Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: На кого му влияе пълнолунието?  (Прочетена 7272 пъти)
pufi
Hide from the Sun
Неактивен Неактивен

Публикации: 356

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #15 -: Февруари 27, 2010, 17:24:34 »

На мен ми действа хипнотизиращо само ако я гледам,иначе си спя спокойно Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #16 -: Февруари 27, 2010, 19:00:56 »

Аз се чудя и се мая защо не мога да спя,чак сега видях че е пълнолуние.
    Ще потърся повече инфо по темата явно луната ми влияе яко. Прегръдка
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Vampire
    Огън
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: Русе
  • « Отговор #17 -: Март 02, 2010, 16:24:02 »

Ами на мен ми влияят и лунните фази като се замисля. Една седмица преди пълнолунието много ми се спи, лягам си в 9 часа, за да стана в 6, но още ми се спи и не мога да стана.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #18 -: Юли 21, 2010, 23:59:36 »

На мен ми влияе много добре, и сънувам интересни приключенски сънища, ако съм гледала пълнолуние! Само дето не ги помня... обикновено има и вълци (не винаги, де, пък и не са страшни, просто си вият)
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 22, 2010, 17:46:44 »

На мен ми действа. 2-3 дни трудно спя.
    Активен
    dream
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #20 -: Август 24, 2010, 08:50:38 »

Да вчера имаше пълнолуние и аз също съм се въртял много време в леглото докато заспя... Но това е винаги на пълнолуние ... Усмивчица Нервно ми е, безпокоя се за нещо и просто не мога да спя... Както тръпката преди да заминаваш някъде и няколко дни преди това ти е неспокойно, защото отиваш и не можеш да го дочакаш ... момента... та така и сега Усмивчица
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #21 -: Август 24, 2010, 09:48:03 »

Да вчера имаше пълнолуние
    Не ме стряскайте, бре хора...
    Вчера не е имало пълнолуние, още расте.
    Днес се почва, от 20:00 някъде.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #22 -: Август 24, 2010, 09:50:52 »

хахахах, аууу, като гледах през прозореца снощи си беше баш пълнолуние, като се има и в предвид, че не спах почти...то е ясно, пълнолуние е!!!

П.С. Нее, може и да не е...
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #23 -: Август 24, 2010, 10:05:17 »

Днес трябва да е новолуние. На мен обикновено пълнолунието много ми влияе , както съм казвала и преди в темата, но при това уморително море, след което още се възстановявам, единственото, което ми повлия беше гадния кошмар от снощи, който по-скоро влиза в раздел психо...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    bars_i
    Гост
    « Отговор #24 -: Август 24, 2010, 12:33:33 »

Днес трябва да е новолуние. На мен обикновено пълнолунието много ми влияе , както съм казвала и преди в темата, но при това уморително море, след което още се възстановявам, единственото, което ми повлия беше гадния кошмар от снощи, който по-скоро влиза в раздел психо...
    Че защо не разкажеш по подробно за кошмара, та и ние да сме в час?
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #25 -: Август 25, 2010, 00:09:59 »

Днес трябва да е новолуние.
    Новолунието е онзи момент, когато луната е "невидима", дулси. Беше на 10-11ти, този месец.
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #26 -: Август 25, 2010, 00:33:21 »

Aз пък все си мислех, че така наричат момента след пълнолуние ..
    Както и да е де..само се чудя как може да съм толкова подвластна на луната и толкова малко да знам за нея ..
    А Барси, колкото до съня..не му е тук мястото, защото беше доста гаден...все още си блъскам главата..но може утре на свежа глава да го споделя в раздел Психарски сънища
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    bars_i
    Гост
    « Отговор #27 -: Август 25, 2010, 00:51:44 »

Както и да е де..само се чудя как може да съм толкова подвластна на луната и толкова малко да знам за нея ..
    А Барси, колкото до съня..не му е тук мястото, защото беше доста гаден...все още си блъскам главата..но може утре на свежа глава да го споделя в раздел Психарски сънища
    [/quot
     Както искаш.
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #28 -: Септември 02, 2010, 04:26:25 »

Цитат на: Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    След пълнолунието, Луната започва да намалява.
    Цитат на: Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неизброими са нещата, за които не знаем, а ни оказват влияние.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #29 -: Септември 02, 2010, 11:13:18 »

Чакрите и лунните фази

Медицинската астрология съотнася седемте етапа на растеж и намаляване на Луната със седемте чакри - центрове на психоенергетичната структура на човека. Всеки два дни Луната особено силно влияе на определена чакра и на съответстващата й част от тялото на човека - на всички органи и системи, които тази чакра управлява, както и на лечебните средства, които помагат да се поддържат в норма.
         Според индийските експерти, първите две денонощия след новолуние обект на лунното въздействие е нисшата чакра - муладхара, след това следващата - свахистхана. Накрая, две денонощия преди пълнолуние, нещата достигат до най-високата чакра - сахасрари. След пълнолуние процесът върви в обратната посока - първите два дни Луната продължава да „облъчва“ сахасрара, а после постепенно се спуска към муладхара, чийто ред настъпва два дни преди поредното пълнолуние.
         В приготвянето на своите уникални лечебни препарати, представители на традиционната индо-тибетска медицина и специално на Аюрведа, и в наши дни се ръководят от лунния астрологически график. Най-учудващо загадъчното е, че за него по някакъв неведом начин са знаели и лечители и билкари и в Европа и други части на света. А и сега го знаят.
         Използвайки етапите в развитието на Луната, според индийските, руските и други експерти, можете да си съставите съответни смеси от билки. При това е установено, че една и съща билка, събрана в различни дни, ще оказва различен ефект. Например плодовете на шипката могат да прочистват кръвоносните съдове от холестерола и същевременно да стимулират имунната система. Събрани във фазата на намаляваща Луна, те ще са по-силни в очистителното си качество, на растежа - в укрепващото. Така че, за всеки случай се решава кое е по-важно за даден човек. Но трябва да се знае, че по-добре е да се започне пиенето на изчистващата и успокояваща отвара, когато Луната расте, а тонизиращата - когато тя намалява.
         Сега много от хората се запасяват през лятото с билки, други специално ги отглеждат. И това не са само билкарите и фитотерапевтите. Важно е да се знае, че ако ги берете и правите настойки и други средства, съобразявайки се със седемте етапа на растеж и спад на Луната, целебният ефект значително ще нарасне.
         Общите принципи, според индийските и руски специалисти, тук са следните: билките, събрани на растяща Луна, стимулират организма, зареждат го с енергия, а тези брани на намаляваща Луна, изчистват органите от токсините, помагат да се отстраняват от тях камъни и мастни натрупвания, снемат възпалението и превъзбуждането.
         Както вече бе споменато, в първите два дни след новолуние и на тринадесетия - четиринадесетия ден след пълнолуние в „зоната на особено внимание“ на Луната се оказва муладхара-чакра. Тя отговаря за имунната, костно-мускулна системи и за половите органи. Така че съответно и билките, прилагани за зареждане на тази част от човешкия организъм, е необходимо да се събират и да се приемат по възможност веднага след новолуние, а за изчистване или успокоение - преди него.
         Например шипката, която повишава имунитета, трябва да се приготвя и да се пристъпи към приема й в първите два дни на растящата Луна, противоалергенната поредица (алергията е прекалено бурна реакция на имунната система към някои вещества) - в последните два дни на намаляващата Луна.
         На третия - четвъртия ден след новолуние и толкова дни преди него Луната съсредоточава своето влияние върху свадхистхана-чакра, която направлява отделителната система - пикочен мехур, бъбреци, съответни отдели на червата. Така че, ако страдате от чести разстройства, синята боровинка, която успокоява хиперактивните черва, трябва да се събира на намаляваща Луна, а при запек приготвяйте и приемайте известните средства от рода на цвят от бъз и ленено семе на нарастваща Луна.
         Петият и шестият ден след новолуние и толкова дни преди него са времето на манипура-чакра, отговаряща за стомаха, черния дроб, жлъчния мехур, задстомашната жлеза. Принципът е ясен: ако има възпалителен процес или повишена киселинност, помагащите в този случай лечебни билки - като лайка или мента например, е добре да се събират и да се започне приемът им на намаляваща Луна. А копърът и царевичните връхчета, помагащи при дискензия (вялост) на жлъчните пътища - на растяща Луна.
         Важната анахата-чакра е свързана със седмия-осмия ден след новолуние и същият период преди него. На физическо ниво тя господства над сърцето и белите дробове, над системата на кръвообращението и дишането. Например помагащите при понижено кръвно налягане билки трябва да се събират и да се започне лечението с тях в съответния период на растяща Луна, а тези които помагат при хипертония в съответния период на намаляващата Луна.
         Вишудха-чакра, разположена на нивото на гърлото, отговаря за щитовидната жлеза, гръкляна, гласовите връзки и за състоянието на зъбите, кожата и космената покривка. Луната има зареждащо влияние на този психоенергетичен център в деветия-десетия ден след новолуние, а изчистващо - на петия-шестия ден след пълнолуние. Следователно популярните невен и конски босилек, възпалението на гърлото при ангина, трябва да се събират през съответния етап на намаляваща Луна. А ако желаете да стимулирате стареещата кожа на лицето, трябва да го сторите на деветия-десетия ден след новолуние, на фазата на открояващо закръглящата се Луна.
         Имаща голямо значение за виталността и здравето аджня-чакра, по-известна като „трето око“ управлява на телесно ниво органите на зрението, слуха, обонянието, нервната система, както и вътрешния биологичен часовник на организма. Луната я облъчва съсредоточено с енергия на единадесетия-дванадесетия ден след новолуние и успокоява на третия – четвъртия ден след пълнолуние. Затова например при понижен тонус, вялост, нервно изтощение златен корен трябва да се приготвя и да се приема в първия от указаните периоди, намаляващите нервната възбуда валериана, мента, хмел – през втория.
         Седмата - сахасрара-чакра, направлява дейността на мозъка. Луната се съсредоточава върху нея, като я зарежда с енергия, два дни преди пълнолуние и я успокоява в течение на два дни след него. Например девесилът, който помага при епилепсия - „болестта на гениите“, трябва да започне да се събира и да се приема веднага след пълнолуние, а подобряващият паметта и активизиращ реакцията лимонник - веднага преди него.
    По индийски и руски източници

Източник: http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=7&b=210
    В статията пише и за лунната диета.

П.П.
    http://shashavo.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1639:razgadajte-sanishtata-fazite-lunata&catid=54:zabava&Itemid=55
    Тука пише и за сънищата и фазите на луната...незнам колко може да се вярва на това...някой ако има някакви наблюдения може да сподели Усмивчица
    « Последна редакция: Септември 02, 2010, 11:22:44 от Kery » Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    "От кого сме произлезли"-Ернст Мулдашев « 1 2 ... 8 9 »
    Книги
    Аэ съм 125 6801 Последна<br />публикация Юни 09, 2010, 13:43:19
    от ssacrifice
    За кого е този форум??
    Въпроси и отговори
    Турист 1 552 Последна<br />публикация Май 12, 2011, 19:55:07
    от Sentinel
    Влияе ли ви слънчевото изригване? Какво усещате?
    Въпроси и отговори
    VeSsin 9 1565 Последна<br />публикация Март 24, 2012, 09:42:42
    от tribalizm

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright