Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Трагедията в Хаити  (Прочетена 776 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 06, 2010, 01:30:16 »

Xиляди може би са загиналите при разрушителното земетресение, ударило остров Хаити в Карибско море. Трусът е усетен в 23,53 минути във вторник вечер българско време и е бил със сила 7,2 по скалата на Рихтер. Близо три милиона души са пострадали от силното земетресение в Хаити, съобщи Асошиейтед прес, като се позова на говорител на Червения кръст.

Земетресението предизвика сериозни разрушения в столицата на островната държава Порт-о-Пренс.

Хаити е една от най-бедните страни в света и няма никакъв потенциал да се справи с последиците от бедствие с такива размери, посочва АП.

Според говорителя на Червения кръст по-точна оценка за щетите от земетресението ще може да бъде направена най-малко след едно-две денонощия. Редица международни хуманитарни организации са започнали подготовка за оказване на помощ на Хаити, главно в усилията да бъдат намерени оцелели под разрушенията и създаването на временни болници за ранените, съобщи АП.

В столицата Порт-о-Пренс, която има население от 2 милиона души, са разрушени сгради, под чиито развалини има хора, съобщи кореспондент на Ройтерс: "Всичко се разтресе, хората стенеха, къщи започнаха да се рушат, настъпи пълен  хаос."

Жители на столицата отчаяно се опитват да освободят близките си от разрушените сгради или издирват изчезнали хора. Разрушени са обществени сгради, сред които е президентският дворец, съобщи хаитянската телевизия, гледана по интернет във Вашингтон. Центърът на Порт-о-Пренс е разрушен.

Президентът Рене Превал е невредим, съобщи хаитянският посланик в Мексико.

"Загиналите вероятно ще се окажат стотици, когато стане възможно да се броят жертвите", каза лекар, ранен в ръката и целият окървавен. Центърът на столицата е разрушен, това е истинска катастрофа, каза местен жител.

Около 200 души вероятно са затрупани под отломките на голям хотел в Порт-о-Пренс, който е бил разрушен при силното земетресение, заяви френският държавен секретар за сътрудничеството Ален Жоаянде, цитиран от Франс прес. "Казаха, ни че хотелът се е срутил. Твърдят, че вътре е имало 300 души, а само 100 са излезли", разказа Жоаянде. Той отбеляза, че резиденцията на френския посланик в Порт-о-Пренс също е понесла щети.

Френският държавен секретар за сътрудничеството съобщи, че страната му ще изпрати за Хаити два самолета със спасители и хуманитарна помощ.

Мародери се възползваха от падането на нощта в потъналия в хаос Порт-о-Пренс, за да разграбят супермаркет, предаде още Франс прес.

В северната част на хаитянската столица улиците са пълни с трупове. Много ранени са седнали на земята и молят за помощ. Голям брой хора са прекарали нощта навън, тъй като техните къщи са били разрушени или поради опасения от вторични трусове.

Хуманитарен служител описа обстановката в Порт-о-Пренс като хаос и изрази опасения, че жертвите са може би хиляди, отбелязва АП.

Два много силни земни труса с магнитуд 5,9 и 5,5 разтърсиха Хаити минути след първото земетресение, съобщи геофизическият институт на САЩ. Първият вторичен трус бе регистриран в 17 ч. местно време (22 ч. по Гринуич) - седем минути след силното земетресение. Дванайсет минути по-късно бе регистриран още един вторичен трус.

Комуникациите са прекъснати - разрушена е сградата на мисията на ООН за стабилизиране на Хаити, голяма част от служителите са в неизвестност, съобщи ръководителят на мисията Ален Ле Рой, цитиран от Асошиейтед прес. Мироопазващата мисия на ООН в Хаити наброява 9000 души. Тя бе разположена там след бунта през 2004 г. със задачата да обуздае насилието и престъпността.

Хаитянската столица е потънала в мрак след силното земетресение. Хиляди хора са излезли по улиците.

Мощното земетресение е голяма катастрофа, заяви посланикът на Хаити в САЩ Реймънд Джоузеф.

Хаитянският посланик в Мексико определи ситуацията в Порт-о-Пренс като изключително тежка, особено в жилищните квартали. За момента няма никакви точни данни за броя на жертвите, уточни той.

Очаква се загиналите при най-силното земетресение в Хаити от повече от 200 години да са много, посочва Асошиейтед прес.

По улиците на столицата Порт-о-Пренс може да бъдат видени кръв и много трупове. Голям брой ранени седят на земята и молят за помощ.

Хиляди хора пеят песни и се държат за ръце на площадите в знак на солидарност и подкрепа.

Трагедията в Хаити продължава да се задълбочава, въпреки усилията на международните организации и американските военни, които се опитват да контролират помощите и комуникациите. Стотици са все още затрупани, вода няма, болниците са препълнени, а няма кой да погребва труповете.
    Има опасност от избухване на тежки епидемии заради влошените санитарни условия и горещината.

Очаква се броя на жертвите да надмине 100 000.
    3 000 000 са без подслон.
    Хиляди са още затрупани.

Зададоха ми няколко пъти въпроси от рода:
    Това защо се случи?
    Как господ позволи това да се случи?
    С какво са съгрешили тези хора, че заплащат с цената на живота ?

Вие какво мислите по тази тема от духовна гледна точка ?
    « Последна редакция: Февруари 06, 2010, 01:53:18 от indigo » Активен

giti
    Гост
    « Отговор #1 -: Февруари 06, 2010, 02:02:45 »

Аз не мисля, а знам отговора. Също както урагана Катрина и тази трагедия си беше дело на Янките. Верно урагана беше с цел чистка, Докато земетръса си беше с цел завладяване на територията. Не им стигаше, че командваха правителството на Хаити, трябваше им оправдателна причина да се заселят в района. Дам в Хаити е един от енергийните портали и също и главни портали. Нали знаете другите 2 къде са?
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Февруари 06, 2010, 02:30:34 »

Току що четох за потъналия кораб Хера,там се дава информация,че хората не са искали повече да живеят този живот за това потъват,по тяхен избор на душите им по точно.
    Аз вече не вярвам в грях а в избора,е да някой път наистина не знаем на съзнателно ниво какво е избрала душата.
    Представете си аз съм моряк които е супер недоволен от живота проклинайки всичко и всички.Ми тя душата ми няма ли да се измъче и да сложи край на инструмента тяло един ден като и писне.Обаче в момента на смърта няма да иска да умре моряка които всеки ден ругае и от страни някои които гледа и не разбира има да съжалява(неведоми са пътищата)
    Незнам каква е работата точно но ми се струва че всичко е по тяхен избор на хората,кофти е че не го разбираме всеки път носи страдание,ама то маи всяко невежество носи такова.
    А за Янките да ви кажа не съм запознат ама грам,за тия работи и конспирации те са царе ама не мога да се изкажа компетентно като нямам инфо     Веселяк
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #3 -: Февруари 06, 2010, 13:28:06 »

Забелязахте ли обаче, че след земетресенията в Хаити имаше оцелели, които бяха стоели повече от 8 дни под развалините, без храна, вода и пр.!... И новородени даже - това във връзка с енергийните портали, които Гит спомена!... Готин Целувчица Дано да ме разберете правилно...
    ПСС: http://www.unicef.bg/
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #4 -: Февруари 06, 2010, 17:13:08 »

При голямото земетресение в Китай беше по същия начин.
    Активен
    otsawa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #5 -: Февруари 06, 2010, 19:04:04 »

Страданието поражда състрадание!
    Отваря очите за чуждата болка,за повече любов и съчувствие.
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #6 -: Февруари 09, 2010, 10:35:09 »

ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СЕ СЛУЧВАТ ЧУДЕСА!    

Мъж оцеля 27 дни под развалините в Хаити

Мъж бе изваден жив изпод отломки в Хаити близо месец след разрушителното земетресение на 12 януари, което причини смъртта на 220 хиляди души и остави без дом 3 милиона, предадоха ДПА и ИТАР-ТАСС, позовавайки се Си Ен Ен.

28-годишният Еван Мунси бил "хванат в капан" в отломките на рухнала сграда в Порт-о-Пренс, но не и премазан. Когато бил изваден изпод руините вчера - 27 дни след природното бедствие, той бил слаб, изпит и не говорел свързано.

Хора, представили се за членове на неговото семейство, уверяват, че не са го виждали след земетресението. Лекарите вярват, историята на мъжа е истинска.

Самият оцелял твърди, че някой му давал да пие вода, докато бил под развалините.
    Той бил транспортиран в болница в Порт-о-Пренс в тежко състояние, но няма видими наранявания, които да застрашават живота му.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Февруари 24, 2010, 18:12:35 »

Здравейте приятели няма да коментирам нищо просто искам да  видите това видео
    http://www.youtube.com/watch?v=Glny4jSciVI&feature=fvst
    нищо повече!!!
    Ето ти чудо Рабено Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 24, 2010, 19:12:35 »

Много лесно става дарението с дебитна карта за 5 мин.
    Този линк е за хората които искат да дарят но незнаят как.
    Ако всеки даде дори по 10$ ще помогнем изключително много.
    Не карам никого на сила просто давам възможност на който иска.
    http://wearetheworldfoundation.org/donate/
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 24, 2010, 19:22:14 »

Все още не мога да забравя репортажа по НОВА-ТВ как бабите и дядовците от едно село бяха събрали 90лв по 50ст и по 1-2 лв
    Бяха толкова щастливи,някой от тях просто дариха може би последните си стотинки.За мен те са голям пример.
    Активен

Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #10 -: Февруари 24, 2010, 19:40:38 »

Аз не мисля, а знам отговора. Също както урагана Катрина и тази трагедия си беше дело на Янките. Верно урагана беше с цел чистка, Докато земетръса си беше с цел завладяване на територията. Не им стигаше, че командваха правителството на Хаити, трябваше им оправдателна причина да се заселят в района. Дам в Хаити е един от енергийните портали и също и главни портали. Нали знаете другите 2 къде са?

Хммм... аз лично не знам. Ще ни кажеш ли, ако нямаш нищо против, разбира се?!
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #11 -: Февруари 24, 2010, 19:42:31 »

Все още не мога да забравя репортажа по НОВА-ТВ как бабите и дядовците от едно село бяха събрали 90лв по 50ст и по 1-2 лв
    Бяха толкова щастливи,някой от тях просто дариха може би последните си стотинки.За мен те са голям пример.

А ние днес в училище направихме мартеници, които ще се продадат на изложбата в Бургас и парите ще се дарят на жертвите в Хаити.
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    В помощ на Хаити
    Инициативи
    The One 1 604 Последна<br />публикация Август 25, 2010, 02:23:09
    от The One

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright