Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпрос за храненето  (Прочетена 2699 пъти)
До
Гост
« -: Януари 31, 2010, 00:29:55 »

Решила съм да мина почти на глад - експериментче  Пристрастяване . Засега го карам на сок от изцеден грейпфрут и Кока-Кола. Това пак си е калории, разбира се. Кока-Колата никой да не ме занимава, няма да я откажа!  Ухилен Така да кажем искам да направя седмица, след което да сложа нещичко в устата например 100 гр. сирене. После пак седмица и след това да кажем домат. И т.н. Да не е без хич, но ограничено до голяма степен.
Питам се, какво мислите ще последва като резултат  Прегръдка хихихихи ?
И ми е интересно дали ще се върнат и за колко време, ако при плавно захранване се увеличават дните с хапване успоредно с калоричността и то в продължение на месеци, за да свикне организма и да се нагоди. Говорим месеци. Бавен прогрес на дните и калоричността.

ПС: Не ми говорете за  анорексии, защото ми е все тази. Имаше период преди доста години, в който за отрицателно време стигнах състояние, в което при ходене ми казаха, че ми се виждали костите как се движат и ме помолиха да кача кг. . Моля ви, умолявам ви, спестете ми поучителните реплики - дразнят ме. Аз си знам най-добре какво и защо + рисковете.
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Януари 31, 2010, 02:11:27 »

Ох, няма да ти хареса отговора ми.        Угрижен
    Аз преди години като я правих тази простотия с Кока- Колата на гладно и такива проблеми си докарах с корема, че….  Всички ми говориха, че е тъпо и че е вредно, но аз не им вярвах, защото преди това пак се наливах с кола и ми нямаше уж нищо.

Е поне вече газираните напитки хич не ме изкушават, ако трябва да търсим нещо положително.  Ангелче
    Дано не съм права, но поне при моя организъм след такова нещо освен здравословните проблеми, би последвало по-бързо качване на килограми в момента, в който започнеш да се храниш нормално.
    После трудно се нормализират нещата.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Админ
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• dean.radnev
    « Отговор #2 -: Януари 31, 2010, 02:24:50 »

Напълно подкрепям Еруин за мнението и за колата. Колата е толкова вредна, че не мога да направя разлика между вредата от цигарите и колата, просто двете неща увреждат различни неща.

Относно диетата ти До, ако целта ти е да отслабнеш бих ти препоръчал да намалиш въглехидратите и мазнините и да увеличиш приема на на баластните вещества и белтъчини за енергия.

При такава диета  каквото си написала по горе, така ще изтощиш организма си, че това ще окаже отражение след години и не само. След изчерпване на запасите на организма ще имаш недостиг на витамини, минерали, вещества, ензими и др. които освен ще заслабят съпротивителните сили на организма ти, и ще окажат влияние на някои от органите ти, няма да влизам в подробности. Съвета ми е да го правиш, защото след такава диета ако не се захраниш правилно по схема, вредата на организма ще е двойна.

Ще се повторя, но ако я правиш с цел диета намали въглехидратите и количеството на храната която поемаш обикновено и увеличи баластните вещества. Баластните вещества ще се погрижат ако имаш шлака по тънкото черво да я изчистят. Когато имаш шлака не всичко което поемаш се усвоява и абсорбира от организма, и останалата част се натрупва в организма като запаси под формата на мазници а останалата час се изхожда.

Съвета ми е не екперементирай с тялото си! И все пак ако го направиш, вземай през това време хранителни добавки!

Активен

7dc
    Гост
    « Отговор #3 -: Януари 31, 2010, 02:30:31 »

До, защо не замениш колата с чай?  Згреших
    Преди помня за някакъв експеримент, за който съм слушал преди - как в колата слагат ръждясал пирон и колата разгражда ръждата... а и самия пирон (разбира се, не веднага, а след известен престой).

Активен
    Админ
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• dean.radnev
    « Отговор #4 -: Януари 31, 2010, 02:36:03 »

До, защо не замениш колата с чай?  Згреших
    Преди помня за някакъв експеримент, за който съм слушал преди - как в колата слагат ръждясал пирон и колата разгражда ръждата... а и самия пирон (разбира се, не веднага, а след известен престой).

Имах проблем с мивката, не можех да развия болчетата защото бяха ръждясали. След няколко поливания с кола, ръждата падна и ги развих  Готин
    Активен

До
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 31, 2010, 02:58:11 »

Хехехе с белтъчини не слабея - чудно, нали?!
    Кво беше - зелена салата с пилешко варено бяло месо (чисто варено само) - чудно! Резултат + фитнес зала - -5 кила за месец-два, които дори върнах.
    2 месеца на  1-2 домата с понякога сирене или извара, но малко - -15 кила. Ям ли домати и проблем с изхождането до около час след това нямам никакъв - като по часовник съм в 90% от случаите. Дали, където ги блъскат с нитрати - не знам. Добре ми се отразяват. Хахахахах имаше един път 6 пъти ходих, дори кучето ми се учуди и ме гледаше странно  Веселяк .
    Сега обаче искам да си направя експеримент с организма си и телосложението си, дори и с живота си. Мен не ме интересува. Не ми пука вече. До толкова съм непукист в последно време за себе си. И се чувствам добре, че не ме интересува. Колко стряскащо звучат думите ми хахахахахаххаха. Не. Просто май си връщам част от старото Аз, което доста рискуваше със себе си, а понякога и с живота си. Тези, които не рискуват, не печелят, уж. При мен беше така.
    Както и да е.
    Мисълта ми беше, че знам, че не е здравословно. Идеално го знам. Чела съм, спазвала съм преди режими и т.н. То дори не знам дали ще издържа на глад - експериментирам. А, уж човек можел да се храни със слънчева светлина само.
    Та, мен идеята ми беше, какво ще последва като резултат за 1 месец? Т.е. може ли човек да заприлича на скеле за толкова време, че ми е чудно?
    То, аз ще съм резултата, де, ако го спазя - нагледно и то.  Ухилен
    А, Кока-Кола - цък. Цял живот си я пия и не искам да се лишавам от това удоволствие. Всеки (всички) ще умре някой ден - не ме интересува дали от вредата на Кока-Колата. Всички сме пътници реално погледнато. Към другия свят и физическата смърт.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « Отговор #6 -: Януари 31, 2010, 03:52:45 »

Няма да ти давам съвети относно диетата която си избрала, аз лично предпочитам диетата от белтъчини т.е. само пържоли и други производни, без никакви въглехидрати и минимум мазнини. По въпроса за кока-кола доколкото си спомням тя фигурира в книгата за наркотични вещества. Тя е в раздела на стимулантите редом до цигарите. Навремето са я правили главно от две съставки - от растението кока и растението кола. Колата мисля че и се дъвчеха листата и така индианците са се опианявали за да видят виденията си, коката мисля, че всички знаят какво представлява. В днешно време се твърди че в кока-кола се използват химически заместители на тези вещества.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Януари 31, 2010, 04:39:02 »

Хехехе с белтъчини не слабея - чудно, нали?!

Ми на мен не ми е чудно, аз от скука като се бях решила да я изпробвам получих само един страхотен резултат - отключване на всякакви алергии  Аплодисменти към пух, акари, полени, животни, прах, към почти всякаква козметика, беше и страхотно докато не уцелих шампоан, който да понасям Веселяк Личния ми лекар поне ме успокои, че за хората със светли очи и бяла кожа е нормално да имат алергии и че така или иначе все някой ден сигурно съм щяла да си ги отключа.  Ухилен Ама той на  повечето хора казва, че така или иначе ще умрат, да не се притесняват, та... 

Всеки си плаща за глупостите, на мен ми беше пределно ясно, че това не е за мен и без това като ядях месо по-често се чувствах като натровена. Добре, че повечето неща се лекуват днешно време.  Аплодисменти

А дали човек може за един месец да заприлича на скелет- зависи от организма на човека. (според мен)

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    До
    Гост
    « Отговор #8 -: Януари 31, 2010, 13:45:06 »

11WOLF11 -и , ми то мога без Кока-Кола. Стояла съм без Кока-Кола, но ми харесва като вкус и няма друго питие като нея. Пепсито го водят подобно, но не - ужасно ми е пепсито. Не знам как го пият хората. И Кока-Кола Уайт не ми е приятна особено - по-особена ми е.
    А, дали е наркотично - нека го водят, но не съм зависима, просто си я харесвам много, за да изключа И нея от менюто Усмивчица хихихихи.
    Боже, сега правя година, откакто спрях цигарите. Усмивчица

Еруин, алергии не съм получавала слава Богу. Усмивчица А, иначе аз си обичам месо и млечни продукти, но се чувствам по-добре от зеленчуци, плодове, млечни - сирене, извара. Да си призная, май организма ми е претенциозен. Аз може да харесвам много неща, но то се чувства добре и му влияят добре само някои определени. Сега гледам да му върна онова, което във времето му отнех. Тук звуча противоречиво, но аз си се разбирам.

А, може ли някой да ми обясни, защо когато спи някой и го събудят от сън (един вид го стреснат), става и трябва да изяде нещо (предимно нещо сладко или да го кажем калорично), за да си легне пак спокоен и да заспи?  Згреших
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #9 -: Януари 31, 2010, 14:47:49 »

Не е важно дали нещо е полезно, вредно, дали пречи и т. н. Поне за мен.
    Просто винаги съм се стремяла да "възпитавам" себе си. Отказах цигарите, защото вече ми пречеха-задъхвах се. И, защото реших да си тренирам волята, ината Намигване

Постепенно отказах месото, но не ми беше трудно-не съм го обичала и не ми е било нужно.
    Слабо място са ми сладките нещица, но се старая да се справя. Изобщо винаги съм мислила, че правя нещата заради себе си, а не, за да харесам на някого или щото някой е казал, че трябва. Имам инат в излишък-скорпионски Ухилен но ми е помагал, уча се да владея себе си Плезещ се
    Активен

Еруин
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Януари 31, 2010, 15:26:16 »

Изобщо винаги съм мислила, че правя нещата заради себе си, а не, за да харесам на някого или щото някой е казал, че трябва.
    Мисля, че това се отнася за повечето хора от форума.  Усмивчица

А, може ли някой да ми обясни, защо когато спи някой и го събудят от сън (един вид го стреснат), става и трябва да изяде нещо (предимно нещо сладко или да го кажем калорично), за да си легне пак спокоен и да заспи?  Згреших
    Шоколада често го наричат "храната на щастието" и съм забелязала, че в различни книги все тъпчат героите с шоколад, когато нещо не им е наред, но как точно действа не знам Згреших
    Ето нещо от търсачката:
    Цитат
    ШОКОЛАДА съдържа серотонин-хормона на щастието.

"Способността да “усещаме” щастие е химична реакция между хормони и нервни влакна, извършваща се в централната нервна система. “Отговорни” за тези реакции са хормонът серотонин и невротрансмиторът (пренасящ нервните импулси по химичен път) допамин. Ясно е, че допаминът е хормонът на радостта при мъжете. Колкото повече серотонин произвежда нашето тяло, толкова по-радостни, с положителна нагласа и еуфорични сме ние. Хормонът играе важна роля за психологическата ни стабилност, влияе върху начина ни на хранене, върху денонощния ритъм на тялото и сексуалното поведение, контролира чувството ни за болка.
    « Последна редакция: Януари 31, 2010, 15:49:15 от Еруин » Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    delfin
    Гост
    « Отговор #11 -: Януари 31, 2010, 17:21:46 »

С много инат и воля отказах първо колбасите, после свинско и всякаквите меса, само ми остана пилешкото, но и то само прясно охладено.

Обожавам шоколада. Сега ще включвам пак ината за шоколадовите изделия, само шоколада да ми остане.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #12 -: Януари 31, 2010, 20:02:23 »

Обожавам шоколада. Сега ще включвам пак ината за шоколадовите изделия, само шоколада да ми остане.

Напълно съгласна Обожавам шоколада-оправя ми деня пък и ми трябва заради ниското ми кръвно Згреших
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    delfin
    Гост
    « Отговор #13 -: Март 03, 2010, 21:22:18 »

10 НЕЩА, КОИТО НЕ ЗНАЕТЕ ЗА КОКА-КОЛА

Производството на кока-кола започва през 80-те г. на XIX век и в онези времена се продават средно по 9 дневно. Оттогава обаче нещата доста се промениха. Кока-кола не само е най-прочутата безалкохолна напитка в света, но и втората най-скъпа марка след "Марлборо". Спорек някои критици обаче тя е доста корозивна.
    Сайтът purpleslinky.com представя 10-те неща, които не знаете за кока-кола.

1. Разяждащата й съставна част е фосфорната киселина. Нейното рН е равно на 2,8. Тя е толкова силна, че ако потопите нокът в кутийка кока-кола, до 4 дни той напълно ще изчезне.

2. Ефектът е същият при месото. Само за два дни напитката ще "изяде" един T-bone steak (стек от телешко бон- и контрафиле, разделено с т-образна кост - бел. ред.).

3. С кока-кола могат да се почистят кървави петна. В някои части на САЩ магистралните патрули носят по 2 галона (близо 8 л) от напитката, за да изчистят петната от пътя при автомобилна злополука.

4. Същото се отнася и до тоалетните. Изливате един кен от напитката и след един час пускате водата (мръсотията се отстранява от лимоновата киселина).

5. Кока-кола помага и за премахването на лекета от дрехите. Просто добавяте кутийка с напитката към перилния препарат.

6. Напитката може да бъде използвана и за премахването на ръжда от хромирани повърхности. Потопете намачкан станиол в кока-кола и след това натъркайте ръждясалото място.

7. За да разхлабите ръждясал болт, направете същото, но с парченце плат.

8. Камионите, които превозват концентрата за кока-кола, трябва да имат табели, посочващи, че се транспортира висококорозивен материал.

9. Над 20 г. дистрибуторите на кока-кола са използвали напитката, за да почистват двигателите на камионите си.

10. Кока-кола е първата напитка, използвана в открития Космос. За целта е бил създаден специален кен.

Активен
    sh0w_m3.l0ve
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #14 -: Юни 27, 2010, 19:23:05 »

Глупаче , АЗ НЕ МОГА Д СЕ ПОДЛОЖА НА ТАКАВА ФОТОСИНТЕЗА, ако ще и светът да се срути!!!! Издигам храната в култ! Само като чух една седмица само на Кока-кола и получих сърцетуп и се поболях.. ;ххх
    Активен

Има само един човек, който винаги ще ме обича и това съм аз.. : ))
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright