Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЗАКОНИ И ЗНАЧЕНИЯ НА ЧИСЛАТА  (Прочетена 3140 пъти)
Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« -: Февруари 13, 2010, 19:59:34 »

Който разбира смисъла на числата от 1 до 10, той е разбрал смисъла на живота. Числата и геометричните фигури представляват азбуката на Божествения свят. Човек е една математическа формула, той е направен от числа...
                                                                                                     Учителя

Числата се проявяват двояко. Ако човек живее по законите на природата, числата му помагат. Когато се движи в невярна посока, числата проявяват разрушителна сила. Сега Земята се намира в числото четири и е на път да излезе от него, преминавйки към числото пет. Днес човечеството се намира на границата на две епохи.

Числото, което означава деня на раждане се отнася до личните работи в живота.

Числото, което означава месеца на раждане, се отнася до общите работи.

Числото, което регистрира годината на раждане, се отнася до съдбата.

Сборът от всички цифри е Пътят на живота.

Пример: 30. 08.1933г.
3+8+1+9+3+3=27=9
 /събират се до едноцифрено число, само числата 11 и 22 не се събират/

1Бог. Основата на всички числа. Представлява ума и още бащата. Изразява сила, творчество, воля, независимост, щедрост, енергия. Единицата не е за всикиго. Тя е строго число. 1пробужда съзнанието и порива за работа. Тя е начало, път, по който идват божествени благословения. Числото едно е динамично. То е семето, което се посажда, човекът в движение.
Божествената правда, божественото начало в нас.
1Най-силното и най-слабото число. Символ на щастието. Човекът на единицата е много прям, неотстъпчив, открит, не се влияе.
Едно е най-тежкото, най-бързото число. Така бързо се движи, че е едновременно във всички центрове на Вселената. Единицата е създала останалите числа, както точката е създала правата линия и всички тела. Силата е в Едно. Живо число. Едно е Пролет.

2е любовта, която гради. Това число е майката. То е числото, което нарежда числата. Вторият ден е на послушанието и на приложението. Двойката работи навсякъде в Природата. Числото две е закон за противоречието и контраста. Число на раздори.

Астрологически е число на Луната. Възможностите за движение са в 2. Числото 2 е да умеете да оценявате, а това не е лесна работа. Закон за Любовта. В 2 е закона за смекчаването. Движение към очовечаването.
Приложение на любовта е 2Най-трудно число е то. За него Бог не се е произнесъл. Докато Господ не се произнесе, работата на числото 2 е незавършена. Всечки спорове се дължат на числото 2. От един висш свят слиза в по-нисш. То е против човешката личност. Личността е осъдена на смърт при двойката. Ако имаш двойка, умножовай я. Числото 2 е Лято.

3е положително число, резултат. Носи радост, оптимизъм, талант, равновесие, добър вкус и хармония.
Числото тпи символизира детето, любовта, мъдростта и истината. Носи благослов. То е спасително. Символизира триъгълника. То е неутрално число. Число на примиряване. Посока, към която да се движиш. 3е изкупление. Човек е страдал и чрез смирение е заплатил всичко.
3е хубаво число., късметлия-Любов, Вяра, Надежда. Меко число.
Три е Есен.

4работи в материалния свят. То е квадрат и кръстопът. Тези фигури ограничават и носят страдание на човека. Мъчнотиите са до 4

Четири е примирение на две двойки. Човек в животинска състояние. Закон на стабилност. Изкуство за деление на нещата. Четири е число на Волята и устойчивостта. Число на мисълта.
4затворен кръг. Волево число има топлина в него. То е земно.
Зима.
Число на мисълта. Символизира Божията правда, пред която хората не могат да издържат. Сега още не се разбира.

/от книжката "Път към съвършенство" -П. Дънов-откъси/
Активен

Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #1 -: Февруари 13, 2010, 20:02:45 »

http://triangle.bg/search.php?q=%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0&wordforms=on&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5

Тук можете да прочетете интересни беседи за числата.

Активен

zaharisa
Човек, обикновен.
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #2 -: Февруари 13, 2010, 21:01:46 »

3е положително число, резултат. Носи радост, оптимизъм, талант, равновесие, добър вкус и хармония.
Числото тпи символизира детето, любовта, мъдростта и истината. Носи благослов. То е спасително. Символизира триъгълника. То е неутрално число. Число на примиряване. Посока, към която да се движиш. 3е изкупление. Човек е страдал и чрез смирение е заплатил всичко.
3е хубаво число., късметлия-Любов, Вяра, Надежда. Меко число.
Три е Есен.

Благодаря за линкчето. После ще го погледна.
Изморих се да чета темите.
Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
milen
Гост
« Отговор #3 -: Декември 22, 2010, 17:15:34 »

сборът на всички числа е
32+(2x7)-2+38-12+3x(2x5)=??
Активен
zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #4 -: Януари 28, 2011, 03:00:08 »

Хубаво ще е ако видим продължението на тематаУсмивчица
че немога да си видя съдбата Усмивчица))) числото и е 9
Иначе всички други съм едно.
1Бог. Основата на всички числа. Представлява ума и още бащата. Изразява сила, творчество, воля, независимост, щедрост, енергия. Единицата не е за всикиго. Тя е строго число. 1пробужда съзнанието и порива за работа. Тя е начало, път, по който идват божествени благословения. Числото едно е динамично. То е семето, което се посажда, човекът в движение.
Божествената правда, божественото начало в нас.
1Най-силното и най-слабото число. Символ на щастието. Човекът на единицата е много прям, неотстъпчив, открит, не се влияе.
Едно е най-тежкото, най-бързото число. Така бързо се движи, че е едновременно във всички центрове на Вселената. Единицата е създала останалите числа, както точката е създала правата линия и всички тела. Силата е в Едно. Живо число. Едно е Пролет.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
КАК ХОРАТА ИЗКАРВАТ ПАРИ ОТ "ИНДИГО ИДЕЯТА" « 1 2 »
Всичко относно индиготата
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 27 3478 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 17:24:40
от nia.boneva6
УЧЕНИЕТО НА КАТАРИТЕ И БОГОМИЛИТЕ « 1 2 »
Духовни учения
marushka 19 2887 Последна<br />публикация Март 05, 2011, 15:07:49
от marushka
МИСТЕРИЯТА НА СИНХРОНИЧНОСТТА (разкази) « 1 2 »
Изкуство
giti 17 2115 Последна<br />публикация Октомври 28, 2010, 20:19:52
от nia.boneva6
МОЛИТВИ И ФОРМУЛИ ОТ УЧИТЕЛЯ БЕИНСА ДУНО
Духовни учения
Иво_56 1 2208 Последна<br />публикация Февруари 04, 2011, 19:17:17
от Иво_56
СПИСЪК ОТ АКТИВАЦИИ НА ВЪЗНЕСЕНИЕТО
Езотерика
The One 7 1832 Последна<br />публикация Март 26, 2011, 22:07:41
от shining_star

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright