Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тъжно ми е, че всъщност хората не знаят наистина какво е любов.  (Прочетена 3200 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Февруари 27, 2010, 17:26:59 »

Мислят си,че се обичат ,а всъщност правят неща ,които нямат нищо общо с любовта.И понеже и аз съм човек кажете ми ,бе хора какво е истинска,всеотдайна любов.Всъщност аз май знам повече от тях ,защото го забелязвам това.Смятам ,че точно неспособността .........
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #1 -: Февруари 27, 2010, 17:30:18 »

За мен любовта е да обичаш дори и врага си.Тя е прошка,но съшевременно е и саможертва за любимия-жертваш част от себе си за него
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• « Отговор #2 -: Февруари 27, 2010, 18:13:38 »

За мен любовта е да обичаш дори и врага си.Тя е прошка,но съшевременно е и саможертва за любимия-жертваш част от себе си за него
    И аз така мисля,исках да кажа ,че според  точно егото на човек му пречи .Още  една причина защо не харесвам човешкото его.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #3 -: Февруари 27, 2010, 19:13:07 »

Любовта означава да обичаш безусловно без да чакаш същото и от другия и да го закриляш, дори и той де те мрази. Е, може би говоря врели-некипели, но все пак любовта не може да се опише с думи. Намигване
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    Marticha
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #4 -: Февруари 27, 2010, 19:49:00 »

Голям проблем е това, че хората имат много голямо желание за собственост...
    И хората които се обичат мислят, че другия им принадлежи, че е тяхна собственост, искат го само за себе си, следователно го ограничават и т.н. и т.н. И се получава се един огромен парадокс ...
    Сложно и комплексно е Усмивчица
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #5 -: Февруари 27, 2010, 19:54:31 »

Голям проблем е това, че хората имат много голямо желание за собственост...
    И хората които се обичат мислят, че другия им принадлежи, че е тяхна собственост, искат го само за себе си, следователно го ограничават и т.н. и т.н. И се получава се един огромен парадокс ...
    Сложно и комплексно е Усмивчица

Съгласна съм с теб Marticha!
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #6 -: Март 01, 2010, 20:54:39 »

СТРАХ, ЗАВИСТ, ГНЯВ, ОМРАЗА, АЛЧНОСТ, ЕГО - Всичко това пречи на любовта. Това е причината много от хората да не знаят какво е любов.

За съжаление много малко хора са изпитали истинската любов.

Обичай, за да бъдеш обичан!

Активен

Denny Baby
    Denny
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Сън или Реалност ?!?

« Отговор #7 -: Март 01, 2010, 23:36:42 »

Според мен вече всеки втори казва на другите, че ги обича, а изобщо не е така.Хората са започнали да бъркат любовта със симпатията.Хората са обезкачествили значението на думата любов.
    Едно време жените са се женили за заможни мъже. ОК. А сега уж се говори колко сме напред във всичко, а във чувствата дали е така?!
    Просто хората изпитват страх от това да обичат, защото в днешния свят всеки се прави на друг, никой не може да си позволи да се отпусне и да каже на другия какво всъщност чувтва. Не говоря само за чувствата ни един към друг, ами и а за възприятието ни на света,Вселената,хората като едно цяло,всичко ...
    Как може да съществува любов, когато хората не споделят мирогледа си, когато хората не могат да споделят какво ги вълнува истински, какво ги мъчи и какво искат да постигнат те в отношение "Аз" ?!
    Как може хората да обичат, когато всички покриват душата и сърцето си зад маска, когата хората са страхливи, когато хората са се превърнали в егоистични животни ...
    Казвам животни, защото единствено животните и Боговете нямат нужда да споделят.Единствено те са си достатъчни сами и нямат нужда от никой до тях.
    Ние не сме животни, не сме и Богове.До някаква степен ние сме Бог, защото ние сме създадени по негов образ, ние сме неговите деца, ние го носим вътре в себе си, само, че с единствената разлика, че той е по-всемогъщ.
    Ние сме просто хора и имаме нужда да обичаме и да бъдем обичани.Имаме нужда в света, в който живеем да бъдем себе си и да споделяме, да се разкрием и да махнем маската, зад която живеем. Трябва да се примирим със себе си и със собственото си Его.Трябва да се научим да обичаме.
    Едва, когато се научим да обичаме и да изразяваме тази любов с някой малък жест,а не със скъпо бижу, едва тогава,ние ще почувстваме любовта на другите и ще се почувстваме значими за някой друг. Едва тогава ние ще живеем истински.
    Активен

... Сън и реалност често попадат от една страна.Сънувал реалност и сънувал в реалността ... Самия израз "Абсолютно щастие" носи тревога.Това,че срещу теб е най-добрия,не значи не мога ...
    Бисолини Усмивчица
    Denny Baby
    Denny
    **
    Неактивен Неактивен

• Сън или Реалност ?!?

« Отговор #8 -: Март 01, 2010, 23:41:00 »

Позволявам си да копирам едно текстче от блога ми : http://denito0y.wordpress.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0-%D1%80/ Прочетете го,ако имате желание.Не съм го писала аз,но лично мен ме накара да се замисля доста Усмивчица

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по вече, но научаваме по-малко. Планираме по­вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване“.

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те“ на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.
    Активен

... Сън и реалност често попадат от една страна.Сънувал реалност и сънувал в реалността ... Самия израз "Абсолютно щастие" носи тревога.Това,че срещу теб е най-добрия,не значи не мога ...
    Бисолини Усмивчица
    Icko
    Гост
    « Отговор #9 -: Март 01, 2010, 23:48:00 »

Животните също изпитват чувства и споделят преживяно помежду си.
     Човек не трябва нищо да прави, а само да го пожелае. Едва, когато пожелае нещо добро да се случи, тогава то идва от сърцето. Живота е такъв, какъвто сами си го направим. Вярно е, че много хора се крият зад различни маски и не разкриват себе си, но това е така не защото го правят нарочно, а може би от предпазливост, да не бъдат наранени. За това нека не се упрекваме, а повярваме в себе си и в този насреща ни. Нека му покажем, че можем да го разберем, и че Живота може да бъде по-светъл, по-добър. Защото ние сме това, което чувстваме, което пожелаваме, което мислим.
     Любовта е навсякъде около нас, очакваща да я преоткрием Усмивчица
    Активен
    Denny Baby
    Denny
    **
    Неактивен Неактивен

• Сън или Реалност ?!?

« Отговор #10 -: Март 01, 2010, 23:58:36 »

Това се опитвам да кажа, че хората ги е страх да не бъдат наранени и не  се разкриват пред другите, точно поради тази причина.Съгласна съм с твоето мнение от всякъде. Трябва да вярваме в другите и да бъдем по-искренни и да се разкриваме повече, защото любовта и единството са две много важни неща. Трябва да започнем да се подкрепяме повече и да вярвяме повече един в друг, а и в нас самите.

"Любовта е навсякъде около нас, очакваща да я преоткрием "
    Харесва ми как си го написал Усмивчица
    Активен

Бисолини Усмивчица
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Март 02, 2010, 00:23:35 »

Здравей Дени доста истина има в това което казваш,аз ще се опитам да формулирам защо става така и да намерим заедно причината която стои най-отзад зад всичко първоисточника на тези наши терзания.
    Отдавна не познаваме любовта в чистата и форма,живеем в свят на пазарна икономика "Дай за да ти дам" егоистично нали?
    Много от нас се опитват да се харесат на половинките си и за известно време играят какви ли не образи докато не се уморят да бъдат НЕ себе си.Защо се случва това?
    Ами аз пак ще се повторя както вече обещах,според мен не сме самоконцентрирани.Гледаме навън от нас,опитваме се да се харесаме на другите а ние не се харесваме,мислим че някой ни е виновен за НАШЕТО нещастие вместо да поемем собствената си отговорност.
    Така ние не можем да контролираме нашият живот докато търсим вината в другите.Докато обвиняваме някой друг за нашето нещастие или събитие или време или политик,до тогава те ще ни контролират и ние нищо не можем да направим ще бъдем В МАТРИЦАТА.
    Как можем да променим нещо което си мислим че не е наше дело?
    Време е да погледнем на вътре и да видим вътрешната си красота която притежаваме след това ще разберем че тя е навсякаде в всеки един човек дори и този които изглежда неправеден.
    Само тогава ние ще можем да обичаме истински знаейки че всички сме красиви по своему,само тогава можем да видим красотата на живота и да изпитаме истинско възхищение от битието си.
    С тази САМОКОНЦЕНТРАЦИЯ ние не бихме търсели чуждо одобрение или похвала не бихме се държали НЕестествено защото ще разберем че просто не е нужно.Поемайки отговорноста не бихме съдили нашите близки и приятели или ако ни се случи бихме простили бързо и от сърце много лесно.
    НЯМА НИЩО ИЗВЪН НАС,ВСИЧКО Е ВЪТРЕ.
    Бях срещнал една теория не си спомням каде,която гласеше как се е сътворил света:Имало само Бог и нищо друго мрак и в него една точка много малка,тя гледала на вън и нищо не виждала само мрак не знаела коя е.Докато в един миг не погледнала на вътре и не видяла колко е красива.Тя толкова се възхитила от това което видяла,че се взривила на безброй парченца от щастие.Всяко започнало да се отдалечава повече и повече а Бог започнал чрез парченцата да изживява и опознава все повече себе си.
    И все така се възхищавал на творението което е той и частите от които е изграден.
    Е аз си мисля,че е крайно време да последваме примера от тази история ако искаме да разберем кои сме ние,нека погледнем в себе си защото на вън е само мрак и ще се изгубим там.
    Нека мракът ни служи да виждаме съвършенството си,а не да се губим в него.
    Колко е лесно човек да се изгуби достатъчно е само един невинен поглед на вън от себе си.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #12 -: Март 02, 2010, 00:37:21 »

И още нещо много важно когато разберем горенаписаното ние вече няма да изпитваме тъга че някой хора незнаят какво е ЛЮБОВ.
    Ние ще знаем,че от тях зависи и това е само техен избор.
    Ще ги виждаме съвършенни избиращи макар и несъзнателно но Богове с равно на нашето право на избор.
    Какво ни остава тогава да светим от любов присъщо на слънца,топлейки ги и светейки по пътя им?
    Докато един ден не видят нашето щастие и не се престрашат да ни попитат защо сме толкова щастливи каде е тайната.
    А след това с любов и внимание да споделим деликатно колко са красиви те в нашите очи и колко са велики,да им разкажем кои са те в същност и да затанцуваме с тях в един прекрасен танц.
    Танц на РАДОСТА.
    Винаги ще има хора които няма да знаят какво е любов това не е тъжно напротив.Ще ни помогне да се определим като хора които ще помогнат изпитвайки любов и състрадание към ближните си.
    Ами ако ги нямаше тях ние не бихме могли да се определим като състрадателни и любящи БОГОВЕ.
    Аз бих кръстил темата така:Толкова се радвам,че не всички хора знаят какво е любов.Или не знам какво бихме правили ако нямаше хора различни от нас...бихме се изгубили.
    Нека им благодарим!!!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    dayana
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

« Отговор #13 -: Март 02, 2010, 02:02:29 »

Да обичам е:
    Без да очаквам от обичаните от мен същата обич в замяна(също както полета в безкрая,да летиш за да достигнеш края в безкрая,изпитвайки блаженство от таз най велика сила създател на всичко зримо и незримо около нас и ний самите)
     А да ме обичат е:
    Без да онемат това което съм в същност аз (обичайки и свобода ми в мен и свободата ми да обичам)

Любовта и да Обичаш са едновременно две еднакви и различни понятия.
    От Любовта тече точно,това което все още много търсят и не могат да разберат от къде е нашето начало,и само тез които са усвоили силата да обичат са стигнали до истенското си начало.
    Силата да Обичаш има два полюса ,която дава на всеки свободния избор как да я използва.

А и това е един от главните ни уроци да сме тук.
    Активен

ИСТИНАТА семето на МЪДРОСТА- може да бъде открита къде ли не!
    Можем да посочим пътя ня другите,ала всеки трябва да го извърви сам-докато не прогледне за СВЕТЛИНАТА на неподправената МЪДРОСТ,там,в края...от където сме поели всички, някога много отдавна,в зората на ВРЕМЕТО!
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #14 -: Март 02, 2010, 05:58:07 »

Колко е лесно човек да се изгуби достатъчно е само един невинен поглед на вън от себе си.
    да допълня само...
    има и начин да гледаш навън и да се откриваш, но изисква определен светоглед. Май на прост човешки език му викаха *Да се учиш от грешките на другите*, въпреки че грешки няма, а само уроци за взимане.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Denny Baby,
    това, че в живота ни рядко обръщаме внимание на животните, а ги приемаме като придобивка и развлечение, не значи, че те нямат своя пъстър свят.
    Животните също изпитват чувства и споделят преживяно помежду си.
     Човек не трябва нищо да прави, а само да го пожелае. Едва, когато пожелае нещо добро да се случи, тогава то идва от сърцето. Живота е такъв, какъвто сами си го направим. Вярно е, че много хора се крият зад различни маски и не разкриват себе си, но това е така не защото го правят нарочно, а може би от предпазливост, да не бъдат наранени. За това нека не се упрекваме, а повярваме в себе си и в този насреща ни. Нека му покажем, че можем да го разберем, и че Живота може да бъде по-светъл, по-добър. Защото ние сме това, което чувстваме, което пожелаваме, което мислим.
     Любовта е навсякъде около нас, очакваща да я преоткрием Усмивчица
    Постовете ти продължават да ме впечатляват.

Любовта не мога да я опиша с думи, но да кажа, че  за мен е нещо подобно на:
    Все едно да си глътнал слънцето, но то да продължава да свети вътре в теб и да продължава да облива с лъчите си всичко наоколо. ( Ухилен На това му се вика лакомия и слънцето изядох вече)

"Любовта е навсякъде около нас, очакваща да я преоткрием"
    Тя наистина е там и тук, и навсякъде, където сме готови да я открием.

Скоро сънувах, че мета улиците на квартала, в който живея, говорих си със съседите и метях. Всичко беше прекрасно, а когато поглеждах към изметеното, разбирах, че  е още по-прекрасно.
    На сутринта станах без да се замислям за този незначителен сън. Реших, че трябва да напазарувам и излязох.
    Удивително е когато човек е зареден с тази наситена положителна енергия наречена любов, всяко нещо, до което се докосне как разцъфва. Не са нужни думи, дори и действия. Аз изумях, продавачки, хората по улиците, всички те се променят, каквито и да са, чувстват и откликват по един съвсем различен начин. На прибиране поздравих един съсед и той ми обясни, колко хубав е света и прати поздрави на всичките ми роднини, които познава (това, държа да отбележа, не е въобще обичайното мислене и държание на хората наоколо).

Все още се уча.. но с малките промени в мен виждам навън огромни разлики, на които дори не съм се надявала.

Наскоро дори един обичащ да псува потребител след като го баннах и се драка 2 дена, накрая от нищото му хрумна да се извини за глупавото си държание и обеща да се очовечи, защото нямало смисъл да се държи така...  Шокиран (това в една игра)

Благодаря ви.  
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright