Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хранене  (Прочетена 1863 пъти)
delfin
Гост
« -: Януари 29, 2010, 16:09:02 »

Благодаря на Гравео за създадената и посочена по-долу таблица.

« Последна редакция: Януари 29, 2010, 22:18:30 от delfin » Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Януари 29, 2010, 16:19:52 »

Готови сте да убиете човек за глава лук, малко сол и комат хляб? Не, няма нужда да ходите на психиатър. По-добре тичайте при джипито да си вземете болнични - грипът ще ви удари до ден-два. Или поне в това са убедени учените от Британската асоциация по невроендокринология. Апетитът ни може да ни постави не само точна диагноза, но и да предскаже какво ще ни събори - вирус, депресия или хронична умора. Ето как се "превежда" къркоренето на стомаха.

Помощ, хищници!

Жадни сте за кръв? Постоянно се оглеждате за мръвки, но най-много ви изкушават пушените салами? Хормоните ви алармират, обясняват британските учени. Мозъкът ви иска холестерол и мазнини, за да влезе в ритъм и да овладее ендокринната система. Превръщането ви в хищник обаче може да има и друго обяснение - любовна суша. Ако отдавна я карате без гадже, нищо чудно, че налитате на салам. Пушените храни са всепризнат афродизиак. И организмът ви ги иска, за да компенсира бездействието ви на любовния фронт. Докторите обаче предупреждават - вместо да унищожавате кренвирши, хванете си гадже. За разлика от пушените колбаси мъжете не са канцерогенни. Ако пък няма нищо подходящо наоколо, по-добре овладейте любовния глад с краве масло или ядки - по-полезни са.

Като камилите

Вълчият апетит за пушен вурст не е най-голямата драма, която може да ви сполети. Вместо на колбаси е възможно да започнете да налитате на солници. Или пък на малко по-вкусния им еквивалент - като сирене, маслини или extra salty чипс. Обяснението е просто - вече сте на ръба на силите си. Или се преуморявате във фитнеса, или прекалявате на работа. И сте смазани и дехидратирани. Затова, като същинска камила, топите пръст в пакета сол. Да, тя не е сред полезните храни. Но щом организмът ви я иска, не упорствайте, препоръчват учените от Острова. Солта отговаря за задържането на течности - каквито очевидно ви липсват. Затова не спирайте чипса и маслините, но започнете да се наливате. Две чаши вода преди всяко хранене ще ви държат на безопасно разстояние от солницата.

От кисел по-кисел

Мислите си, че депресарите ядат само шоколад и сладолед? Пълна заблуда! Щом депресията дебне пред вратата, стомахът иска киселко, убедени са британските ендокринолози. Сломен от тъгата или изнемощял от тормоза на шефа, организмът отчаяно се нуждае от енергия. И си я търси в киселите плодове и зеленчуци. Затова лимонът, киселото зеле и стерилизираните камби бързо се превръщат в топделикатес. Не се бойте, и тази странност ще премине. Но докато излезете от дупката, вземайте свръхдоза витамин С. Британците дават рецепта - портокал на гладно сутрин помага да изтърпите терора и на най-свирепия шеф.

Миризмата не е порок

Идва ред и на прословутия лук - и на странните ви апетити към него. Необяснимата любов към всичко люто и миризливо всъщност е защитна реакция на организма срещу вирусите. Чесън, лук, горещо шкембе с много чили говорят само за едно - грипът вече е тук, нищо, че не ви личи. Имунитетът ви го е надушил и още преди да се сковете и да ви тръшне температурата, си търси фитонциди - най-добрият естествен дезинфектант. Зарежете предразсъдъците - миризмата не е порок. По-добре изпотени и с лош дъх, отколкото седмица на легло и куп антибиотици, смятат британските специалисти.

Лора Симеонова

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-01-29&article=311196
Активен
7dc
Гост
« Отговор #2 -: Януари 29, 2010, 21:13:15 »

Какво ви говори стомахът? Всъщност не е толкова лесно да разгадаете езика му. И апетитът може да ви заблуди. Затова експертът Дъг Сетер се е наел да преведе - какво в действителност му липсва на организма ви, когато безмилостно унищожавате промишлени количества шоколадови бонбони или водка. И как да си го набавите - без да станете 100-килограмов алкохолик.

Умирате за
Липсва ви
Хапвайте
шоколад магнезий маруля, спанак, плодове, сурови ядки
хляб азот Риба, месо, яйца, боб  
чипс и пържено калций броколи, ядки, маруля, сирене
кафе и чай желязо и натрий боровинки, месо, риба
алкохол протеини месо, морски дарове, млечни, продукти, ядки
« Последна редакция: Март 14, 2010, 03:36:33 от A.Pseudoplatanus » Активен
Мъдрост и Хармония
Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #3 -: Февруари 10, 2012, 21:59:30 »

Iskam da ka4a edna kniga za istinskoto hranene na 4ove4estvoto koeto e bilo v zabluda do sega.Knigata se kazva
    Искам да кача една книга за истинското хранене на човечеството което е било в заблуда до сега.Книгата се казва
     -СУРОВОЯДСТВО-oт АТЕРХОВ
    ПЪЛНО ПРОЧИСТВАНЕ
    ПОДМЛАДЯВАНЕ И ОТСЛАБВАНЕ.
    ЧРЕЗ
    СУРОВОЯДСТВО
    200 рецепти за сурови ястия
    живот без болести             kak da ia ka4a za vsi4ki vas  
     как да я кача за всички вас      

Спазвайте правилата на форума като пишете само на кирилица!
    « Последна редакция: Февруари 11, 2012, 01:17:07 от Модератор » Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright