Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Лъгало ли ви е до сега първото ви впечатление за някой човек?
Да - 14 (21.2%)
Не - 13 (19.7%)
Рядко - 38 (57.6%)
Без отговор - 1 (1.5%)
Общ брой гласове: 58

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лъгало ли ви е до сега първото ви впечатление за някой човек?  (Прочетена 3687 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Март 03, 2010, 22:48:49 »

Да случвало ми се е много често!
    Не ме е лъгало досега!
    Случва се ,много рядко!
    Друго.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #1 -: Март 04, 2010, 00:11:17 »

Благодаря за темата Усмивчица

Да на мене ми се е случвало да си създам ама супер грешно първо впечатление,дори и второ и трето.
    И всички тези грешни впечатления бяха създадени от нем за мен самия.
    Сега не мисля че съм недостоен,сега не мисля че съм грешник,не мисля също че съм изгубен или страдащ.
    НЕ МИСЛЯ ЧЕ СЪМ ЖЕРТВА НА ЖИВОТА.СМЯТАМ ЧЕ СЪМ САМИЯ ЖИВОТ.
    Всяко впечатление е преходно както и свеки извод И ВСИЧКИ ТЕ СА ПОДВЛАСТНИ НА НАШИЯТ ИЗБОР,НЕЗАВИСИМО ОТ СРЕДАТА В КОЯТО СЕ НАМИРАМЕ.
    ДОРИ БИХ КАЗАЛ СМЕЛО ЧЕ ВПЕЧАТЛЕНИЯТА НА ЧОВЕКА ГО ОПРЕДЕЛЯТ САМ ЗА СЕБЕ СИ.
    НЕКА СЪЗДАВАМЕ ПРЕКРАСНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ,ЗА ДА ИМАМЕ ПРЕКРАСЕН ЖИВОТ!ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ!
    ЕТО ЕДИН ПОДАРЪК ОТ МЕН ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ НЕДОСТАТЪЧНО ДОБРО ВПЕЧАТЛЕНИЕ ЗА СЕБЕ СИ ИЛИ ЗА СВЕТА.

КОГАТО ВСЕКИ РАЗБЕРЕ КОЛКО Е СЪВЪРШЕН И КРАСИВ ТОГАВА ЩЕ РАЗБЕРЕ КОЛКО Е ХУБАВ СВЕТА И ВСИЧКИ В НЕГО ДОРИ И ТЕЗИ КОИТО ВСЕ ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ ТОВА!
    http://misli.hit.bg/hasanyonetoldyou.html

ОБИЧАМ ВИ!

http://misli.hit.bg/bestself.html
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    izida
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 04, 2010, 00:15:03 »

И ние също те обичаме,  AMAZING !
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• « Отговор #3 -: Март 04, 2010, 13:49:38 »

Ами понякога ме е лъгало, а понякога- не.
    Но като цяло гледам да не си изграждам мнение за някой човек от първо впечатление.
    Има случаи обаче, когато първата среща с някой човек е пълна трагедия, сякаш нещо ме отблъсква тотално от даден човек. В последствие се оказва, че въпросния човек е меко казано "лош".
    Имала съм и случаи, когато съм преценяла много неточно някой готин човек при първа среща.

Едни от моите добри приятели пък са ми споделяли, че първото им впечатление за мен е било не особено позитивно, но в последствие са си променяли мнението.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Март 04, 2010, 14:28:42 »

Рядко,да си кажа честно.Аз не си изграждам впечатление,то интуицията ми нашепва какъв е.Разбира се,че си имам едно на ум след като вътрешния глас ми каже какъв е човека,но не го показвам външо.
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #5 -: Март 04, 2010, 14:29:18 »

Обикновено рядко ми се случва да се излъжа за някого, обикновено усещам още от първия разговор, ако някой се опитва да ме лъже. Но се е случвало да имам за някого по-лошо мнение, а после да си каже: "Я виж ти, ама той/тя не бил/а толкова лош/а".
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #6 -: Март 04, 2010, 16:42:42 »

Веселин и моят случай е като теб. Преди 2 години със спечелен проект отидох на екскурзия в Турция. Имаше и други деца от други градове/училища. Запознах се с едно момиче, но преди да захванем разговор с нея, като я видях за първи път, имах лоши преценки за нея, но след това разбрах, че греша, че тя е най-добра от момичетата на екскурзията. А другите бяха толкова разглезени... направо ужас!!!
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• « Отговор #7 -: Март 06, 2010, 10:56:31 »

Мене за първи път ме излъга.
    Сега се замислям дали всъщност първото впечатление има значение?Май не ,защото някой път не можеш да видиш доброто в началото.
    AMAZING ,благодаря ти за хубавите мисли.
    http://misli.hit.bg/hasanyonetoldyou.html
    И благодаря ,че ми напомни това!
    И благодаря на всички за отговорите.Прегръщам Ви!
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #8 -: Март 06, 2010, 13:52:29 »

Един единствен път-и то е с най-омразния ми човек сега Безмълвие
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    DanDan
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #9 -: Юни 02, 2011, 02:03:26 »

Никога, понякога са минавали 8 години, но първото ми впечатление се е потвърждавало.
    Абсолютно винаги се оказва, че да, хората имат и други качества, които можеш да задействаш с поведението си към тях, но онова което съм усетила първо, е било нещо като основния им "лъч"/същност.

Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #10 -: Юни 02, 2011, 02:40:37 »

Никога не ме е лъгало първото усещане,защото то е най-трезво и безпристрастно.В него все още нямаш емоционална връзка и не си си изградил и общи спомени.В момента в който това се случи,често забравяме какво сме почувствали и усетила в началото и сме допуснали представата ни да се замъгли и замърси.
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Мар
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 02, 2011, 11:25:35 »

При мен винаги е тотално обратно от това, което е за повечето хора. Ако от първи път ми допадне един човек, това значи, че енергетиките ни ще са изцяло несъвместими. Ако не ми допадне в първия миг, това значи, че ще се разбираме.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Юни 02, 2011, 15:11:55 »

Никога не ме е лъгало ,дори когато съм искала. Обаче това не значи ,че то не се променя във времето ,както се променя и човека.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #13 -: Юни 02, 2011, 20:58:02 »

Впечатленията, обикновено не се ограничават в едно. Въпроса е подвеждащ.
    Например - запознавам се с някой, започваме разговор. Ако не изслушва, няма как да е погрешно впечатлението ми, че не изслушва. Ако установим един или два общи интереса, допирни точки - това също са факти, няма как да са грешни. Всичко, от поведението на човек, до начина му на обличане, възгледи и походка, говорят за него.
    Основна и непоправима грешка, при повечето е - че генерализират.
    Например - той изслушва, имаме един-два общи интереси, значи е много готин, като цяло. Така създават предпоставки за сериозни разочарования. Разбира се, обратното също го има, но е рядко.
    Та... отделните впечатления, създават мнение и съответно определят отношението ни към даден човек.
    Също така има значение и какво показваме ние от себе си и как сме предразположени.
    Сещам се за един добър филм. Японски майстор по карате, предизвиква китайски майстор по кунг-фу.
    По традиция, японеца, пие чай с опонентите си, преди схватка, за да ги опознае и да разбере повече за тях.
    Копвам точния разговор.
    японеца - И така, от това, което каза, се разбра, че нищо не знаеш за чайната церемония.
    китаеца - Не само, че не знам, но и нямам желание да знам. Не искам да категоризирам чая.      Докато си е чай, за мен е окей.
    японеца - Но този чай си има различни сортове и различно качество.
    китаеца - Кой се смята за добър? А кой се смята за лош? Те всички растат в природата. Няма добър или лош. Иначе природата щеше да определи рангове със сигурност.
    японеца - Изглежда ти наистина не разбираш.
    китаеца - Ти също си прав. Но от моята гледна точка, качеството на чай на зависи от него самия, а се определя от човека. Различните хора имат различен избор. Аз не желая да правя такъв избор.
    японеца - Но защо?
    китаеца - Чаят зависи от твоето настроение. Ако си щастлив, качеството на чая дали е толкова важно?
    японеца - Никога не съм мислил от тази гледна точка. Но тогава, кажи ми. Има много различни школи по кунг-фу. НИма няма по-добри и по-лоши? Ако е така, тогава защо се състезавате помежду си?
    китаеца - Няма разлика между школите, а в способностите на практикуващия. Само в състезанието, можем да открием и опознаем самите себе си, защото нашият истински опонент, може би сме самите ние.
    японеца - Тоест, имаш предвид, че най-тежката битка е със самия себе си, а не с друг?
    китаеца - Да.
    японеца (след кратка пауза) - Твоите думи предизвикват у мен искрено възхищение.

Активен
    DanDan
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #14 -: Юни 06, 2011, 17:48:24 »

Според мен въпросът не е подвеждащ, впечатление, означава - точното усещането в първия момент, както някой беше обяснил, преди да ги има емоционалните "надбавки".
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6168 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Овладяването на Любовта - Дон Мигел Руиз
    Книги
    DArkAngel 13 2743 Последна<br />публикация Ноември 22, 2010, 16:38:52
    от DArkAngel
    С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ? « 1 2 ... 8 9 »
    Йога
    sahaj 123 5258 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 02:53:02
    от mengel
    Родословно дърво на индоевропейските езици
    Обща тематика
    nia.boneva6 12 3561 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
    от nia.boneva6
    Здравейте имам няколко въпроса !
    Въпроси и отговори
    Vapros 12 1098 Последна<br />публикация Април 25, 2011, 19:30:23
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright