Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Подкрепяте ли сегашното устройство на света?
Да - 3 (5.8%)
Не - 44 (84.6%)
Не ме касае - 0 (0%)
Търпимо е - 5 (9.6%)
Общ брой гласове: 44

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: АНКЕТА - Подкрепяте ли сегашното устройство на света?  (Прочетена 1857 пъти)
chitta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 138

« Отговор #15 -: Май 28, 2010, 13:58:19 »

Устройството на света според мен винаги е едно и също, ако става дума за нашата плътност и планетата Земя. Преди са живели за оцеляване, сега няма нужда от оцеляване, новите енергии са предпоставка за повече гъвкавост и не става дума въобще вече за оцелявания и борба. Старите схеми и модели не работят вече Усмивчица Всичко става доста по-бързо от преди именно заради прехода, който наближава. Сега пак има войни, даже в мирно време, което е немислимо Усмивчица поне преди знаеш за какво се бориш, примерно за парче земя Усмивчица Дори да се върнем за малко назад в миналото, животът е бил толкова простичък и елементарен и още по-лесно бихме се справили с тези си знания, които имаме в момента.  За мен и преди е било хубаво, и сега пак е хубаво Усмивчица Всеки период е очарователен Усмивчица Бъдещият също е прекрасен. Въпрос на гледна точка. Усмивчица
Активен
izida
Гост
« Отговор #16 -: Май 28, 2010, 14:03:33 »

Скоро, някъде попаднах на една статия, в която се казваше, че, информацията която ние днес получаваме за един ден, от вестници, телевизия и интернет, се равнява на информацията която хората на вемето са получавали за цял един живот!
П.С, Гаятри, мисля, че те бих, с изречение по-дълго от твоето-))))))) Веселяк
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Май 28, 2010, 14:04:05 »

Историята е писана от победителите!
Активен
kim
Гост
« Отговор #18 -: Май 28, 2010, 14:20:58 »

А сега сме "жертва" на собствената си история... Веселяк
Активен
chitta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 138

« Отговор #19 -: Май 28, 2010, 14:25:08 »

Така е rabeno i Star Rover
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #20 -: Май 28, 2010, 15:17:55 »

Брех, какъв хубав диалог е станал Усмивчица

Телеца, харесва ми какво си написал.

Изи, още малко и ще ме изпревариш в дългите изречения Усмивчица

Активен
    Teleca
    Гост
    « Отговор #21 -: Май 28, 2010, 15:26:46 »

От началото на писаната история, до втората световна война, наистина си прав.
    Но от втората светована, нещата се променят коренно, системата на водене на "битки" е променена.
    Получихме в "дар", "свободен" и "безгрижен" живот, с войни само с "хуманна цел".
    Това което имаме в момента, е "враг" без лице, и това е доста по - страшно, от видимя такъв.
    Няма да навлизам в "теория на конспирацията", но.....не е лошо да не се забравя и този вариянт.

Съгласен съм напълно, не съм казал че не е така, просто сравних "преди" със "сега".
    Но нима този невидим враг не е в нас самите ? Нима той не се крие в нас ?
    Колкото по-близо до теб е врага, толкова по-трудно го забелязваш ?(Господи пази ме от приятелите ми, с враговете си и сам ще се справя) Друг е въпроса дали искаш да го видиш, но има ли желание и търпение, начин винаги ще се намери.
    Нима тази война е по-тежка от разрушителните сражения водени векове наред ?

Като малко дете бях мачкан от баща ми, неразбран и вечно критикуван, но с времето си извоювах "свободата" с вярата в мен самия, защото винаги съм вярвал в "невъзможното" и вътрешно в себе си винаги съм занел, че няма невъзможни неща, единствено ограничено мислене. А как да мислиш никой не може да те научи. Може да ти се покаже пътя, но ти сам трябва да го извървиш, защото едно е да познаваш пътя, съвсем друго е да тръгнеш по него.

И пак казвам, че според мен "сега" си има своите предимства и не трябва да ги отричаме. Не случайно сме избрали да живеем в това време, когато изпитанието на всички ни е едно - да се обединим в едно цяло и да си махнем капаците.

Историяте се пише от победителите, но победените не се забравят.
    Все пак трябва да се учим от грешките си, а най-добре ще е ако успяваме и от грешките на другите да си изведем поука.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #22 -: Май 28, 2010, 15:36:22 »

teleca, admin? Kakvo sum propusnala?
    Активен
    Teleca
    Гост
    « Отговор #23 -: Май 28, 2010, 15:59:58 »

teleca, admin? Kakvo sum propusnala?

Нищо не си пропуснала Усмивчица
    Просто предложих на Дидо помощ за развитието на сайта с професионалните си умения(работя като програмист). Ако имаш въпроси моля те пиши ми на лично, че да не се отклоняваме от темата
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #24 -: Май 28, 2010, 16:14:27 »

Не мисля,че живота преди втората световна е бил по-добър от днешния.

Нека се върнем още в праисторията!

Тогава хората са се борели за храна и вода,водени от първичния инстинкт за оцеляване.
    Онези другите размумни същества просто са изчезнали изтребени от някой...

Следват шумерската,египетската и расите в Азия и Америките,както и Атлантида.Всички те говорят,че са получили знанията си от пришълци,които в последствие били обожествени.

И оттук идва Римската империя...

В новото хилядолетие се ражда Христос,а през 313 г. религията,която изфилософтсва става номер едно в Римската империя.

След приемането на новата религия западната римска империя изчезва,а източната-византия е подложена на "варварските" племена,вярващи още в онези стари богове,които жънат успех след успех.

И така Византия бива яко обезпокоявана от България-все още езическа държава.

В западна Европа християството се използва вече като начин за печелене на власт,а папата получава все повече влияние.

В Азия се получават още религий.

Източната част на континет е погълнат от будизма,а западната от мюсюлманството.

Впоследствие заради религийте се появяват войни,уж за божи гроб,но всички знаем,че си е било чиста власт за територий.

В Африка Египет отдавна е изчезнала,а мюсюлманите ислямизират континента.

Между християнството и исляма започва война!

Будизма е може би единствената религия пряк наследник на древните религий преди христа,но повечето хора опиянени от разкоша и лука на запада се присъединяват към църквата,която става господар на цяла европа и на всички християни,или към мюсюлманите,които имат за цел да избият всички "гяури"-неверници.

В Австралия,и Америките примитивния живот на тамошните племена им осигурява хармония с природата,но кръвопролитията не са рядкост.Хубаво е,че те са изпратени към боговете,а не за власт и пари.

Постепенно папата става най-влиятелния човек в целия свят,а последно ехо на древния свят Византия изчезва.

Църквата започва да манипулира мнението на хората и да налага фалшиви догми с цел запазване на властта си.
    Все,който прави революция в науката или изкуствата бива убит.

През късното средновековие християните достигат до Южна Америка,където унищожават и избиват всички племена до които се докосват.
    Папата нарежда всички индиански предмети да бъдат унищожени.

В края на 15 и началото на 16 се раждат огромно количество хора,които успяват да прекъснат хегемонията на църквата и а направят крачка напред към развитието на човека,като го спасяват от изтребване,заради отказа да се развива.

Точно това целят съществата управляващи света чрез религията-спиране на човешкото развитие,и последвалото и изтребване заради нарушаване на космическите закони.

Но групата хора начело с Леонардо да Винчи правят всичко възможно и накрая прекъсват тъмната хегемония като дават начало на Ренесанса-Възраждането.

Австралийското крайбрежие бива достигнато и самият континент бива използван за затвор.

Група английски затворници бягат от Англия и се заелват в Северна Америка.

Скоро след тези достижение,Австралия се превръща в английско владение,а местното население бива изтребено.

В Северна Америка затворници създават държава и в продължение на 200 години ибиват местните индианци.

Християнството се разпространява навсякъде,но вече няма такова влияние.

междувременно след като хората се освобождават от застоя те правят невероятен скок в развитието си,което неминуемо довежда до множество войни стигнали кулминацията си през 1914-18 когато е първата световна война.Тогава германците губят застанали срещу света.

Междувременно в колониалните континенти Африка,Австралия и Америките започва оформянето на множество нови независими държави.

През 1933г. Хитлер става фюрер на Германия...

Той цели да направи съвсем нова раса като насажда омраза към евреите отстрана на народа.

В периода 1933-1939 Хитлер успява да направи Германия водеща ,икономически и военно,държава в целия свят.

След като целият народа намразва евреите хитлер започва експерименти с тях с цел подобряване на расата.

Неслучайно евреите са потърпевшите,понеже те са божият народ според Библията.

Хитлер предприема походи по целия свят в търсене на Атлантида и в този период от 6 години немците правят експерименти и достигат до технологий,до които никой досега не е стигал.

След като част първа от плана на Хитлер е изпълнен,той опитва втората част.Именно завладяване на света!

Размазва държави като Полша,Чехиия,Белгия и държавите в централна Европа.

Присъединява Япония и Италия в съюз.

А Англия,Франция,Сащ и Русия му обявяват война.

Хитлер разбира,че Русия не може да бъде победена понеже е свещена страна и сключа договор за ненападение,с което я изхвърля от войната.

След това Хитлер размава Англия,Франция и Сащ.

Италия печели в Африка,а Япония разбива американците при Пърл Харбър.

Всичко се подрежда добре и планът му за завладяване на света е проработил...успял е да изпълни планът на съществата,които са му диктували всичко!

Но тук се намесва човекшката природа.В резултат на всичките нерви и изтезания над тялото си,за да изпълни плана тялото на Хитлер не издържа и се отдава на тежки заболявания.
    Хитлер не издържа психически и накрая прави най-голямата грешка като напада Русия и разбира се губи войната.

Но той не умира,а отлита от Земята.

Впоследствие новите господари са Русия и Сащ,които участват в така наречената Студена война от 1945 до 1990,спечелена от САЩ,които подменят общочовешките ценности и започват изкуствени войни в Близкия изток,създават терминът тероризъм и в началото на новата ера създадоха изкуствена криза.

Но в момента те губят влиянието си доста здраво....

Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Устройство на етерното тяло
    Духовни учения
    Administrator 2 1325 Последна<br />публикация Юли 21, 2009, 23:48:22
    от Administrator
    Анкета - министерството на образованието
    Въпроси и отговори
    dana 7 1421 Последна<br />публикация Февруари 09, 2010, 10:03:51
    от 11WOLF11
    АНКЕТА - Подкрепяте ли Индиго общността? « 1 2 »
    Анкети
    11WOLF11 16 2670 Последна<br />публикация Април 22, 2012, 14:45:53
    от Щуродино
    Как се самоопределям? Анкета « 1 2 »
    Анкети
    Турист 17 2144 Последна<br />публикация Юли 05, 2012, 11:13:10
    от Щуродино
    Анкета - Според Вас Бог е..
    Анкети
    {-^-} 1 1208 Последна<br />публикация Април 16, 2012, 10:59:39
    от ИВЕВЕ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright