Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Биоритъм  (Прочетена 1414 пъти)
Denny Baby
Denny
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Град: София
  • Сън или Реалност ?!?

« -: Февруари 28, 2010, 11:24:15 »

Биоритъм

Известно е, че човешкия живот се ръководи от биологични ритми, които са характерни със своята цикличност. Някои от тях, например, телесната температура, сърдечният пулс, произвеждането на хормони и т.н., са добре познати на лекарите, а други, като физическият, емоционалният и интелектуалният цикъл, оказват специфично влияние върху нашия живот. Тези биологични цикли започват от деня на нашето раждане и се повтарят през определен период от време през целия ни живот.
    •   Физическият цикъл има продължителност 23 дни и оказва влияние върху физическата кондиция - мускулна сила, бързина на рефлексите и т.н.;
    •   Емоционалният цикъл има продължителност 28 дни и контролира емоционалността, чувствителността, настроението и т.н.;
    •   Интелектуалният цикъл има продължителност 33 дни и регулира способността за учене, запомняне, концентрация и т.н.
    Всеки от тези цикли се изобразява със синусоидална крива, чиито стойности се колебаят между максималната стойност 100 (напр. за физическия цикъл тя би съответствала на отлична кондиция) и минималната стойност 100 (лоша кондиция). Трябва да се има предвид, че дните, в които кривата пресича критичната линия (хоризонталната ос, простираща се през средата на диаграмата), са характерни с известен дисбаланс в човешкия организъм, причинен от промяната в състоянието. Денят, в който кривата на всеки от трите цикъла пресече едновременно критичната линия, е известен като тройно критичен ден. Тогава не е препоръчително вземането на отговорни решения, шофирането и т.н.

В този сайт можете да видите своя биоритъм Усмивчица

http://bioritmi.hit.bg/
    Активен

... Сън и реалност често попадат от една страна.Сънувал реалност и сънувал в реалността ... Самия израз "Абсолютно щастие" носи тревога.Това,че срещу теб е най-добрия,не значи не мога ...
    Бисолини Усмивчица
    abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 125

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #1 -: Юли 04, 2013, 11:38:24 »

Много интересна табличка.
    Живяла съм 14 989 дни ехееее........
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright