Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 41 42 [43]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любовта  (Прочетена 21838 пъти)
Me.Racle
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #630 -: Септември 03, 2013, 14:41:59 »

- Истинската любов не е нищо друго, освен неизбежното желание да помогнем на другия да бъде този, който е.

- Любовта била сляпа... но това не се отнася за любовта, а за влюбването.

- Да си влюбен, означава не да обичаш сходствата, а да се влюбиш в различията.

- Любовта е свързана с това да не се насилвам да бъда такава, каквато предполагам, че той би искал да бъда.
    Всички любовни истории завършват с щастлив край: оженили се и заживели щастливо. На вниманието на наивните: двойката не е това. Двойката е нов път и предизвикателство. С нея нищо не свършва. Тъкмо обратното, всичко започва. Освен едно - илюзията за съвършен живот без проблеми.

- Всички ние сме свикнали с идеята за страстната любов като идеал за една връзка. Когато сме влюбени, ставаме слепи и си създаваме собствена представа за другия - такъв, какъвто ние искаме да бъде. Той или тя обаче никога не отговаря на тези наши предварително изградени представи. ... В основата на романа "Да се обичаме с отворени очи" е заложена идеята да бъдеш себе си дори когато си обвързан с някого. Не трябва непрекъснато да се стараем да задоволяваме партньора ни, защото той би трябвало да е щастлив с нас такива, каквито сме в действителност. Това е ключът към успешната връзка - да не се преструваме на някой друг. Много често в тези взаимоотношения сме свикнали да се споразумяваме за чувствата си и да водим преговори, сякаш сме на бизнес среща, а това разваля всичко. С времето страстта изчезва и след това или намираме истинската любов, или връзката се разпада независимо от децата или социалния натиск.

Хорхе Букай

6+ адаш Ухилен
Активен

A better YOU means better YOUniverse !
Wednesday
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #631 -: Септември 03, 2013, 14:44:06 »

Засрамен
Активен

Когато личните пространства са компактни
и с няколко жеста събираш багажа в куфар
с лекота пренасяш себе си навсякъде
нагъваш се, прибираш се и тръгваш.
Wednesday
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #632 -: Септември 03, 2013, 15:13:40 »

ЛЮБОВТА Е ВИНАГИ – АКТИВНО НАСТОЯЩЕ.
С ума си знаете, че ЕДИНЕНИЕТО на човечеството е жизнено важно и че ЛЮБОВТА – Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ПЪТ, към това. Но кой да ви научи да обичате?... Когато прилагате дисциплина и воля, за да обичате – ЛЮБОВТА изчезва, през прозореца...

Красотата – не е нещо, което можете да наблюдавате. КРАСОТАТА СЪЩЕСТВУВА само тогава, КОГАТО СЪРЦЕТО И УМЪТ ВИ – ПОЗНАВАТ ЛЮБОВТА... Без ЛЮБОВ – Сърцето и Умът са деформирани и повърхностни. Но когато има Любов и Красота – всичко, каквото и да правите, е правилно; във всичко, каквото и да правите, съществува порядък.

Ако знаете КАК да ОБИЧАТЕ – то можете да правите всичко, каквото поискате, защото ЛЮБОВТА ЩЕ РАЗРЕШАВА ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ.

ЛЮБОВТА – не е временна. ТЯ, едновременно Е ВЕЧНА И БЕЗЛИЧНА; ТЯ, ЕДНОВРЕМЕННО Е НАСОЧЕНА КЪМ ЕДИН И КЪМ ВСИЧКИ. Тя е като ЦВЯТ, чийто аромат може да вдъхнете, но може и да не забележите, минавайки покрай него. Този ЦВЯТ съществува ЗА ВСЕКИГО. За ЦВЕТА – няма значение – намира ли се човек БЛИЗО ДО ГРАДИНАТА, или е много далеко. ЦВЕТЪТ е изпълнен с АРОМАТ и затова го ИЗЛИВА ВЪРХУ ВСИЧКИ.

Само ЧИСТИЯТ УМ познава ЛЮБОВТА. Да се открие това – е удивително нещо; това е възможно само когато МИСЪЛТА Е РАЗБРАЛА – САМАТА СЕБЕ СИ и естествено е ДОСТИГНАЛА – ДО КРАЯ... Тогава – ЛЮБОВТА – няма противоположност; тогава ,в НЕЯ – няма конфликт.

ЛЮБОВТА Е ЗАД ПРЕДЕЛИТЕ НА МИСЪЛТА И ВРЕМЕТО, а следователно – и ЗАД ПРЕДЕЛИТЕ НА СТРАДАНИЕТО, което означава –

да ОСЪЗНАЕТЕ, че СЪЩЕСТВУВА ДРУГО ИЗМЕРЕНИЕ, наречено ЛЮБОВ...

Вие трябва да го РАЗБЕРЕТЕ – за самите себе си, но за това

е НЕОБХОДИМО ДА ПРИТЕЖАВАТЕ СВОБОДАТА – ДА ГЛЕДАТЕ БЕЗ ВСЯКАКВО ОСЪЖДАНЕ, БЕЗ ВСЯКАКВО ОПРАВДАНИЕ, БЕЗ ВСЯКАКВО СЪГЛАСИЕ, ИЛИ НЕСЪГЛАСИЕ...

Джиду Кришнамурти
Активен

Wednesday
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #633 -: Септември 03, 2013, 15:35:48 »

„Любовта се нуждае от две неща: нейните корени да са в свободата и да познава изкуството на доверието.“
Ошо
Активен

вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #634 -: Септември 03, 2013, 17:13:05 »

Кришнамутри, Ошо... сега остава от някъде да го намериш и онзи... Халил Дъждобран... и картинката ще е пълна.

Няма какво толкова да се обсъжда любовта. Всички думи идват от главата, а сърцето не може да говори. 
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Wednesday
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #635 -: Септември 03, 2013, 18:51:36 »

Кришнамутри, Ошо... сега остава от някъде да го намериш и онзи... Халил Дъждобран... и картинката ще е пълна.

Няма какво толкова да се обсъжда любовта. Всички думи идват от главата, а сърцето не може да говори.  
не съм на това мнение..ти като искаш не чети..като нищо ново и свойствено не намираш....Сангии
Активен

вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #636 -: Септември 04, 2013, 02:34:18 »

Цитат на: BadBrownEyes
не съм на това мнение..ти като искаш не чети..като нищо ново и свойствено не намираш....Сангии
Ухилен
Ми хубаво де, аз съм на това мнение и си го казвам.
Ти щом не си моето мнение, що четеш? Плезещ се

Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Wednesday
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #637 -: Септември 04, 2013, 09:30:08 »

Интересен си ми...затова чета
Активен

xandria
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #638 -: Ноември 12, 2013, 16:09:03 »

Как да спрем да привличаме несподелена любов?
автор: Росица Вакъвчиева

Едва ли има човек, който не е изпитал болката от несподелената любов.

Болката, която усещаме, когато копнеем за този, в когото сме влюбени и бихме дали всичко да бъдем заедно, а той не изпитва същото…

Дните и нощите ни са изпълнени с мисли  за него, сърцето ни прелива от любов и желание,  но нашият избраник  нехае за това…

Опитите ни да го накараме да ни забележи и да се влюби се оказват неуспешни. И въпреки неугасващата надежда, че ще можем да разпалим любовта в него,  той продължава да бъде все така безразличен…

Повечето хора изживяват много мъчително несподелената любов. Когато  не отговарят на чувствата им, те се усещат отхвърлени и неприети, сякаш са недостойни и незаслужаващи любов.  Самочувствието им спада, случва се да стигнат до депресивни състояния или настроението им се мени от отчаяние до еуфория (когато проблесне надежда).

Подобни преживявания са част от живота и израстването.

В някои случаи обаче, тези истории започват да се повтарят и каквото и да правим, отново и отново привличаме един и същи тип отношения (както съм писала в статията – Защо историите в живота ни се повтарят? ).

Тези, в които се влюбваме не се интересуват от нас и обратно – тези, които се влюбват в нас, не ни привличат.

Постепенно в нас се затвърждава убеждението, че това е природен закон или съдба, от която не можем да избягаме. Многобройните изживявания на болката и разочарованието от несподелена любов ни карат да си мислим, че любовта не съществува или е привилегия само за избрани, а ние не сме сред тях.

Много от вас  ми пишат и споделят именно за подобни повторения на едни и същи преживявания.

Често ме питате – „Защо привличам несподелена любов, защо винаги се влюбвам в хора, които не ме харесват?

Защо в мен се влюбват такива, който изобщо не ме привличат? Какво не е наред в мен? В мен ли е причината?“

Има ли наистина причина това да ни се случва отново и отново или е просто случайност?

Възможно ли е ние да привличаме несподелената любов?

Всъщност  когато постоянно в живота ни се повтарят едни и същи ситуации, за това си има причина. Разбира се, това не е че сме по-грозни, по-глупави или че нямаме късмет. Причината често се крие вътре в нас.

Още от най-ранна възраст в нас започват да се формират определени убеждения и вярвания, нагласи, подсъзнателни стремежи и модели на поведение, които привличат съответен  тип хора, връзки, обстоятелства.

Психолозите посочват, че хората, които са били емоционално пренебрегвани като деца, са склонни  към болезнено преживяване на несподелената любов. Те таят в себе си болка и страх от отхвърляне. Това от една страна е причина подсъзнателно да  се чувстват привлечени от хора, които по някакъв начин са недостижими за тях, а от друга – самото събуждане на спомените и неприятните чувства отваря раната  и ги кара да приемат твърде драматично нещата.

Общественото мнение също допринася за формирането на нашите убеждения, които от своя страна формират живота ни. Когато хората около нас  изказват мнение, че разминаването в отношенията е нещо обичайно и че дори е установен принцип, а взаимната любов е нещо рядко, това може да намери почва в нашето подсъзнание. Съчетано с неуспешния ни опит, се превръща в твърдо убеждение.

Митът за романтичната любов кара подсъзнанието ни да създава сценарий за борба. Той изгражда в нас нагласата че трябва да се борим, да преминем през редица трудности и изпитания, за да се стигнем  до щастливия край. На много  места в литературата и в песните несподелената любов  се възпява и се представя като нещо възвишено, извор на вдъхновение.
Какво можем да направим, за да излезем от този кръг?

Дайте си сметка, че повтарянето на историите е в резултат на това, в което вярвате и което утвърждавате. Моделът става истина за вас, защото сте го приели за истина.

Ключов момент тук е отново любовта към себе си.

Вие страдате от липса на внимание и страдате, че ви отхвърлят.

Но помислете – не се ли пренебрегвате и самите вие? Отделяте ли време за себе си, как се отнасяте със себе си? Подценявате ли се, самосъжалявате ли се, изпитвате ли нужда от някой друг, за да бъдете щастливи?.  Имате ли свой личен пълноценен живот?

За да привлечете  сполучлива връзка, е необходимо да чувствате добре  и сами.  Създайте свой личен живот.

Как бихте могли да накарате някого да се влюби във вас, ако вечно хленчите, оплаквате се, подценявате се и разчитате на друг да ви направи щастливи?

Вие заслужавате внимание и обич. Но за да ги получите от друг, трябва първо да си ги дадете вие.

Осъзнайте, че идеализирате човека, когото не можете да имате.

Това че той е недостъпен, ви кара да го искате още по-силно  и да го мислите за „голямата любов“.  Много често се случва ако отхвърленият  успее все пак да е с избраника си, да се разочарова  и да разбере, че този човек е  съвсем различен от образа в неговите  представи.

Запитайте се – наистина ли сте влюбен или просто изпитвате силно желание заради факта, че обекта на любовта ви е недостижим? Не искате ли просто да си докажете, че ще успеете?

Приемете факта, че той не изпитва същото.

Знам, че това е много трудно. Съзнанието отказва и отказва да  приеме, измисля си хиляди причини да вярва, че нещата ще се променят.
Но за да продължим, е необходимо да признаем, че другият не ни обича и да го приемем. Оставете надеждата, защото тя ще ви води до нови и нови разочарования – Надежда и разочарование.
Отклонете мислите си от него. Запитайте се защо искате да бъдете с някого, който не ви обича. Вие заслужавате нещо по-добро.

Не зацикляйте и не го приемайте лично.
Нормално е другият да не изпитва чувства като вашите. Спомнете си как са били влюбени във вас, но вие не сте изпитвали същото. Нима може сърцето да се накара да обича насила?
Не се вкопчвайте в тази невъзможна връзка. Не се превръщайте в жертва.
Вие нямате нужда от съжаление. А може би по-натам ви чака нещо по-добро.
Преодолейте чувството за нужда.
Когато сме в състояние на нужда, отблъсваме. Усещането, че трябва на всяка цена час по-скоро да намерим взаимна любов, я отдалечава от нас. Не бързайте. Не я чакайте, но бъдете отворени за любовта. Тя ще се случи в точния момент.

Позволете си да бъдете щастлив и сам.

Помнете, че не е необходимо да сте с някого, за да сте щастлив.
Променете нагласата си, че сте губещи. Създайте си нови убеждения като тези:
Аз приемам себе си. Аз привличам хора, които ме приемат и обичат.
Качеството на моите връзки зависи от начина, по който приемам себе си.
Аз заслужавам да бъда щастлив. Избирам да бъда щастлив.
Аз заслужавам любов. Заслужавам да бъда обичан  от другите.
А вие какво мислите? Споделете вашето мнение.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #639 -: Ноември 14, 2013, 03:19:02 »

Цитат
Още от най-ранна възраст в нас започват да се формират определени убеждения и вярвания, нагласи, подсъзнателни стремежи и модели на поведение, които привличат съответен  тип хора, връзки, обстоятелства.
Аз за това обичам спагети
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #640 -: Ноември 14, 2013, 10:56:53 »

Любовта (поне според мене) не е едно и също с това да свалиш някоя мацка с поглед, да ѝ направиш пробийство и да оставиш да хвърчи като волна пеперудка, а да си верен на някого.
    Аз самия, за всеобщ ужас, съм се събрал с един луди хлапета. Е, от тяхната любов по-хард няма... Мене който ме е виждал f2f ме знае каква съм вейка.
    Строяват ме така, както и на най-лудия старшина не му стиска да бръчка и юрка зайците.

Но пък дъртия лятос ми беше строшил главата с дъската за хляб. Ходих да моля за помощ на няколко места. Този не можел, оня бил зает, третия нам-що-си... Един даже ми каза, че ако ще баща ми в месомелачка жив да ме навре на кайма да ме направи, пак ще го търпя!  Ядосан Ядосан Ядосан

Но едното хлапе ме прибра за три дена докато аз се успокоя, докато на баща ми му премине бесотията...

После, в началото на септември спрях хапчетата. Откозих се много жестоко - адската абстиненция. Една моя позната започна да ми съставя диета с план за гледна на слънцето по градус, че да фотосинтезирам по-добре, после започна да ми казва, че съм егати и егоцентричната свиня мръсна, че не съм искал да пия саламура от поморийска сол и не знам какво си още....

Но другото от компанията на два пъти ми дава сладки работи, кафе и кока-кола в едни гигантски торби, за да изкарам абстиненцията.

Е, това не е любов екстра качество? Няма нищо по-сериозно от прегръдка помежду ни, ама покрай тях се чувствам по-добре от всякога....

Колкото до разните му там психотеатри и разбирайковци от калибъра на В. Бербенкова от Галактическата Федерация на Ащар ли, кой ли... - за тях имам следното:
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  1 ... 41 42 [43]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ПЛУТОН - ЛЮБОВТА КАТО ИСТИНА
    Астрология и нумерология
    pluton 6 2337 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 11:26:34
    от pluton
    Любовта като лечебна сила!
    Видео клипове
    The One 10 1580 Последна<br />публикация Октомври 18, 2010, 22:36:04
    от Хristo
    Силата на любовта
    Духовни учения
    Алекс 7 1602 Последна<br />публикация Ноември 28, 2010, 22:28:40
    от Алекс
    Как работи Любовта
    Видео клипове
    The One 5 1010 Последна<br />публикация Януари 19, 2012, 14:55:45
    от Щуродино
    КОЕ УБИВА ЛЮБОВТА? - ОТКРОВЕНИЯ НА ПСИХОЛОГА
    Въпроси и отговори
    Ich 1 651 Последна<br />публикация Юли 04, 2016, 14:38:31
    от Selina

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright