Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Велико Търново и околностите  (Прочетена 1076 пъти)
delfin
Гост
« -: Март 03, 2010, 22:15:37 »

"Своеобразен музей на Мадам Тюсо може да бъде направен в подножието на Царевец. Идеята е на общинска туроператорска фирма във Велико Търново. В музея ще бъдат подредени фигурите на най-известните български владетели, техните съпруги и военачалници. Те ще бъдат изработени от гипс и силикон. Акцент ще бъде поставен най-вече върху цар Иван Асен II и съпругата му Ирина Комнина. Двамата ще бъдат облечени в автентични дрехи и ще бъдат поставени в обстановка, подобна на тази от ХIII-ХIV век. За царското семейство ще бъде отредена специална тронна зала, която ще показва техния бит. В друга зала ще бъде показан цар Калоян, както и един от българските патриарси и богати боляри. Освен че ще могат да разглеждат, туристите ще имат възможността да се облекат в царски дрехи и да се снимат на трона. През последните години Велико Търново стана една от най-посещаваните туристически дестинации в България. Затова и той е първият български град, получил престижното отличие „Столица на културния туризъм на Балканите". Призът беше връчен по време на тазгодишния 47-и конгрес на Международната хотелиерска и ресторантьорска асоциация, който се проведе на 18 и 19 януари 2010 г в Белград. Средно по четвърт милион туристи на година посещават крепостта Царевец, архитектурния резерват Арбанаси, средновековната църква „Св. 40 мъченици", Самоводската чаршия, ул. „Гурко" и местните музеи и се наслаждават на аудио-визуалния спектакъл „Звук и светлина". Сега в ход е реконструкцията на хълма Трапезица, където успоредно с разкопките се възстановяват и автентичните крепостни стени. Идеята е през следващите няколко години, когато разкопките там приключат, той също да бъде отворен за туристите. През годините най-посещаваният туристически обект в старата столица си остава крепостта Царевец. Хората идват тук, за да видят мястото, където са живели владетелите от Второто българско царство. Дори в началото на хълма кукловод пресъздава историята на Втората българска държава. Желаещите могат да се снимат седнали на трон, облечени в дрехи на цар, принцеса или войскар. Сега има идея екскурзоводите да разхождат туристите, преоблечени като хора от Средновековието. Така още повече ще бъде привлечен интересът на хората. Великотърновският архитект Пламен Цанев предлага да бъде построен специален асансьор, който да качва туристите от гара Трапезица до едноименния хълм, оттам по въжена линия те да минават над кв. Асенова махала и да се качват на съседния хълм Царевец."

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Сандански, Петрич и околностите
За България
delfin 1 1601 Последна<br />публикация Февруари 26, 2010, 21:17:09
от delfin

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright