Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Добро и Зло  (Прочетена 5367 пъти)
cristo777
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #15 -: Юни 04, 2011, 11:44:40 »

Отностно За Цуцифер и аз се чудя дали е му е такава работата да ни вкарва в неволя и да ни принуждава да търсим начини и да се развиваме,да ни изкушава и др. Но напоследък не мисля така защото съм свидетел на ужасий които е причинил и си мисля че е война между доброто и злото, а не че му е работа да изкушава.Вярно в Библията пише че е изкушител,но примерно преди години влиза хлапе в Американско училище и застрелва 20 човека,което мисля че е от него и какво ти изкушение е това.Аз лично от 12 години виждам духове ,виждал съм го не веднъж и съм склонен да вярвам на теорията за Апокалипсиса и войната между доброто и злото.Но защо да не напраим една тема за това.
Здравей, kaloian1!
Мога да кажа, че потвръждавам доста от твоите думи. Имам подобни опитности.
Да, тези неща съществуват. Има иерархии и от двете страни/ложи, така е. Има и война, която наближава своя пик. Усмивчица

много си прав  и ще е скоро...
Активен
sharga
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #16 -: Юни 04, 2011, 13:00:21 »

много си прав  и ще е скоро...

Ухилен абе ей как ги пишете тия неща незнам. Това от източник ли го чухте или си пишете просто така за занимавка?? злото отдавна е попретопено. Дори и малка битка не можеш да проведеш. Дори и да се молиш не можеш проведеш битка защото няма срещу кой. Тия битки ежедневните които ги имаше едно време - преди 5-6 години сега ги няма. Просто вече са други времена. За Земята са други времена.
Война може и да има но тя ще е по скоро срещу сегашния начин на живот. В момента даже 'доброто' и 'злото' действат заедно за да изкоренят гнилоча който е на земята. Тоест всичко дето е недоразивито и закостеняло и неотворено няма място тука. Шефчетата на доброто и злото ще дойдат заедно накрая след като приключи всичко да обявят че всичко е изчистено, а  това на злото ще си тръгне защото вече съвсем няма да има с какво да се занимава. А дотогава да ще има война и тя най-вероятно ще е тук на земята. Няма да се бият в нея същества а по скоро само ще мрат някои от земните, овсен ако не стане някакво чудо и се съкрати целия тоя процес  Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #17 -: Юни 04, 2011, 22:04:54 »

Ухилен абе ей как ги пишеш тия неща не знам. Това от източник ли го чу или си пишеш просто така за занимавка??

Активен
sharga
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #18 -: Юни 05, 2011, 08:56:11 »

Ухилен абе ей как ги пишеш тия неща не знам.

Силамил, Аделиа

много си ги обичкам

Активен
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #19 -: Август 14, 2011, 14:01:07 »

"Греховете" са необходими за да има извисяване.... Ние сме такива същества, че да се извисим е необходимо да страдаме. т.е. да има различни нива на добро и зло действащи върху нас... за да можем да избираме посока на развитие, извисяване.. към по-добро... добро и зло няма но има посока към по-добро и по-лошо, добро и зло са избор на гледна точка... необходимо е съзнание да го погледне нещото от фиксирана позиция(избрана гледна точка) за да може нещото да се прояви в материята като зло или добро) а всъщност "нещото" си е едно и също, нито зло нито добро... Вие творите реалността чрез избора си на гледни точки, а всъщност материалност няма. за вас реалността е начина по който гледате на едно нещо, вие притежавате само собствената си интерпретация... и свободата да я променяте както си искате, вие дори неможете да "докоснете" реалността... няма "бог" който да ви съди, защото вие сте "бог" вие сте част от него, вие сте него като едно цяло, ако образно "бог" е една невронна мрежа вие сте един неврон, вие сте градивна частица на "бог", вие му вършите работата на бог, бог въобще не е всемогъщ, и въобще не е съвършен, той е това което е, той си е вселената с нейните функционланостти, той е съзнанието от което е изградено всичко, съвършенно е същото като кажеш добро или зло, то пак се материализира, фиксира от избор на гледна точка, няма съвършенно има посока от по несъвършенно към по съвършенно, всичко е това, едно и също, проектирано в много думички ама те са едно и също, всичко е точката преди големия взрив, състоянието на вселената преди големия взрив е състояние на медитация на "бог" а текущото състояние е състояние на съзнание на "бог"
Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
loop
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #20 -: Август 14, 2011, 20:02:28 »

Ние сме такива същества, че да се извисим е необходимо да страдаме.

Трънци... Това кой го набива в главите на децата, че за да постигнеш нещо ценно, трябва да го изтрадаш тежко.

Единственото задължение на човека е да бъде щастлив!

Ако не се научиш да виждаш живота в красивата му палитра и цялост, тогава сам си си виновен за страданетието, което си причиняваш.
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #21 -: Август 14, 2011, 21:03:51 »

"Греховете" са необходими за да има извисяване....

Според мене,за едни е карма ,а за други изпитания с цел израстване,има разлика между двета.

... добро и зло няма

Vakuu , приятелъо , незнам на какво ниво си и дали наистина си толкова осъзнат,за колкото се представяш, но по определени ключови думи в коментарите ти прозират пропуските ти,като изказването  по-горе и последващите.

... няма "бог" който да ви съди, защото вие сте "бог" вие сте част от него, вие сте него като едно цяло ... вие му вършите работата на бог, бог въобще не е всемогъщ, и въобще не е съвършен ...

Това е типично new аge  изказване.Има Бог ,който да ни съди и той го прави,като ни е поставил в това Земно изживяване с всичките му прилежащи закони и правила. ,но това не е съдене,по начина по който повечето хора го разбират,a един даден шанс, възможност, постоянно да може да се поправим и надграждаме.

...няма съвършенно ...

Има, и именно това е целта към която се стремиме.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Август 14, 2011, 22:20:56 »

Тейкън:) Добро и лошо в действителност НЯМА!:)
    Доброто и лошото са определения за начина по който приемаме дадени ситуации или думи или каквото и да е. Нещо ни влияе по добър начин или по лош и тнт. Има енергии и ние с етикети определяме какви са според влиянието им, това което ме кара да се чувствам не добре е лошо, а това, което ме кара да се чувствам добре е добро. Няма критерий и за правилно и грешно.. Не е правилно да се обижда, напада, бие и тнт., но дали не е правилно за обидения, нападнатия, набития и избора на душата му и тнт.

Vakuu, съгласна съм с първите ти изказвания(горе-долу), но последните.. я стига Ухилен
    Ние не вършим работата на Бог, а той ни е дал възможност да работим за благото...(и не говоря за някоя душа, която цъка с език неодобрително или поклаща радостно глава) Като казвам Бог нямам предвид християнският, а говоря за първоизточника на всичко, от който се раждат душите и безусловната любов.(енергията)

Тейкън, остава и Бог да ни съди и официално няма да се върна в духовният свят Ухилен
    Както каза една мацка във филма "какво знаем ние":
      "-Поставете се на мястото на абсолютният наблюдател? Може ли хората, които са една частичка от Бог да го разсърдят?"   И аз се поставям като една частичка от Бог на неговото място, помня разбирането си и прошката, за което съм била критикувана... после си представих моето разбиране и прошка като една частичка, спрямо разбирането и прошката на Бог.Усмивчица А аз не обичам да съдя и се надявам егото ми някой ден да не си позволява да съди, а хората не са повече от Бог, нито аз, нито друг! А хората са способни на толкова много неща и разбиране, а сме само частички от цялото!

« Последна редакция: Август 14, 2011, 22:34:56 от elsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #23 -: Август 14, 2011, 23:05:31 »

Добро и зло има и още как. Най-лесно е да се замажат нещата, но фактите са си факти и като такива не могат да се оспорят. Инак какво правим ние тук на Земята, какво сме дошли да научим, щом това към което сме се устремили по ваши думи не съществува?
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #24 -: Август 14, 2011, 23:20:29 »

Ицко, аз не говоря за вечната битка м/у добро и зло. Ухилен
    Не говоря и че трябва да приемаме ситуациите като даденост и да разбираме(в друг пост го изясних, хора сме)
    Има неща, които ни нараняват и тнт, но в същостта си тези неща са фактори, които ни оказват влияние..

Ние сме дошли да се сблъскваме със ситуации и като души, които се развиват, се развиваме като работим спрямо възприемането на ситуациите и не само...

П.П- Не съм сигурна дали нямаше такава тема и там да се насочат коментари за добро и лошо, но ако няма е хубаво да се създаде...(за доброто и лошото) Самата идея е добра за дискусии.Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Август 14, 2011, 23:27:40 »

В глобален план може би са само инструменти доброто и злото задвижващи процесите , но от нашият мироглед тук и сега са си реалност ,иначе нямаше да сме дуален свят. Процесът на надраствне на категориите е много дълъг за сегашното ни ниво. Не да го проумееме ,а да го приложим. За да проучим стойностите на светлината трябва да влезем в конфликт с липсата и ,тази възможност дава сегашният ни свят. Значи всички сте прави, зависи от къде поглеждате, от коя действителност.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #26 -: Февруари 29, 2012, 18:12:14 »

Какво е Добро и какво е Зло?Защо съществува Злото? Какъв е неговият произход? Кой е неговият създател?
    Необходимо ли е съществуването на Злото?
    Възможен ли е свят без Зло?
    Проблемът за злото е същностен и дълбоко травматичен за човека. Човекът е създател на „проблема” за злото и човекът е този, който дава определения за злото т.е. определя едно или друго явление или обект от Съществуванието, създадено от Бог, за добро или зло.
    В природата, във Вселената, нищо не е добро или зло, а всичко е такова, каквото е. Всичко е божествено творение или казано с други думи, битие. Битието е Божието мироздание, създадено от безкрайната любов и милост на Бога.
    Да бъдеш значи да си приел любовта на Бога като безценен дар и да си му благодарен. Когато да бъдеш е възприето като най- ценния Божи дар, тогава животът ти ще бъде израз на тази благодарност, ще бъде песен, танц, екстаз, удивление и преклонение пред живота и Божието мироздание. Тогава Злото няма място в твоя живот, защото „И тъй като Бог е всеблаг, то всичко съществуващо е добро, така че „да съществува” означава съвършено същото като „да е добро”./коментар на Тома от Аквино от проф. Ц. Бояджиев/

Когато човек осъзнае божествената същност на своя живот като безценен и с нищо незаслужен дар от Бога, то самото осъзнаване е запалена божествена искра в него, която осветлява цялото му същество и не позволява на злото да съществува. Защото злото като всяко едно отрицателно явление означава единствено липсата на положителното или както твърди и Тома от Аквино „че злото може да бъде мислено единствено като лишеност от благост (privatio boni) и, значи, като отсъствие на битие, като модалност на небитийността.” Казано с други думи, злото е като тъмнината, която няма своя същност, своя собствена субстанция, а е просто отсъствие на светлината. Ето защо е много трудно, невъзможно да се бориш директно с тъмнината, защото как можеш да победиш нещо, което не е, което не съществува, няма екзистенциалност? За целта просто трябва да внесеш положителното, да внесеш светлината. Тогава тъмнината ще се разпръсне и изчезне от само себе си.
    Борбата със злото е същата, като борбата с тъмнината. Никога не ще можеш да победиш злото в директна битка, защото на първо място, злото само по себе си не е, то е просто липсата на нещо друго, на неговата коренна противоположност, на доброто, на битието или изразено по друг начин – на Божията благост. Внасяйки в себе си светлината на Божията искра чрез Осъзнаването на безкрайната Божия благост, прекланяйки се с благодарност пред Съществуванието, вътре в нас и извън нас, ние запалваме светлината на Божественото осъзнаване, което може да бъде изразено и с думите Любов и Благодарност към това, което Е, към Битието.
    Само тогава небитийността на злото ще бъде осъзната. Злото не е нищо повече от неосъзнаване, неразбиране на божествения промисъл на Всеблагия Бог, неоценяване на безкрайната красота и мистерия на Живота, неблагодарност към Съществуванието.

Ето защо за мен всеки акт, извършен в неосъзнаване, безсъзнателно, е Зло, и всеки акт, извършен с осъзнаване, с разбиране, е Добро.

„Ако за всяко съществуващо нещо е естествено да се стреми към битийна пълнота, каквато – в предел – е Бог, то злото е нарушаване на този естествен порив, отвръщане към небитието.” /коментар на Тома от Аквино от проф Ц. Бояджиев/

Ако човечеството иска да не се отвърне към небитието, то неговото единствено спасение е Осъзнаването на вътрешната Божия искра.
    Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Март 09, 2012, 09:43:52 »

Знам, че звуча песимистично и черногледо, обаче не съм фен на толкова популярните розови сентенцийки, коя от коя по-мъдра, по-мотивираща, по-съвършена и дори най-голямата житейска истина да бъде поднесена в този стил, не бих погледнала по-позитивно, понеже в живота е колкото добро, толкова и зло.

Щом всички акцентират на първото, защо аз да не наблегна на второто? Злото е не по-маловажна от доброто част от света, понеже е това, което ни подтиква да се развиваме. Ако всичко беше добро, не би ли било някаква абсолютна скука? Какъв би бил смисълът, щом няма нищо, което да ни предизвиква, изненадва... или наранява, ако щете.

Защо мислиш, че Злото ни подтиква към развитие?
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #28 -: Март 09, 2012, 10:56:23 »

Защо мислиш, че Злото ни подтиква към развитие?
    Защото то трябва да бъде трансформирано към добро, т.е. това е, с което трябва да се борим.
    Ако всичко е добро, прекрасно, чудесно (като каквото наистина би могло да бъде разглеждано "всичко"-то), то ние - накъде? Или по-точно, каква би била задачата ни?
    Всъщност, не злото ни подтиква към развитие, а доброто.
    Но нали развитието е един вид вървене напред, усвояване на уроци. Ако всичко е съвършено, какви уроци, какво развитие?
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #29 -: Март 09, 2012, 12:03:09 »

Приятели във всеки от коментарите има истина и нито един от тях не може да я изрази цялата.

Въпреки това ще споделя интересна метафора, която възникна в мен четейки постовете в темата.

Ако Христа е Цялото, а Антихриста е това което го разделя за да може пътвото да се себеопознае само по себе си.
    Представете си монета от 50 стотинки.

От едната и страна е Ези(доброто), а от другата Тора(злото), цялата монета все още не е христа, а само една част, тази на формата.
    Има и още една част, безформената.Тя осъзнава и изживява вълнуващата игра с монетата.
    Тя е чисто съзнание, така се прелива с формата и двете се превръщат в човек играещ с монетата,духът и материята взаимно се сливат в едно, както сме ние съзнание във форма или още по точно, форма В съзнание!
    Пътвото или "съзнание във форма" предполага,че все едно сме заключени във формата(света на формата), докато второто създава асоцияция,че форматае е във нас и можем да си играем с нея.

Вдъхновени изкарваме монетата от джоба и си казваме, хайде сега да поиграем на ези и тора, ти казваш ези аз тора.
    И започваме да се вълнуваме и смеем, играта започва...
    Ако винаги помним,че всичко е само игра и монетата ни служи за да се забавляваме и после да си купим с нея сладолед ще си прекараме весело и в радост, (осъзнато) и тя ще ни послужи за всичко това.
    Ако се забравим и започнем да искаме да познаваме повече от "Другия" ще започнем да изпитваме емоции и това ще промени изживяването и реалността които са ЕДНО(Битието)!

Започнем ли да се мъчим да направим от Ези,Тора.....големи мъки ще видим преди да се откажем разбирайки,че те трябва да си останат такива и да служат на голямата Игра!

Когато видим в живота различни ситуации на Ези(добро) и Тора(лошо) е мъдро да предположим, че Битието(живота) изравнява резултата някъде в себе си, понеже винаги се стреми към баланс.
    Така ще е по трудно да изпитаме емоции които да развалят нашия баланс.
    Вместо това обаче можем да изпитаме наслада наблюдавайки  майсторството и съвършенството по който живота се самоопознава.
    В този момент ние ще СМЕ насладата или Майстора който наблюдава и променя само с присъствие всичко до което се докосне!

Тук сме за да бъдем тази наслада и радост!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ДОБРО И ЗЛО - КАК ПРОИЗЛЯЗОХА ДВЕТЕ НАЧАЛА?
    Космогенезис
    delfin 4 2510 Последна<br />публикация Октомври 10, 2009, 05:05:49
    от delfin
    В търсене на по-добро училище
    За родителите
    Турист 4 1485 Последна<br />публикация Април 26, 2011, 20:42:25
    от Турист
    По какъв начин подържате добро здраве и фигура? « 1 2 3 4 »
    Здрав дух здраво тяло
    Слънчев лъч 45 4598 Последна<br />публикация Ноември 25, 2012, 01:13:51
    от Sunshine(sun)
    Всеки ден прави, поне, едно добро
    Моите сънища
    sianna 8 1390 Последна<br />публикация Юли 23, 2013, 14:08:54
    от endimion
    Добро утро! Ние сме децата на прехода
    Инициативи
    loop 0 990 Последна<br />публикация Юни 18, 2012, 12:35:06
    от loop

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright