Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 43   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любовта  (Прочетена 22562 пъти)
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #30 -: Юни 16, 2010, 21:02:30 »

Божествената Любов е чиста и свята,защото не е себична т.е. без желания.
Този който не мрази никого,който е приятел със всички,който е доволен на най-малкото което му се дава в живота,който не е завислив,който не му пука когато го хвалят или рогаят,който е тих и замислен,който не притежава нищо,който е бездомен тъй като света е негов дом,който може да прости на най голямият си душманин той е моят любимец-така казва Господ Бог,само такива хора могат да достигнат да Мене.
Относно Любовта,когато обичате някого/я тогава е егоистично,но когато се Смирите пред вас самите,тогава се постига Божествената Любов,тогава света се вижда светъл,когато се въздържате от лоши постъпки/отрицателни качества/тогава и небесата се разтварят за вас.
Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
nia.boneva6
Гост
« Отговор #31 -: Юни 22, 2010, 11:22:19 »

Какво е по-важно: да обичаш или да бъдеш обичан?
Когато обичаш, си и обичан!
Активен
Kaloyan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #32 -: Юни 22, 2010, 15:46:42 »

особено когато се влюбиш
Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
nia.boneva6
Гост
« Отговор #33 -: Юни 22, 2010, 17:33:54 »

Зависи какво имаш пред вид под ''влюбване'' Усмивчица    а пък и когато човек е влюбен, то му се връща-да; но не винаги от страна на този, към когото е изпитал някаква любов. Пък може да се върне даже след много време, не веднага... де да знам и аз. Почти нищо не си спомням, че да говоря за наистина дълги периоди от време... карай Усмивчица Всеки знае какво е любовта дълбоко вътре в себе си Усмивчица
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #34 -: Юни 22, 2010, 18:21:37 »

А как бихме коментирали случаите на т.нар."несподелена любов"?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #35 -: Юни 22, 2010, 19:04:11 »

Аз мисля,че когато човек обича част от любовта,която изпитва към друго същество му се връща двойно след време.

А ако любовта е несподелена,то някой друг ще ти даде тази любов,която ти си изпитвал.Тя не остава напразна!
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #36 -: Юни 22, 2010, 20:22:58 »

А как бихме коментирали случаите на т.нар."несподелена любов"?

Любовта е Любов, когато е споделена. При "несподелената" едностранната любов, е по скоро игра на въображението, това важи разбира се и за споделената. Колкото по голямо въображение има човек, толкова по красива и истинска може да направи тази любов. Не случайно в историята хората творци, хора с богато въображение, са отъжествявани именно с това Намигване
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #37 -: Юни 23, 2010, 09:21:38 »

За мене истинската Любов не носи страдание. Ако несподелената те кара да изпадаш в едва ли не в истерия, по-скоро това е взрив от чувства и емоции, страст. А може би и споделената в някои случаи е страст... не знам, не съм изпитвала такова чувство само към определен човек. Ако изпитам, признавам си, едва ли ще е най-истинска любов. Но... какво щях да казвам? Ба, пак се отплеснах...  Ухилен       Оня ден бях на един концерт и едното произведение беше по някакъв определен сюжет. Възлюблената на един мъж се влюбила в цигулар и за наказание въпросният ''влюбен'' я убил. Та това не е любов... Музиката изразяваше много добре емоциите на мъжа. ''Взрив от силни чувства.''
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #38 -: Юни 23, 2010, 11:20:11 »

''Дали връзката с душата ни изпълва с Любов?
    Или връзката с нещо друго?''
    Или връзката и с душата, и с нещо друго? Или просто с всичко? Или без връзка с нещо определено-ако възприемаме себе си като отделни частици, които изпитват непривързана Любов? Сигурно се чудите за какво говоря, като казвам ''непривързана''... ? Или просто трябва да си вървим по пътя без да търсим Любовта, нито да я чакаме-да вървим, и просто тъй, между другото, току-виж, я срещнем.
      В същност Любовта присъства в живота на всеки. Под ''да я срещнем'' имах пред вид наистина да я видим и да си спомним, че тя навсякъде ни е придружавала...
    « Последна редакция: Юни 23, 2010, 11:38:03 от nia.boneva6 » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #39 -: Юни 25, 2010, 08:15:00 »

''Дали връзката с душата ни изпълва с Любов?
    Или връзката с нещо друго?''
    Или връзката и с душата, и с нещо друго? Или просто с всичко? Или без връзка с нещо определено-ако възприемаме себе си като отделни частици, които изпитват непривързана Любов? Сигурно се чудите за какво говоря, като казвам ''непривързана''... ? Или просто трябва да си вървим по пътя без да търсим Любовта, нито да я чакаме-да вървим, и просто тъй, между другото, току-виж, я срещнем.
      В същност Любовта присъства в живота на всеки. Под ''да я срещнем'' имах пред вид наистина да я видим и да си спомним, че тя навсякъде ни е придружавала...

А какво наричаш "непривързана Любов"?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #40 -: Юни 25, 2010, 11:47:57 »

Когато татко се регистрира, питай него, той по-добре може да го обясни  Усмивчица
      Ами... Любов без чувство за притежание, без примес на страст. Просто чиста любов, която не задължава. Която дава пълна свобода на любимия/любимата. Това е, примерно, един мъж да види любимата си с друг и да се зарадва на щастието й, без да изпита ревност. Казва си "Щом тя е щастлива така, нека е с него". Примерно, казвам(това го чух от някъде).
      Но мисля, че не е задължително това чувство да се изпита само към човек. Може просто към всичко... но по малко по-различен начин. В такъв случай просто виждаш как нещо изчезва малко по малко, но макар да обичаш не тъжиш... просто обичаш, независимо какво... Просто продължаваш да изпитваш безусловна любов към всичко и гледаш напред... обичаш и чезнещото, но нищо не те огорчава, защото знаеш, че се появява нещо ново... което също тъй ще обичаш... или обичаш и сега, макар още да не се е появило... любов, която не те кара ''да летиш от щастие'', но не те натъжава с нищо... Носи ти чиста радост.   Аз това чувство не съм го изпитала. Все като виждам някое прегазено животно или отсечено дърво усещам някаква болка... все едно частица от мен умира... Но пък когато видя нещо красиво и истинско, част от мен отново оживява... Може би греша, като казвам, че Любовта не носи болка. Пък може и да носи, но тази болка да не е изгаряща... а предвещаваща нещо друго... по-истинско... не знам. Нищо не знам, че да се опитвам да "обяснявам". Усмивчица
    Активен
    sh0w_m3.l0ve
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #41 -: Юни 26, 2010, 22:41:19 »

Според мен няма какво да бъде написано по тема ЛЮБОВТА. Това не е нещо, което може да бъде описано с думи, което може да бъде заснето с подходяща апаратура, което може да бъде нарисувано дори и с най-скъпите и качествени бои.. Любовта е тук, в сърцето, може само да се почувства. Някъде във форума се спомена, че любовта спомага за духовното извисяване - може би е така, а може би не. Аз не мисля, че има определени стъпки за извисяване:

Стъпка 1: Да си купиш бонбони с лешников пълнеж
    Стъпка 2: Да се влюбиш
    Стъпка 3: Да ядеш само по 1.6 пъти на ден
    Стъпка 4: Да се подстрижеш и изрусиш
    Стъпка 5: Да седнеш в една стая, да халюцинираш и да си представяш, че си постигнал целта си.

Мисля, че човек може да се извиси само и единствено със силата на своята воля, когато живее така, както иска, а не както другите го определят, като правим нещата,от които се чувстваме щастливи и пълноценни. Всеки иска да промени света, но за да промени него трябва да промени първо себе си. Трябва да промени манията си да бъде като всички останали (говоря най-вече за себе си) и да се приеме такъв, какъвто е.
    Активен

Има само един човек, който винаги ще ме обича и това съм аз.. : ))
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #42 -: Юни 26, 2010, 23:48:28 »

Според мен няма какво да бъде написано по тема ЛЮБОВТА. Това не е нещо, което може да бъде описано с думи, което може да бъде заснето с подходяща апаратура, което може да бъде нарисувано дори и с най-скъпите и качествени бои.. Любовта е тук, в сърцето, може само да се почувства.

Малко по-нагоре обаче Ния пише за една

"чиста любов, която не задължава. Която дава пълна свобода на любимия/любимата. Това е, примерно, един мъж да види любимата си с друг и да се зарадва на щастието й, без да изпита ревност. Казва си "Щом тя е щастлива така, нека е с него"."

А колко често наблюдаваме точно обратната ситуация?

Това е пример за един от аспектите на любовта, който би било интересно да се обсъди.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #43 -: Юни 27, 2010, 07:36:37 »

За точно обратната ситуация. Непоносима любов, примесена с ревност и чувство за притежание аз наричам страст...
      За съжаление точно обратната ситуация се среща твърде често. Може би и аз ще изпитам такова непоносимо чувство някой ден... не знам, надявам се да не стане. Нищо не е гарантирано...
      Та всеки може да забележи точно обратната ситуация във всякакви "сапунени'' сериали, най-вече латиноамерикански и български... и в живота твърде често се срещат такива работи...  Угрижен     

Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #44 -: Юни 27, 2010, 09:21:01 »

Онзи, наричащ себе се "просветен", който се промъкваше по форумите, казваше "Истината е в любвота, но не тази извратена любов, за която вие се сещате". И съм напълно съгласна. В момента масово се пропагандира (чрез филми, музика, книги) точно тази "объркана любов". Обичта не е чувство за притежание. Свикнали сме да наричаме обич между двама души "любов", а към всичко останало "обич". Мисля, че там ни е грешката. Любовта ни не трябва да се ичерпва с 1-2ма души. А ревността, тя е чувство на самотност и застрашеност, защото единственото нещо, което обичаме си отива. Ако обичаме всичко дали ще е така?
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 43   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ПЛУТОН - ЛЮБОВТА КАТО ИСТИНА
    Астрология и нумерология
    pluton 6 2425 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 11:26:34
    от pluton
    Любовта като лечебна сила!
    Видео клипове
    The One 10 1629 Последна<br />публикация Октомври 18, 2010, 22:36:04
    от Хristo
    Силата на любовта
    Духовни учения
    Алекс 7 1655 Последна<br />публикация Ноември 28, 2010, 22:28:40
    от Алекс
    Как работи Любовта
    Видео клипове
    The One 5 1084 Последна<br />публикация Януари 19, 2012, 14:55:45
    от Щуродино
    КОЕ УБИВА ЛЮБОВТА? - ОТКРОВЕНИЯ НА ПСИХОЛОГА
    Въпроси и отговори
    Ich 1 793 Последна<br />публикация Юли 04, 2016, 14:38:31
    от Selina

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright