Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Помагането  (Прочетена 2561 пъти)
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #15 -: Март 14, 2010, 19:37:14 »

Трябва обаче да се знае: помагайте само тогава, когато помощта ви е поискана от този, на когото помагате! Поисканата добрина винаги се възнаграждава, но непоисканата помощ винаги се наказва!
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #16 -: Март 14, 2010, 19:37:54 »

Рабено е прав-хората трябва да си помагат един на друг,за да може да внасят повече Красота и Мир по Света
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    giti
    Гост
    « Отговор #17 -: Март 14, 2010, 20:15:32 »

Искам да кажа, че цели 3 поста са ми изтрити от тук, а предполагам и на някой друг постовете са последвали същата съдба... Такаче нормално е темата да не е популярна! Сега съм ядосана, ще пиша после...
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Март 27, 2010, 16:11:51 »

Как мислите, помагайки на другия не променяме ли един вид неговата карма? В смисъл, човекът сам по някакъв начин е предизвикал нещастието да му се случи, било то от грешки в настоящ или в предишни животи (тук вече работата става доста по-сложна). Не са ли нещастията един вид изпитания, които би трябвало да помогнат на човек да осъзнае грешките си?
    Как според вас би трябвало да постъпим с човек, който е осъзнал грешките си и точните причини за неговото положение, но не успява да ги преодолее и непрекъснато се лута насам натам като в мъгла? Следва ли примерно негов приятел да се опита да му помогне по някакъв начин в това положение?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #19 -: Март 27, 2010, 16:15:25 »

Когато преминеш през някакво изпитание ти трупаш опит и разбираш грешките си.Същото става и когато изтърпяваш наказание.
    Според мен е редно някой да ти помогне да преминеш изпитание,защото така ти помага да научиш и важен урок.
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Март 27, 2010, 17:26:44 »

А когато изтърпяваш наказание, породено от грешки и престъпления в предишни животи?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Март 27, 2010, 17:35:18 »

Чрез това наказание ти се учиш!
    Примерно ако в минал живот си бил богат и си правил мръсно на бедните-в този си живот ти ще бъдеш беден и когато умреш ще осъзнаеш,че да се правиш мръсно не е хубаво.По този начин ще си научиш урока и ще се издигнаш по-виско като душа.
    Още по-добре ще е ако някой друг ти покаже това.Така ще проумееш урока си по-лесно и ще страдаш по-малко.
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Март 27, 2010, 17:39:51 »

Благодаря много, rabeno!!!
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright