Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Целта на музиката  (Прочетена 1437 пъти)
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« -: Февруари 19, 2010, 16:18:08 »

Доста посещавана и обсъждана тема,като цяло. Доказателство за важността и.
    По принцип сме я превърнали в нещо, с което да се забавляваме ,но в корените си музиката (звукът) е друг тип общуване (вибрационен). Което е едно и също => Музика=Общуване. Сама по себе си представлява зукови вълни с някаква цел , а именно - Изграждане . Така че в корените си Музиката е един вид Мантра.
    Интересно ми е вие какво мислите по въпроса .
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #1 -: Февруари 19, 2010, 21:29:10 »

Литературата и музиката са сестри, но най-великото изкуство е Музиката! Музиката започва там, където думите свършват и притежава похвати, които езикът няма! Тя може да усилва или отслабва всякакво чувство, може не само да те развълнува, но и да те успокои, да те вдъхновява да твориш за другите изкуства! Аз например винаги рисувам, слушайки музика, като си я избирам взависимост от това каква е първоначалната ми идея за творбата. Започна ли обаче да се вслушвам във звуците, почти винаги първоначалната ми идея се променя и то към по-добро! Затова МУЗИКАТА, САМО МУЗИКАТА И ПРЕДИ, ПРЕДИ ВСИЧКО МУЗИКАТА!
    Активен

lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 20:05:47 »

Да , езикът и речта са ограничения. Литературата си служи с речта, също носи послания, но не е толкова ... универсална. (не я подценявам) . Докато освен че музиката носи послания ,изгражда  чрез звука си.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Февруари 21, 2010, 02:25:06 »

Доста посещавана и обсъждана тема,като цяло. Доказателство за важността и.
    По принцип сме я превърнали в нещо, с което да се забавляваме ,но в корените си музиката (звукът) е друг тип общуване (вибрационен). Което е едно и също => Музика=Общуване. Сама по себе си представлява зукови вълни с някаква цел , а именно - Изграждане . Така че в корените си Музиката е един вид Мантра.
    Интересно ми е вие какво мислите по въпроса .
    Аз имам пък и в форума видях че има музика съставена от мантри или по точно сутри тя е на DEVA PREMAL ,уникална е не мога да ви опиша само можете да чуете мисля,че ширинан и беше публикувал нещо нейно ако не се лъжа.
    Имам 3 нейни албума ако някой се интересува с удоволствие ще намеря начин да споделя.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 12, 2010, 18:29:16 »

А може би светът е създаден с песен...
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юли 16, 2010, 20:33:51 »

Именно Намигване "В началото бе Словото" ! Кажи-речи "редене на определени мантри"
    Активен

psyhea
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 17, 2010, 00:35:41 »

А може би светът е създаден с песен...

Разбира се,че е така..Копнея един ден да мога да чуя тази песен..ама колко ли еони трябва да минат докато стана в състояние да понеса вибрацията на тези обертонове??? Тъжен
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 18, 2010, 13:04:59 »

Музиката е навсякъде. Като излезете навън и се заслушате от страни, всичко изглежда като музика. Макар по-често да е атонална, объркана, в човешкия свят. В другите светове е прекрасна...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Музиката...най-великото творение « 1 2 3 4 5 »
    Музика
    giti 60 6153 Последна<br />публикация Декември 14, 2012, 20:40:41
    от кръгове
    Целта или Пътуването - кое е по-важно? « 1 2 »
    Духовни учения
    Ich 17 1864 Последна<br />публикация Май 26, 2012, 17:15:53
    от Ich
    ЦЕЛТА И ПРАВОТО - Откъс от транссърфинг на реалността
    Книги
    mamagaya 3 859 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 18:36:28
    от Sentinel
    Затъпяване. Целта на държавното образование и създаването на евтина работна ръка
    За родителите
    Quantum 6 1214 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 09:30:03
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright