Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Отделяне на душата от тялото  (Прочетена 5099 пъти)
sanguinary
Гост
« Отговор #15 -: Март 28, 2010, 02:24:31 »

Супер, много интересно!
(А дали може да се качи тука,
че от пощата след време може да изчезне?)
Няма проблем. Свали я, докато е активен линка и я качи където поискаш, нямам претенции за авторски права  Намигване
sanguinary, много интересна снимка. Благодаря ти, че я сподели с нас.
Снимката, ти ли си я отрязал отляво или просто човека, снимал с телефона се е съсредоточил върху тайнствената фигура сред дърветата?
Аз я окастрих.
Фотографа - въпросната лелка, изобщо не беше забелязала този мъгляв хубавец на фона.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #16 -: Юли 03, 2010, 19:23:37 »

И аз се замислих... и да имаше някой в определен момент да снима, как така нещо толкова... как да кажа... както и да е, де, как е възможно точно ангел и душа да се засекат с камера? Как... хмм.. структурата на неща, които обикновен човек трудно може да види, се различават съвсем ясно с камера?? това апаратче да не би да е просветлено? Или въпросният фотограф? ... Да, наистина, много е красиво, но... мелко, меко казано, невъзможно.
Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #17 -: Юли 04, 2010, 04:45:29 »

Цитат на: nia.boneva6
как е възможно точно ангел и душа да се засекат с камера?
НИкой не твърди, че това е ангел и душа. Не знам, нямам представа. Просто го свързват с факта, че точно по същото време, точно на това място е починало детенце.
Как... хмм.. структурата на неща, които обикновен човек трудно може да види, се различават съвсем ясно с камера??
Не знам каква е структурата на ангелите, но не си ли забелязала, че когато някой говори за тях, обикновено споменава светлина. За духовете, помня, че някой беше убеден, че са етерни, но той май говореше за призраците, пък и не беше особено сериозна литература. А и ... ако се загледаш, от самата светлина, която излъчват фигурите, се получава един ефект, над раменете им, който лесно би могъл да бъде изтълкуван като криле, както ги рисуват.

Жалко, че не мога да намеря, имаше едно издание на 'земиздат', ако не ме лъже паметта, в което се разглеждаха древни рисунки, както и същества, описани в различните митологии. Най-много ми се е запечатало в главата, разглеждането и описанието на Баба Яга и триглавата ламя. Иначе казано - какво трябва да е видял, един човек, без никакви технически познания, за да си го обясни като бабичка на метла, с кош, в който събира деца, и живее в къща на кокоши крака, както и триглава ламя, която бълва огън от устата си.
това апаратче да не би да е просветлено? Или въпросният фотограф?

Ухилен
Бонева, признавам си, че тука ме свали от коня, с капачка от бира. Ако ми беше пред очите, щях да те гушна и да се посмеем здравата.
Не че съм много навътре във форографията, но що за технология е това - просветляване на апаратче? Или просветляване на фотограф?
Поначало има разлика, между картината, която ни описва мозъка и я изпраща в очите и това, което се отпечатва на фото плака. В случая става дума за друго, тъй като е снимано с телефон. Повечето фотографии на необясними явления и създания, са правени случайно и в последствие ги забелязват, какъвто е случая с духовете от Кръстова Гора. Реално, човек може и да не ги види, но на самата фотография, се отпечатват. На базата на този принцип, са направени камерите за нощно снимане, както и очилата за нощно виждане.
На някои ясно си личи монтажа, но аз съм виждал полароидна снимка, с доста страховит образ на нея. Полароидните снимки са... онези, които щракаш и те излизат на мига. Няма как да се фалшифицират или пренаправят, с каквато и да е технология, без да си личи.
Така че тия излитащи ангели и духове, далеч не ме шашнаха толкова, а и не мисля че е монтаж. Доста голяма играчка ще да е, за да се направи това, пък и не си заслужава. Айде да беше някое зелено човече, с лазерен пистолет, разбирам, ама... кой би седнал да прави някакви си светещи фигури , които се изнасят към облаците? Нито е плашещо, нито е някаква, кой знае каква сензация. При това, не снимка, ами цял клип, близо 15 секунди, което си е наистина голяма играчка!!! За 1 секунда анимация, с такова качество, в Холивуд, би изкарал пари, с които да живее половин година, без никакви лишения.

Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Юли 04, 2010, 13:30:54 »

как е възможно точно ангел и душа да се засекат с камера?
    Никой не твърди, че това е ангел и душа. Не знам, нямам представа. Просто го свързват с факта, че точно по същото време, точно на това място е починало детенце.

Малко по-нагоре в началото на темата Gayatri казва, че:
    Цитат
    Вижда се как Ангел взема душичката на детето, която е застанала отдясно на Ангела.

Цитат
    Как... хмм.. структурата на неща, които обикновен човек трудно може да види, се различават съвсем ясно с камера??
    Не знам каква е структурата на ангелите, но не си ли забелязала, че когато някой говори за тях, обикновено споменава светлина. За духовете, помня, че някой беше убеден, че са етерни, но той май говореше за призраците, пък и не беше особено сериозна литература. А и ... ако се загледаш, от самата светлина, която излъчват фигурите, се получава един ефект, над раменете им, който лесно би могъл да бъде изтълкуван като криле, както ги рисуват.

Езотеризмът посочва, че Ангелите нямат физическо тяло, а най-нисшата им съставна част е етерното тяло. Следователно можем да кажем, че те са етерни същества, за разлика от "физическите" хора.

Цитат
    това апаратче да не би да е просветлено? Или въпросният фотограф?

Ухилен
    Бонева, признавам си, че тука ме свали от коня, с капачка от бира. Ако ми беше пред очите, щях да те гушна и да се посмеем здравата.
    Не че съм много навътре във форографията, но що за технология е това - просветляване на апаратче? Или просветляване на фотограф?
    Поначало има разлика, между картината, която ни описва мозъка и я изпраща в очите и това, което се отпечатва на фото плака. В случая става дума за друго, тъй като е снимано с телефон. Повечето фотографии на необясними явления и създания, са правени случайно и в последствие ги забелязват, какъвто е случая с духовете от Кръстова Гора. Реално, човек може и да не ги види, но на самата фотография, се отпечатват. На базата на този принцип, са направени камерите за нощно снимане, както и очилата за нощно виждане.

Етерната субстанция не е материална, тя е от различно естество и човек трябва да притежава духовно зрение, да е "просветлен", за да може да я вижда. Излиза, че снимащото устройство, ако е заснело душата или Ангела, е достигнало "просветление".
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 05, 2010, 04:41:05 »

Цитат на: Ich
    Малко по-нагоре в началото на темата Gayatri казва, че:
    Вижда се как Ангел взема душичката на детето, която е застанала отдясно на Ангела.
    Аз че съм разсеян си е едно на ръка.
    Но, да, това е най-разпространеното тълкуване - ангел с душата на детето, даже и аз така го озаглавих във vbox-a, просто защото не можех да го озаглавя "нещо светещо, излита с друго нещо светещо".
    Но идеята ми беше, по-скоро, че никой не го твърди като истина, а не че не го е казал или предположил.

Езотеризмът посочва, че Ангелите нямат физическо тяло, а най-нисшата им съставна част е етерното тяло. Следователно можем да кажем, че те са етерни същества, за разлика от "физическите" хора.
    Езотеризмът? Посочвал?! Приятелю... самото понятие езотеризъм, включва всички религии, духовни учения, както и науки, занимаващи се със звезди, магьосничество, гадания, мистицизъм, философия и прочее. Описания на ангели бол. от газообразни, през различни видове, огнени серафими с по 6 криле и ... направо свят да ти се завие от ангели, демони, дракони, елфи и какви ли не извънземни гадюхи.
    Много, ама много меко казано е несериозно това, казано по този начин "езотеризмът сочи". И дори и да беше уцелил думата, на мястото на езотеризъм, то пак не можем да кажем, а можем да предположим, да допуснем или да приемем условно.
    Но добре, ето, приемаме условно, че ангели има и те са изградени от невидима за очите ни материя.
    Продължаваме нататък.
    Етерната субстанция не е материална
    Ами съжалявам,Ич че трябва да ти го кажа, но 'ич да не е и финната материя си е материя. Да, етера е особен и все още май не е изяснено какво точно представлява, но намира приложение в медицината, козметиката и мн. други., макар че е невидим.
    Древните индуси го наричат ...акаша, но дори и те го съотнасят към финните, материални обвивки.
    Излиза, че снимащото устройство, ако е заснело душата или Ангела, е достигнало "просветление".
    Сигурно бая ще е помедитирало това устройство, за да достигне до просветление.  Ухилен
    ...
    Знаеш ли какво?
    Я вземи, най-добре слез от белия си кон и ела и теб да те гушна.

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #20 -: Юли 05, 2010, 17:03:01 »

"Сигурно бая ще е помедитирало това устройство, за да достигне до просветление.  "
    Дам.... Ухилен  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #21 -: Юли 06, 2010, 02:33:02 »

"Сигурно бая ще е помедитирало това устройство, за да достигне до просветление.  "
    Дам.... Ухилен  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Представяш ли си, обява, залепена на спирката.
    "Курс по йога, за фото камери, телефони и микровълнови печки. Гарантирано отваряне на третото око"

Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #22 -: Юли 22, 2010, 19:30:57 »

За началото на темата-за видеото,скептична съм,прилича ми на пречупване на светлината от залязващото слънце,а за снимката от кръстова гора-детето  което е прегърнал големият човек който пък гледа към небето или върховете на клоните е момиченце с плитки-поне аз така виждам,а не забелязвате ли още една по-голяма фигура над тази на "мъглата която прилича на човек с дете" точно над тях се извисява по нагоре и сякъш над главата има и ореол-като тези които иконописците рисуват по иконите,вгледайте се много внимателно.

Сега се сещам че нося две снимки в портфейла си които са правени преди много години,черно бели са и не зная всъщност дали не става въпрос за някакво застъпване на самите пози на лентата но на двете снимки ясно се виждат хора които изобщо не са присъствали по време на снимката-ще се опитам да ги кача и вие да кажете мнение.
    « Последна редакция: Юли 22, 2010, 19:45:33 от небесният ангел » Активен
    werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• Град: ТУК И СЕГА
  • Започни денят с усмивка!

« Отговор #23 -: Юли 22, 2010, 23:07:03 »

http://www.indigota.com/jslibs/smiles/imgs/small/na/ssm17.gifХайде на влакчето скептици срещу свидетели!
    Приятелю човек наистина не вярва в нещата докато не ги изпита лично.Вярвай ми има дух ,който по време на смъртта се отделя от тялото.Аз бях в стаята докато баба ми издъхна спокойно в усмивка на уста-сякаш се зарадва на нещо.От предния ден ме караше да почерпя нейният любим племеник,който отдавна беше покойник,но аз и оспорвах,че има халюцинации.В момента на смъртта сякаш лек ветрец ме погали по лицето,повдигна леко пердето и отлетя през предварително отворения прозорец.
    Гледахме пинчер тогава в къщи и той се страхуваше около 40 дни да влиза в стаята й сякаш усещаше нейното присъствие.Аз имах чувството че стои макар да не я виждах зад и мен и всеки момент ще ме бутне по рамото-чак страх ме хващаше...
    Та за ангелите на Кръстова гора-аз също имам такова клипче заснето лично от мен и на него се вижда ясно спцифична светлина...Аз лично снимах интересни големи и златни пеперуди, които дойдоха внезапно.
    Освен това ми прави впчатление ,че и звукът спира и тръгва според тяхната близост до сцената.
    Искам да ти изпратя тези клипчета и три снимки,но мога само чрез скайпа.Опитах да ги публикувам във видеосподеляне,но нямя отзиви.
    скайпа ми е werdim1-можеш да ми пратиш пълномощтно и ще ти ги прехвърля,а после пак ще говорим!О,да снимани са с обикновен джиесем Нокия.
    Активен

Факти,хора и събития се подреждат по-най добрият начин за мен!
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #24 -: Юли 23, 2010, 18:35:04 »

Малко ще се отклоня от темата и затова предварително се извинявам,
    казвам че съм скептик както ти казваш-докато лично не се обедя в обратното.
    Била съм свидетел на леталния край на двама човеци и на много животинки които незнайно защо за последните си мигове избират моята компания-наистина е много страно и повярвай ми още по плашещо,да не споменавам пък страните случаи които на всичкото отгоре зачестяват да ставам пряк свидетел на хора които припадът по улиците-защо и как точно в момента в който и аз съм някъде си-без значение някой ще припадне-било от жега,било от епилепсия и кофтито е че за мен това е стряскащо защото точно минавам покрай някого или пък някой върви пред мен и в следващия момент се стоварва и аз съм най близко стоящия човек който веднага реагира без да се замисля или плаши винаги помагам-за разлика от всички бездушни които подминават без да ги е еня та дори и извръщат глава в  страни.За съжаление тези ситуации напоследък зачестиха и в момента търся отговора на въпроса-защо точно на мен?

А колкото до темата за духовете на умиращите хора както писах и по горе двама човека са издъхвали в ръцете ми но не съм виждала нито усещала техните духове-единия случай бе с мой роднина бях невръстно дете а другия-току бях навлезнала в пубертета-беше пролета аз бях във ваканция,на село при баба и дядо. Стоях на опашка с много хора покрай мен, и изведнъж отпред съседката която живее през две къщи от нашата къща се обърна срещу мен усмихна се съвсем леко и ми каза "Ане да кажеш на чичо ти Пенчо че ще го чакам" в следващия момент се облегна на мен и след миг се стоварихме и двете на земята,в това време чувах само едва доловимите писъци и вайкания на околните покрай нас,всички се отдръхнаха и никой не посмя да дойде и да помогне толкова беше ужасно а аз стоях седнала на земята взела в скута си главата на жената която знаех че вече си е отишла-не зная как но знаех че си е отишла,и тогава нито усетих отиващ си дух нито пък го видях.
    Извинявам се още веднъж че се отклоних от темата!
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #25 -: Юли 24, 2010, 11:03:45 »

Цитат на: небесният ангел
    някой върви пред мен и в следващия момент се стоварва и аз съм най близко стоящия човек който веднага реагира без да се замисля
    Шокиран Браво на момичето  Слънце
    винаги помагам-за разлика от всички бездушни които подминават без да ги е еня та дори и извръщат глава в  страни.
    Като един истински ангел!  Прегръдка

А колкото до темата за духовете на умиращите хора както писах и по горе двама човека са издъхвали в ръцете ми но не съм виждала нито усещала техните духове
    Всъщност... много хора, са умрели пред.. много други хора, но почти никой не е виждал духовете на умиращите. В противен случай, едва ли щеше да е интересен този клип.
    Ще ви кажа, аз как смятам.
    Душите на децата са все още чисти, невинни. Не че и деца не умират редовно, но кой би се сетил да снима над тях, когато умират?
    Смятам, че ако се сложи една камера, над някоя ...акушеро-гинекологична клиника, ще се видят и други... подобни случаи.
    Нито съм скептик, нито... параноик... или там каквато дума използвахте.
    Не е нещо, което да ме засяга пряко, но спор няма - интересно е.
    Харесва ми да вярвам, че е ангел или както предпочитам да г наричам - дух пазител, който придружава душичката на детето, но вдействителност, би било несериозно да тропна с крак и да настоявам, че това е истината. Също толкова нелепо би било, ако твърдя, че 100% не е дух.
    Надявам се, съгласни сте, че е добра идея -  да избягваме, да изглеждаме нелепо.
    Нека вярваме, нека се съмняваме и да допускаме, да обсъждаме различните варианти, но в никакъв случай да не твърдим нещо със сигурност, поне не и за нещата, от невидимите светове. И дори  да излезнат спътникови снимки на НАСА, в които да се вижда, как отлитат извън галактиката, скептиците ще си останат скептици, и тогава ще ни убеждават, че това е светлина, хвърлена от прожекторите на станция МИР. Също и наивните ще си останат наивни и ще запрепускат към близката църква, да палят трепетно свещи и да се кръстят до несвяст. А лунатиците... те ще си останат лунатици и ще продължат да вярват и да се съмняват във всичко.

Активен
    Mizore
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #26 -: Август 16, 2012, 17:09:44 »

Това е нещо уникално, не знам как са го заснели с камера.
    http://anomalia.kulichki.ru/news19/215.htm
    Понеже е на руски сайтът пускам коментар от друг форум:
    "Родителите на едно 5 годишно умиращо момиченце повикали свещеник за опрощение на душата му.
    Той дошъл и от едни храсти пред дома на умиращото детенце направил уникални снимки при отделянето на душичката му..."
    Добър ден! Може ли да дадете някой друг линк, защото там където трябва да е видеото или картинката на мен ми показва бяло поле, а коментарът с другият линк по-долу от този също не ми го отваря, а ми показва грешка.
    Иска ми се и аз да видя този клип или картинка...
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright