Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Урантия  (Прочетена 7225 пъти)
psyhea
Гост
« Отговор #15 -: Юни 26, 2010, 18:08:09 »

Защото всъщност Луцифер е този който е създал човекът(чрез генно инженерство разбира се).Той е"лошата змия" този който ни е дал познанието за самите нас."Добрият"бог"онзи от библията е бил против свободата на ADAMUS.ADAMUS e създаден за робски труд в мините,а не за свободен живот.Луцифер се опълчил срещу бог именно като дал свободата на създанията,защото като учен,майстро в генното инженерство,той е разбирал,че същността на живота е еволюция.А едно поробено създание,не може да еволюира!Ако заменим луцифер с Ен-Ки(заедно със сестра си НИН-ХУР-САГ която също има участие в геневтичният експеримент наречен АДАМУС) и бог със Ен-Лил,нещата си идват на мястото.
Активен
airborne
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #16 -: Юни 28, 2010, 05:33:17 »

Глобално погледнато, коя е относителната реалност?
Урантия и вселенския ред според нея?
Или летачите и ситуацията според версийте за тях?

Някакви новини за превода на Урантия?
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #17 -: Юни 29, 2010, 00:16:47 »

Глобално погледнато, коя е относителната реалност?
Урантия и вселенския ред според нея?
Или летачите и ситуацията според версийте за тях?

Някакви новини за превода на Урантия?
Не бъркайте летачите с други същности.Летачите са незначителни и съществуват благодарение на своите жертви!
Глобално погледнато,относителните реалности са милиарди..неизброими са.Колкото индивидуални съзнания,толкова и глобални реалности!
Активен
airborne
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Юни 29, 2010, 01:21:05 »

Урантия ли е книгата с която ще си отговоря на въпросите, кой съм, от къде съм, на къде отивам? И изобщо от къде да започна да се просвещавам какъв е смисъла на живота?
Чета и ми се струва  всеки е на някакъв път с някакви знания, а въпроса който ме вълнува е от къде да започна?
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #19 -: Юни 29, 2010, 01:29:23 »

Урантия ли е книгата с която ще си отговоря на въпросите, кой съм, от къде съм, на къде отивам? И изобщо от къде да започна да се просвещавам какъв е смисъла на живота?
Чета и ми се струва  всеки е на някакъв път с някакви знания, а въпроса който ме вълнува е от къде да започна?
И да и не..баланс между езотерика,религия,уфология и квантова физика дават добър резултат.Без залитане в крайности.
Активен
airborne
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юни 29, 2010, 01:50:52 »

Този отговор си дадох и сам. Подобен подход не води ли до безкрайно лутане с много опасности от залитане?
И .....не е ли така който иска да знае, да се знае от къде и с какво да започне........
книги,.....сам ли е човек в начинанието.....ами преценката кое е "добро" и кое "лошо"...
ами самото подреждане на информацията, ами многото въпроси които изникват ........сам на себе си ли ги задаваш?   
Активен
airborne
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Юни 29, 2010, 02:05:30 »

Има ли нещо в което да вярвам (доверявам) безпрекословно? Безусловен факт като отправна точка, помощ в самопреценката за добро и недобро?
благодаря
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #22 -: Юни 29, 2010, 07:25:48 »

Има ли нещо в което да вярвам (доверявам) безпрекословно? Безусловен факт като отправна точка, помощ в самопреценката за добро и недобро?

Във всеки човек е заложена способността да усеща истината.
    Ако той/тя я развива, усъвършенства, използва, това ще е най-добрата помощ за него. Живеем във време, когато всеки (съзнателно или не) иска да установи сам каква е истината.

Преди не е било така. Човек е имал доверие на авторитети.
    Например имало е случаи, когато даден човек е имал свръхсетивни възприятия, които обаче не винаги е разбирал. А друг човек е нямал такива, обаче, слушайки описанията на първия, е можел да ги тълкува. Така те работели плодотворно в един екип.

Сега това практически е малко вероятно да се получи.

Какво се е променило оттогава?

Променило се е състоянието на човешкия Аз. Той постепенно се развива, израства, има потребността да се утвърждава.

И затова всеки има желанието сам да види и да разбере видяното. 
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #23 -: Юни 29, 2010, 10:50:47 »

благодаря

Можеш да вярваш безусловно на самият себе си!Фактът,че съществуваш..дишаш..мислиш..чувстваш..какво по-силно доказателство?Научете се да се доверявате само и едиствено на самите себе си и на собствената си интуиция!Тя няма да ви подведе!
    Извличайте само онази информация която резонира в синхрон на със самите.Това е.Дори да сбъркате,след време ще намерите правилният път.Аз бих могла да ти посоча поне 20 книги,които според мен представляват най-добрият синтез на инфо,но каква полза?Твоята индивидуалност може и  да ги отхвърли..Доверявайте се на себе си и няма да бъдете подведени.
    Отправна точка..Космически раум.Структура и същност...труден,невъзможен(към днешна дата)въпрос..
    Но нека това не пречи на съзнанието да търси..Квантовата физика,дава много отговори,пък макар и в най-нисшето стъпало!
    Мир и светлина на всички! 
    Активен
    Ашаман
    Гост
    « Отговор #24 -: Юли 03, 2010, 22:25:28 »

ДОБРЕ ДЕ, като е вече факт откъде може да се намери тази книга?!?
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #25 -: Юли 04, 2010, 00:14:16 »

ашман,няма я..в хнета я има само на руски.дръпни си я..казва го,щото знам,че си от там
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #26 -: Юли 08, 2010, 10:52:43 »

Дали има нещо в което вярваш безпрекословно? А ти в какво вярваш?
    Активен
    airborne
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Юли 23, 2010, 23:20:09 »

В правото ми на избор!
    Активен
    Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #28 -: Януари 05, 2011, 13:27:34 »

Някой знае ли дали книгата я има вече преведена и качена в интернет ?
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Януари 05, 2011, 15:40:27 »

Значи доколкото знам превода е готов обаче още се бавят с издаването май, нали знаеш колко е огромна и аз я чакам с нетърпение.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Смяна на измеренията « 1 2 »
    Великият преход
    delfin 20 5582 Последна<br />публикация Януари 18, 2010, 19:12:19
    от delfin
    Фентъзи книги и научна фантастика
    Книги
    delfin 0 2007 Последна<br />публикация Януари 11, 2010, 17:20:30
    от delfin
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6306 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Гробницата на Бастет е в Странджа!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 1 4443 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright