Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво научих за общуването:  (Прочетена 788 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Февруари 28, 2010, 18:53:55 »

Научих ,че всъщност ние хората не общуваме ефективно. Аз също имам доста работа в тази насока,въпреки ,че се разбирам прекрасно с всички хора,защото научих ,че умението за общуване никога не може да се овладее в такава степен ,че да не съществува необходимост от време на време да си даваме сметка по най-системен начин за това,как общуваме в конкретни ситуации.
     Проблемът с общуването е свързан с едно от най-големите нещастия,което макар и обикновено не по негова вина може да сполети човек -нещастието да се загуби доверието в хората ,прояваващото се в силна и сляпа подозрителност.
    Откритостта не е  цел сама по себе си ,а произтича от истинска загриженост за качеството на взаимните контакти.

Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Icko
    Гост
    « Отговор #1 -: Март 28, 2010, 23:16:45 »

А аз научих, че за да общуваш пълноценно е нужно да бъдеш в центъра на събитята, а не просто да си наблюдател отстрани.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Март 28, 2010, 23:26:48 »

Едно от многото неща което научих за общуването е:
    Да не държа винаги на 100% да бъда разбран!
    По важно е аз какво казвам отколкото какво ми е казано.
    Общуването е двустранен процес в който за да предадеш това което искаш е добре да знаеш събеседника ти какво мисли,а за това е нужно търпение и разбиране.
    Общуването не е пазарна икономика "Дай ми да ти дам" истинското общуване е отдаване.
    И още други работи.... Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Март 29, 2010, 02:30:49 »

Да слушаш търпеливо какво ти говорят е достатъчно условие за добро общуване.Повечето хора имат нужда да бъдат изслушани.
    На доста по-късен етап в разговора се усещат че мълча и ги слушам внимателно.Става им малко неудобно и тогава започва наистина някакъв диалог,разговор или комуникация...
    90% от недоразуменията са в резултат на какво всеки влага в дадено понятие-нюансите в различията могат да са основа за конфликт и разминаване.
    Ценен прииом в общуването е да се владее риторика в някаква степен.
    Често това което не е казано е същността на нещата в един разговор.
    Ако си разменим по една ябълка,всеки ще има една ябълка.Ако си разменим по една идея,всеки ще има по две идеи.
    Мир Вам!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    До
    Гост
    « Отговор #4 -: Март 29, 2010, 05:12:32 »

Няколко са нещата в общуването, които научих и те не се свеждат само до думите, защото общуването не е само думи. Утре ще пиша повече за това.
    Засега, за този час от денонощието ще кажа...
    .... за общуването научих говорещото мълчание понякога, с вътрешно едно цяло преживяване. Красотата да мълчиш понякога и да се оставиш само да чувстваш (било то болка, объркване, радост, яснота, простота, сложност и т.н.). В такива моменти е времето на съзерцанието на очи в очи, лице в лице, сам в себе си, усещането за присъствие и витаещото такова като вид/заряд, което говори осезаемо без думи, докосването, усмивката, сълзата - липсата на думи и толкова много друго, което говори.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Светлината - какво представлява
    Духовни учения
    Administrator 5 1679 Последна<br />публикация Септември 27, 2012, 18:08:04
    от Sunshine(sun)
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1124 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    С какво те отъждествявам :) « 1 2 3 »
    Снимки
    giti 33 3093 Последна<br />публикация Септември 13, 2010, 16:25:11
    от небесният ангел

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright