Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 43   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любовта  (Прочетена 21835 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #15 -: Април 13, 2010, 16:03:26 »

Еееее,много благодаря.Наистина!

Пожелавам ти и на теб цялото щастие на света като и пожелавам и цялото щастие на всички по тази Земя!

Още веднъж ти благодаря!
Активен
giti
Гост
« Отговор #16 -: Април 13, 2010, 16:09:00 »

Здравей Gayatri, много хубава тема и сложна. Четейки това което си написала си спомних Селестинското пророчество - предполагам си чела книгата. Там в четвъртото откровение е засегната идеята за това как всички имаме нужда от енергия и оставайки без нея се опитваме да си я набавим по най-лесния начин - от околните. Спомням си че когато прочетох книгата за себе си открих доста отговори на въпроси. Сега като се замисля след 15 години все още ми се струва, че това е едно добро обяснение. Ще оставя линк към съкратения вариант на откровенията - Четвъртото откровение е това за което говоря:
http://zashto-kak-podkrepata.hit.bg/sel_pro.html

Хубаво линкче, но някак си се вписва повече в темата за ЧОВЕШКИТЕ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ-ЕНЕРГИЕН ВАМПИРИЗЪМ.
Според мен, там където има налагане над волята в опит да направиш другия марионетка, НЯМА ЛЮБОВ
Активен
kim
Гост
« Отговор #17 -: Април 13, 2010, 16:12:10 »

Ребено, един съвет от мен - никога, ама никога не губи романтиката в себе си! Сега съм на 30 и съм точно толкова романтичен, колкото и в първи клас, и повярвай ми - изключително щастлив съм и не съжелявам за нито една паднала сълза и раздяла - всичко това ми помогна да видя себе си и още по силно да повярвам в красотата на любовта! Това е да си човек!
"Преди мнооого години", като понятие е по-близо до извора на чистите взаимоотношения спрямо сега, а бъдещето ще е за рицарите романтици - обещавам ти лъвче!  

Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #18 -: Април 13, 2010, 16:14:40 »

Точно така!
Активен
giti
Гост
« Отговор #19 -: Април 13, 2010, 16:16:40 »

Sunlight, Благодаря ти за допълнението. Точно си мислех да дам пример от "Селестинското пророчество".
Всеки човек има нужда от енергия. Мъжете имат нужда от "женска" енергия, а жените- от "мъжка". В една връзка обаче този обмен на мъжка и женска енергия е ИЗЧЕРПАЕМ, което води до постепенно изхабяване и охладняване на чувствата. Именно затова е хубаво да черпим енергия от Вселената.
И  с това не съм съгласна. Да, всеки има нужда от енергията на другия, особенно на половинката си. Преди всичко обаче, най-голямата нужда от енергията на половинките си, е тази или това, което показва, че те ни обичат и приемат такива каквито сме, заедно с всичките ни минуси, а не да чакаме само одобрение. Двама души са заедно, за да им е по-леко във всяко едно отношение. Когато си открил човека, не смятам, че има някакво ИЗЧЕРПВАНЕ... Истинските връзки, истинската любов... тогава двама души са всичко един за друг- те са и мъж и жена, любовници, брат и сестра, майка и баща.... всичко това, когато му е нужно времето и обстоятелствата го изискват. Обичта и грижата за другия е това. Тогава няма изчерпване на чувства и енергии. Има едно съвместно съжителство, и дори и критиката е вид нежност и милувка....
Тези, които не могат да черпят енергия от Вселената, Гея-Земята им е дава, като вид проводник....
Активен
giti
Гост
« Отговор #20 -: Април 13, 2010, 16:23:38 »

Ребено, един съвет от мен - никога, ама никога не губи романтиката в себе си! Сега съм на 30 и съм точно толкова романтичен, колкото и в първи клас, и повярвай ми - изключително щастлив съм и не съжелявам за нито една паднала сълза и раздяла - всичко това ми помогна да видя себе си и още по силно да повярвам в красотата на любовта! Това е да си човек!
"Преди мнооого години", като понятие е по-близо до извора на чистите взаимоотношения спрямо сега, а бъдещето ще е за рицарите романтици - обещавам ти лъвче!  
Ех, лъвчета... разплаквате ме от радост.... мн. ми е хубаво да ви чета и да знам, че все още има ИСТИНСКИ мъже, защото романтиката не е слабост, както повечето мъже днес смятат.... Романтиката е сила и аз ви пожелавам, никога да не ви напуска!
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #21 -: Април 13, 2010, 16:26:39 »

Giti, съгласна съм с тебе за това, което си написала. Но въпреки всичко, истинска, пълноценна връзка може да има не, когато разчиташ на енергията на другия, за да се чувстваш добре и обичан, а когато и двамата се изпълват с Вселенската любов и енергия. Тогава има не просто подаване на топката от единия на другия, а един красив обмен на чувства.

Явно романтиката е много често срещано явление при лъвчетата Усмивчица

Много е важно обаче освен човек да е романтичен, но и да умее да покаже тази своя страна, на който трябва Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #22 -: Април 13, 2010, 16:30:34 »

Мила, така е, но какво значи и при двамата? Закона за привличането?! Плюс и Минус не могат да съществуват заедно. Това е истинският закон! Истинските връзки и взаимоотношения като цяло, са при хората, които вибрират на еднаква чистота, имат общи интереси и цели.... Останалото е илюзия...
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Април 13, 2010, 16:40:00 »

Gi, пак съм съгласна с теб. Само искам да вметна нещо. Че хармонична връзка може да има не само между хората, които са сходни и имат общи интереси, но и между хората, които взаимно се допълват. Те може да са различни, но именно с тези различия да се допълват. Единия може да е по- деен и съответно доста нетърпелив, а другия може да е прекалено спокоен. Двамата ще се уравновесят.

Сега предполагам какво ще кажеш, че не говориш за хора, които се различават в темперамента си, а за хора, чиито цели се различават. Да, и тук също има доза истина. Но аз мисля,че за да има хармония най- важното условие не е целите на партньорите да са идентични. Важно е отношението на хората към живота и тяхната философия да е идентична. Според мен разковничето се крие във виждането, възгледите и философията на хората за живота.

Аз също мисля, че между пълни противоположности не може да съществува нещо трайно.

Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #24 -: Април 13, 2010, 16:44:18 »

Цитат
    Важно е отношението на хората към живота и тяхната философия да е идентична. Според мен разковничето се крие във виждането, възгледите и философията на хората за живота.

Мила, така е, но какво значи и при двамата? Закона за привличането?! Плюс и Минус не могат да съществуват заедно. Това е истинският закон! Истинските връзки и взаимоотношения като цяло, са при хората, които вибрират на еднаква чистота, имат общи интереси и цели.... Останалото е илюзия...

Gi, пак съм съгласна с теб. Само искам да вметна нещо. Че хармонична връзка може да има не само между хората, които са сходни и имат общи интереси, но и между хората, които взаимно се допълват. Те може да са различни, но именно с тези различия да се допълват. Единия може да е по- деен и съответно доста нетърпелив, а другия може да е прекалено спокоен. Двамата ще се уравновесят.

Сега предполагам какво ще кажеш, че не говориш за хора, които се различават в темперамента си, а за хора, чиито цели се различават. Да, и тук също има доза истина. Но аз мисля,че за да има хармония най- важното условие не е целите на партньорите да са идентични. Важно е отношението на хората към живота и тяхната философия да е идентична. Според мен разковничето се крие във виждането, възгледите и философията на хората за живота.

Аз също мисля, че между пълни противоположности не може да съществува нещо трайно.

Ох, пак говорим на един език, ама не можем да се разберем. Ами да кажа, че под ЦЕЛИ не визирам това, което явно ти приемаш.... Твоят отговор може спокойно да се впише, като разширено разглеждане и допълнение на моят пост
    « Последна редакция: Април 13, 2010, 16:54:00 от Giti » Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #25 -: Април 13, 2010, 16:53:39 »

Истинските връзки и взаимоотношения като цяло, са при хората, които вибрират на еднаква чистота, имат общи интереси и цели.... Останалото е илюзия...

Много съм съгласен с това! Илюзията просто, ще се крепи на компромиси, които ще паднат след някоя друга година. Масово това виждам - масово. Всички бързат да седнат в "модела-статус" за връзка. Никой няма търпение да опознае себе си, да се разбере. Да намериш човек с вибрацията за теб не е лесно...може и да си поседиш сам, но хората ги е страх от самотата.
    Извинявам се за изказването, но затова има 7 000 000 000 души на Земята. Деца трябва да се правят с любов, и с точния човек, а не по случайност, задължение, традиция или първичен инстинкт. Детето е най-могъщото произведение на изкуството и когато се създава се дава най-доброто от мама и татко, а това може да бъде единствено и само ако всичко е точно. Дори ритуално, колкото и силно да звучи.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Април 13, 2010, 17:08:52 »

хахха Ги, казваме едно и също нещо, но по различни начини Усмивчица Аз съм една голяма бяла птица и в това не визирам лебед Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #27 -: Април 13, 2010, 17:12:32 »

Ето ти ангелчетата, не знам какво съм кликнала, че изчезнаха Плезещ се
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #28 -: Април 13, 2010, 17:15:03 »

Активен
    Nirvana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #29 -: Април 15, 2010, 21:48:48 »

Любовта е сила , която променя  . Сила , която руши , но и създава .... Тя е и щастие и болка , тя е онази божествена болест , от която всеки си мечтае да боледува и не иска да бъде излекуван …
    Тя е най-възвишеното и в същия момент най-противоречиво човешко чувство .
    Любовта е магическа сила , която отключва човешките добродетели , която преобразява отрицателните сили в положителни …. Сила , която облагородява човека  , пречиства душата и води човек към светлината .
    Тази любовна сила е нeубоздана , която не трябва да контролираме , защото може да ни унищожи … Тя е като птица , която не бива да  затваряме в клетка , за да не пороби нас самите ! Тя е неразбрана , а когато се опитаме да я разберем ни кара да се чувстваме объркани и изгубени ….
    Любовта  е навсякъде около нас . Тя е в нас самите ! Тя е всичко , което имаме – единствения начин да си помогнем един на друг !
    Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 43   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ПЛУТОН - ЛЮБОВТА КАТО ИСТИНА
    Астрология и нумерология
    pluton 6 2337 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 11:26:34
    от pluton
    Любовта като лечебна сила!
    Видео клипове
    The One 10 1580 Последна<br />публикация Октомври 18, 2010, 22:36:04
    от Хristo
    Силата на любовта
    Духовни учения
    Алекс 7 1602 Последна<br />публикация Ноември 28, 2010, 22:28:40
    от Алекс
    Как работи Любовта
    Видео клипове
    The One 5 1010 Последна<br />публикация Януари 19, 2012, 14:55:45
    от Щуродино
    КОЕ УБИВА ЛЮБОВТА? - ОТКРОВЕНИЯ НА ПСИХОЛОГА
    Въпроси и отговори
    Ich 1 651 Последна<br />публикация Юли 04, 2016, 14:38:31
    от Selina

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright