Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Топ 10 на природните чудеса на Вселената  (Прочетена 4547 пъти)
delfin
Гост
« -: Февруари 27, 2010, 18:38:06 »

Земя

Тя е в списъка, тъй като за сега само нашата планета, може да побере човешкия живот. Тя е била създадена преди около 4,6 милиарда години. И съдържа много красиви земни форми. Тя е точно в перфектната позиция от слънцето и има идеална гравитационна сила която ни предпазва от смачкаване или излитане в космоса.

Галактика “Птицата”

Това е сблъсък на две спираловидни галактики създаващи едно нетрадиционо цяло. Тя е 26 пъти по-висока от размера на Млечния път. Съдържа три черни дупки. Едната е почти толкова голяма, колкото Млечния път.

Голямата стена

Голямата стена е с най-голяма плътност от всички галактики. Тя има дължина от  600 милиона светлинни години от край до край. Разделена на две във формата на шишарки. Тя се счита за една от най-големите клъстери галактики открити до сега.

VY Canis Majoris

Това е най-голямата звезда открита от астрономите. Тя също е една от най-ярките. Намира се в Млечния път.

OJ287

Това е най-голямата черна дупка в нашата вселена. Има масата на 18 милиарда слънца. Също така е достатъчно голяма, за да бъде собствена галактика. Тя дори разполага със собствена малка черна дупка която обикаля около нея.

Рачешката мъглявина

Това е остатък от Супернова. Тя е разсадник на звездите. Получава своята форма, защото различните гравитационни полета дърпат различни звезди във него.

Вела Pulsar

Това са радио, оптични, рентгенови и гама-излъчващи пулсации. Това е остатък от Вела Супернова. И е вероятно един от най-плътните обекти в цялата ни Вселена.

Pistol Star – Звездата Пистолет

Това е най-ярката звезда във Вселената която е открита. Тя е толкова масивна, че се казва, че тя е създала Пистолетната мъглявина. Тя става все по-светла, защото захранва мъглявината със собствена енергия.

NGC 2440 ядро

Това е най-горещата звезда открита от човек. Само нейната повърхност е 200,000 градуса по Целзий. Тя е звезда джудже.

Вселената

Нашата Вселена. Разширяваща се всекидневно, докато тя не умре. Съдържа всичко, което се знае и не се знае.

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Божествените закони за еволюция на Вселената « 1 2 »
Вселенски закони
delfin 29 13364 Последна<br />публикация Ноември 19, 2013, 12:03:35
от vanko57
Инициатива на Globul и WWF - почистване на природните паркове
Инициативи
Spirit 1 1093 Последна<br />публикация Май 19, 2010, 10:23:52
от Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
2010 - годината на природните бедствия.
Обща тематика
protoplasma 4 1043 Последна<br />публикация Януари 12, 2011, 12:49:54
от protoplasma
Сътворението на Духовната и Материалната Вселената
Езотерика
Astromidel 4 1377 Последна<br />публикация Декември 04, 2011, 23:11:56
от Astromidel
Енергийното поле на Вселената
Книги
paparosko 0 917 Последна<br />публикация Февруари 02, 2012, 10:33:21
от paparosko

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright