Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 40 41 [42] 43   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любовта  (Прочетена 21837 пъти)
kapitana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #615 -: Март 26, 2013, 19:31:53 »

ОК,приемам,че съм лицемерен,въпреки,че не съм съгласен.Все пак приемам,че може да съм сгрешил в нещо,или пък в преценката ми за себе си,или пък в отношението ми към теб,както посочи.
Нека обаче да излезем от ринга и да се върнем към темата,както би следвало.Както казах по-рано,с нетърпение (ще) чакам да опишеш колкото можеш по-точно какво за теб е притежание,както и да ми посочиш примери за 'притежавана' жена.

Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
regio
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #616 -: Март 26, 2013, 19:54:10 »

Още  едно подсказване: шива - шакти концепцията :Д
Активен
aether
nebula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #617 -: Юни 19, 2013, 11:46:32 »

Любовта не е нещо, което се проявява само между истински мъж и истинска жена. Отделно от това, разбиранията за "истинско / истински" са много различни и разкривени.
За една жена критериите са едни, за друга други. Така е и за мъжете.
Любовта е съвсем отделно. Там няма критерии, а ако има, не е любов.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #618 -: Юни 19, 2013, 16:11:00 »

Любовта не е нещо, което се проявява само между истински мъж и истинска жена.

Любовта е съвсем отделно. Там няма критерии, а ако има, не е любов.

А какво според теб е любовта?
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #619 -: Юни 19, 2013, 16:22:32 »

Не знам как да го опиша или определя.
    Безвъзмездното даване. Вид съзнание някак си.
    Когато се радваме на чуждото щастие и когато тъжим с мъката на другите.
    Когато правим нещо за някой, без да пресмятаме ползите за себе си и без да сме водени от страхове.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #620 -: Юни 20, 2013, 09:25:12 »

Безвъзмездното даване. Вид съзнание някак си.
    Когато се радваме на чуждото щастие и когато тъжим с мъката на другите.
    Когато правим нещо за някой, без да пресмятаме ползите за себе си и без да сме водени от страхове.

А защо обикновено не можем да го постигнем това?
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #621 -: Юни 20, 2013, 20:44:24 »

Децата го имат. Защо го губим, нямам представа.
    Слаба памет може би.
    Достатъчно високо равнище на осъзнаване би било, ако човек пожелае да постигне това. Ти колко хора познаваш, които да се стремят в тази посока?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #622 -: Юни 26, 2013, 22:35:08 »

Децата го имат. Защо го губим, нямам представа.
    Слаба памет може би.
    Достатъчно високо равнище на осъзнаване би било, ако човек пожелае да постигне това. Ти колко хора познаваш, които да се стремят в тази посока?

При децата това дали не е следствие на това, че те все още не са напълно осъзнати, а оттам и свободни, водени са от закрилящи ги висши сили?
    Това води до загубата му при постепенното самоосъзнаване в процеса на израстване, което е необходим процес в развитието.
    Интересно обаче е дали след това човек ще потърси вече напълно съзнателно Любовта или ще остане ограничен в рамките на егоистичните тенденции, които от една страна са неизбежни, но от друга - не са непреодолими?

Такова съзнателно търсене и култивиране на Любовта ми се струва, че е много по-ценно, защото е по-дълготрайно от мимолетното детско чувство.
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #623 -: Юни 30, 2013, 18:45:30 »

По-скоро обратното, не защото още не са осъзнати, а защото все още имат онази чистата духовна осъзнатост на духовни същества.
    Аз по-скоро съдя от себе си, тъй като си спомням колко по-друго беше, когато бях дете. Децата прощават всичко. Колкото и да се скара с друго дете, след пет минути пак са на пясъчника.
    Мисля, че ще я потърси любпвта, да. Всеки го прави съзнателно или не, стига да е запазил детското в себе си.
    Активен
    svetlinata
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #624 -: Август 31, 2013, 12:50:31 »

"Децата го имат,а ние вече го нямаме" - моля???
    Ние нищо не губим,нищо не сме загубили,просто се крием зад маски и представи.
    Мъже-жени... стига с това разделение. Ние сме едно цяло. И при двата пола има женска и мъжка енергия.
    Когато стигнем до някакъв етап на развитие,истинско осъзнаване,няма да имаме нужда от другия пол по такъв физически начин,към който сме ориентирани сега.
    Вие,когато спорите и се опитвате да обясните и евентуално да обедите другия,че е прав,знаете ли какво се случва? Знаете ли защо го правите? Защо сте ядосани или убедени в правотата си? Питате ли се "Защо"? Наблюдавате ли какво се случва във вашето тяло и каква емоция и чувство изпитвате? И  regio  като си толкова одухотворен и разбиращ,на друго ниво на съзнание,нямаше да се занимаваш да спориш тук. Какво означава да грешиш или да си прав? Пак вместваш нещата в някакви рамки. И съдиш. Можеш ли просто да наблюдаваш,без да осъждаш?
    Единия го е било страх да изпитва любов
    Другия пък си мисли,че жената само лъже...
    Всички лъжете,ама себе си най-вече,мислейки,че сте прави за всичко. Подчертавам МИСЛЕЙКИ,а не чувствайки.
    Любовта няма нищо общо със съзнанието. Защото обичайки,вие не мислете,а се отдавате. Защото мислите са свързани с време,а в любовта няма време,няма мисъл,само чиста енергия Усмивчица
    Активен
    Wednesday
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #625 -: Септември 03, 2013, 11:52:12 »

"На Любовта трябва да се наложи карантина, както на холерата и чумата, от които Тя прави по-големи опустошения…"

Иван Вазов
    Активен

Когато личните пространства са компактни
    и с няколко жеста събираш багажа в куфар
    с лекота пренасяш себе си навсякъде
    нагъваш се, прибираш се и тръгваш.
    Wednesday
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #626 -: Септември 03, 2013, 11:53:50 »

Идеалът за вечната любов винаги трогва човешкото сърце. За съжаление, той има твърде малко отношение с реалността. Любовта е енергия, която ни се дава от егрегора, за да изпълним конкретни задачи. И когато тези задачи са изпълнени, любовта си отива.
    Активен

Wednesday
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #627 -: Септември 03, 2013, 12:05:57 »

"Любовта е емблема на сляпата необмисленост."

Уилям Шекспир
    Активен

Wednesday
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #628 -: Септември 03, 2013, 12:15:26 »

"Ангелите я наричат небесна радост, дяволите я наричат адска мъка, хората я наричат Любов."

Хайнрих Хайне
    Активен

Wednesday
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #629 -: Септември 03, 2013, 13:41:31 »

- Истинската любов не е нищо друго, освен неизбежното желание да помогнем на другия да бъде този, който е.

- Любовта била сляпа... но това не се отнася за любовта, а за влюбването.

- Да си влюбен, означава не да обичаш сходствата, а да се влюбиш в различията.

- Любовта е свързана с това да не се насилвам да бъда такава, каквато предполагам, че той би искал да бъда.
        Всички любовни истории завършват с щастлив край: оженили се и заживели щастливо. На вниманието на наивните: двойката не е това. Двойката е нов път и предизвикателство. С нея нищо не свършва. Тъкмо обратното, всичко започва. Освен едно - илюзията за съвършен живот без проблеми.

- Всички ние сме свикнали с идеята за страстната любов като идеал за една връзка. Когато сме влюбени, ставаме слепи и си създаваме собствена представа за другия - такъв, какъвто ние искаме да бъде. Той или тя обаче никога не отговаря на тези наши предварително изградени представи. ... В основата на романа "Да се обичаме с отворени очи" е заложена идеята да бъдеш себе си дори когато си обвързан с някого. Не трябва непрекъснато да се стараем да задоволяваме партньора ни, защото той би трябвало да е щастлив с нас такива, каквито сме в действителност. Това е ключът към успешната връзка - да не се преструваме на някой друг. Много често в тези взаимоотношения сме свикнали да се споразумяваме за чувствата си и да водим преговори, сякаш сме на бизнес среща, а това разваля всичко. С времето страстта изчезва и след това или намираме истинската любов, или връзката се разпада независимо от децата или социалния натиск.

Хорхе Букай
    Активен

Страници:  1 ... 40 41 [42] 43   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ПЛУТОН - ЛЮБОВТА КАТО ИСТИНА
    Астрология и нумерология
    pluton 6 2337 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 11:26:34
    от pluton
    Любовта като лечебна сила!
    Видео клипове
    The One 10 1580 Последна<br />публикация Октомври 18, 2010, 22:36:04
    от Хristo
    Силата на любовта
    Духовни учения
    Алекс 7 1602 Последна<br />публикация Ноември 28, 2010, 22:28:40
    от Алекс
    Как работи Любовта
    Видео клипове
    The One 5 1010 Последна<br />публикация Януари 19, 2012, 14:55:45
    от Щуродино
    КОЕ УБИВА ЛЮБОВТА? - ОТКРОВЕНИЯ НА ПСИХОЛОГА
    Въпроси и отговори
    Ich 1 651 Последна<br />публикация Юли 04, 2016, 14:38:31
    от Selina

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright