Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Лъгало ли ви е до сега първото ви впечатление за някой човек?
Да - 14 (21.2%)
Не - 13 (19.7%)
Рядко - 38 (57.6%)
Без отговор - 1 (1.5%)
Общ брой гласове: 58

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лъгало ли ви е до сега първото ви впечатление за някой човек?  (Прочетена 3902 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #15 -: Юни 06, 2011, 20:30:08 »

Според мен въпросът не е подвеждащ, впечатление, означава - точното усещането в първия момент, както някой беше обяснил, преди да ги има емоционалните "надбавки".
Именно. А това, няма как да е неистина. Ако се чувстваш добре, в компанията на някой, дори и да разбереш после, че е сериен убиец, няма как да си се лъгал, освен ако не си избързал да му сложиш етикет "готин човек, който на мравката път прави".
По-правилен би бил термина - "първоначална преценка". Да, тогава въпроса ще е за онези, които бързат да правят такива преценки.
Запознаваш се с даден човек, за 15 минути. В първите 5 минути успява да те разсмее до пръсване, през вторите пет те разплаква с тъжни истории, а в следващите 5 те обижда и ругае.
Кое се брои за първо впечатление. Кое от трите впечатления е истина и кое лъжа?  Можем ли да кажем, че познаваме този човек, дори и да не става въпрос за 15 минути, а 15 години?
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #16 -: Декември 07, 2011, 01:22:19 »

Винаги казвам,че добре преценявам хората от пръв поглед.Вътрешно си казвам,че може би се лъжа.После разбирам след време ,че съм била права Усмивчица
Ако очите ви са "отворени",доста често ще ви се иска да не е така!(Мое мнение)
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #17 -: Декември 07, 2011, 14:17:17 »

Цитат на: ariam
Винаги казвам,че добре преценявам хората от пръв поглед.Вътрешно си казвам,че може би се лъжа.

Да, но идеята ми беше, че да ги преценяме не е нужно. Ако се чувстваме добре, в компанията на даден човек, изобщо не би трябвало да ни вълнува, нито неговата същност, нито зодия, житейски, политически или религиозни възгледи, сексуална ориентация или професия. Ако тези неща ни правят впечатление и са определящи за отношението ни към него, то това не е нищо друго, освен излишни предразсъдъци.
В случай, че ...да речем, се наложи да му се доверим за нещо, което ни е важно - да, тогава се налага да сме го преценили, като човек, на който можем да разчитаме. Всеки има методика, според която преценя тези стойности. Общите характеристики не са ми присъщи. Става дума за обобщения, от сорта на "този е готин човек" или "този е пълна отрепка". Когато чуете, някой да ги употребява, имайте предвид, че това е достатъчно показателно за цялостното отношение на този човек, към всичко, а не само към дадени личности. Склонността да се съди и да се класифицират хората, е присъща на онези, които са твърде ограничени във и от възприятията си. Същото важи и за тези, които имат склонност да издигат кумири и да определят други, като незаслужаващи да живеят (например расистите). Експериментирал съм, не веднъж. Поставял съм на една маса, човек с изключително изострени неонацистки убеждения (един от лидерите на някогашните кравайци) и арменец, който по нищо не личи, че е такъв. Прекарахме особено добре, разговаряхме на всякакви теми и се смяхме доста. След това му казах, че това момче е арменец по произход. Реакцията му беше, повече от ненужна и невъздържана.
Дори се стигна до там, че се наложи да го укротявам по ...също неприятен начин. Единственото, което ми остана, това е да се надявам, в даден етап от неговия живот, ще се сети за тази случка, ще прозре глупостта  своите предразсъдъци и ще се промени житейската си концепция към по-добро.

Ако очите ви са "отворени",доста често ще ви се иска да не е така!(Мое мнение)
Ако наистина са отворени, не мисля, че ще има, каквито и да било, неприятни последствия. Прочетете подписа ми, мадам ariam. Това е моят отговор, на вашето прозрение.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Декември 07, 2011, 14:24:51 »

Аз като казвам "от пръв поглед" говоря съвсем буквално Усмивчица искам да кажа без да опознавам това от което съответния човек се интересува.
За подписа съм съгласна,но има и крахове в живота естествено със всеки следващ става по-лесно да Не съжаляваш за "отворените си очи" Усмивчица
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #19 -: Декември 07, 2011, 14:37:55 »

има и крахове в живота естествено със всеки следващ става по-лесно да Не съжаляваш за "отворените си очи" Усмивчица
Да, пътя към осъзнаване е трънлив, но именно осъзнатия е такъв човек, който възприема всичко за съвършенно и точно такова, каквото трябва да бъде.
Колкото по-тесногръд е човек, толкова повече разделя нещата и хората на добри и лоши, черни и бели.
Като казвам това, за осъзнатите хора, нямам предвид, че аз съм такъв, даже съм много далеч, но наблюденията ми са такива. Мога само да се надявам, че съм на правилния път, към постигане на този вътрешнен, душевен баланс и мир... но е трудно, доста.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Декември 07, 2011, 14:56:27 »

То лесни неща май няма Усмивчица тогава осъзнаване на което и ниво да е нямаше да има.Радвай се ,че ти е трудно така поне знаеш,че наистина живееш.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #21 -: Декември 07, 2011, 18:51:58 »

Има едно пожелание, при едни хора. То звучи горе-долу така:
"Пожелавам ти много трудности по пътя"
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #22 -: Декември 07, 2011, 19:08:52 »

Здравейте.
Тука имало и майтапчии.
Не знаех че първото впечатление можело да лъже   .
Ще внимавам тогава.
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Декември 08, 2011, 01:19:11 »

Здравейте.
Тука имало и майтапчии.
Не знаех че първото впечатление можело да лъже   .
Ще внимавам тогава.
Живи и здрави.
Не те разбрах.Може ли да се обосновеш.Мислиш си,че първото впечатление не лъже ,така ли е или наистина не те разбрах ? Згреших
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #24 -: Декември 09, 2011, 21:14:07 »

Здравейте.
Не искам да ви трия сол на главите ,а да ви обърна внимание.
Има два вида въпроси:
1.Които наистина са въпроси?
2.И такива които са с кукичка накрая(не знам как да обърна въпросителната)
Та внимайте на какви въпроси отговаряте.
Ако се наложи още да поясня ,моля кажете ми кой ви е учил на български да му туря един шамар.
Много вредят въпросите от вид 2.
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Вивиан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #25 -: Декември 10, 2011, 15:38:39 »

Никога не ме е лъгало първото впечатление за някого. Проблемът ми е, че не винаги му обръщам внимание и след време си хапя ушите.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #26 -: Декември 11, 2011, 09:44:08 »

Не те разбрах.Може ли да се обосновеш.Мислиш си,че първото впечатление не лъже ,така ли е или наистина не те разбрах ? Згреших
Не се и опитвайте, мадам. Опитал се е да остроумничи, твърде неуспешно, поне според мен, като, по особено неадекватен начин е заявил, че няма как, нещо, което няма способност за комуникация, да ни излъже. Просто трудности във възприятията има човека, както и в изразните средства (което стана впоследствие) и не харесва метафорите, като литературен похват. Простете и подминете, тази негова слабост, тъй като всичко друго, би било загуба на време.
Той иначе е добро момче.
Цитат на: meander
Ако се наложи още да поясня ,моля кажете ми кой ви е учил на български да му туря един шамар.
Меандер, имам едно предложение за теб. Искаш ли малко да спрем с издребняванията? Аз също мога да ти открия, един куп граматически и пунктуационни грешки, а да не говорим за тези, в изразяването и смисловите такива. Да, ама не сме тук, за да се правим на итнересни, а за да споделяме мнения (най-общо казано).
Да, когато грешката е от бруталните или е от значение за ...разбираемостта на дадено мнение - казвай, но не и да го играеш някакъв кисел даскал, дето "туря шамари".
Ако ти е интересна и имаш да кажеш нещо по темата - действай, а ако ли не - смени темата.
Цитат на: Вивиан
Никога не ме е лъгало първото впечатление за някого.
Виви... това е особено несериозно твърдение, ако се замислиш.
Недей така да бързаш, а още повече във форум, където никой нищо не знае за останалите. Защото, ако сега те попитам за първото ти впечатление, за някой от тук, а после го видиш на лайф, ще ти изтръпнат венците от почуда, повярвай ми.
Иначе, радвам се, че си толкова силно-интуитивна натура, като каквато се самоопределяш, но ...чак пък никога да не те е лъгало... недей така.  Намигване
Активен
Moderator-4
Гост
« Отговор #27 -: Декември 11, 2011, 14:38:48 »

Последните две мнения на meander и sanguinary са преместени в Говорилня - Моля нека се придържаме към обсъжданата тема!
Активен
Вивиан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #28 -: Декември 15, 2011, 14:36:48 »

Извинявам се явно не съм разбрала правилно въпроса, често ми се случва. Усмивчица И все пак искам да уточня, че аз първо впечатление добивам първо когато видя един човек и след това когато проведа разговор с него. Досега не съм се и опитвала да си създам каквото и да е по-конкретно мнение за когото и да било от форума, а и не само този, а по принцип. На мен лично ми е трудно да си правя изводи за някой, който е написал нещо без да чуя интонацията с която се изразява по дадена тема. Не мога да си въобразя усещане за истина, лъжа, присмех и т.н. само по написаното. Това е и един от проблемите на комуникацията в днешно време. Когато се виждаме и разговаряме е трудно да се разберем, да си повярваме, какво остава само когато  пишем.
Факт е обаче, че първото ми впечатление за определен човек наистина не ме е лъгала до сега. Поне откакто в един момент установих, че след като съм си създала някакво мнение за някой, то рано или късно се е оказвало истина. Не виждам какъв е проблема, че до сега все още не съм се излъгала Усмивчица. То не е късно, ако това ще те удовлетвори Sangi Усмивчица. Не посещавам този форум за да покажа колко съм интуитивна и ако помислиш ще разбереш, че е безмислено да лъжа.
Единственото за което се замислям е дали това усещане което имам е интуиция, защото до колкото знам когато човек наистина има интуиция той просто я следва и тогава не греши.  Усмивчица
Активен
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #29 -: Януари 10, 2012, 18:21:57 »

Когато се запозная с някого и му хвана ръката за първи път, за да се здрависаме, получавам усещане какъв човек е и досега никога не съм грешала Усмивчица
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6296 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Овладяването на Любовта - Дон Мигел Руиз
    Книги
    DArkAngel 13 2841 Последна<br />публикация Ноември 22, 2010, 16:38:52
    от DArkAngel
    С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ? « 1 2 ... 8 9 »
    Йога
    sahaj 123 5571 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 02:53:02
    от mengel
    Родословно дърво на индоевропейските езици
    Обща тематика
    nia.boneva6 12 3824 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
    от nia.boneva6
    Здравейте имам няколко въпроса !
    Въпроси и отговори
    Vapros 12 1179 Последна<br />публикация Април 25, 2011, 19:30:23
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright