Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Генномодифицирани храни  (Прочетена 5109 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #30 -: Март 17, 2010, 14:22:47 »

Генномодифицираните храни са храни-мутанти,един вид.Тоест след като ние ги ядем значи и ние сме нещо подобно.Имам предвид,не външно,а върешно-променят се строежа на клетките и др. подони работи.
Активен
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #31 -: Юли 19, 2010, 10:46:08 »

Във връзка с ГМХ, искам да ви попитам има ли хора от форума, които са успели да си набавят храни, чисти от ГМО и по какъв начин? Има ли такива от вас, които са успели да си набавят екологично чиста храна и ако могат, да споделят и с нас откъде и как?
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #32 -: Юли 19, 2010, 11:03:46 »

Ами единия начин е да си гледаш на село или да купиш от някой, който живее там. Лошото е, че вече и по селата доста хора се изучиха да гледат продукцията в изкуствена почва, да ги пръскат с разни глупости...дори семената, които се купуват, не се знае какви са. В световен мащаб има няколко големи фирми производители на семена...мисля че се сещате какво означава от 2-3 фирми да зависи храната ни...да не говорим за патентоването на генотипи...
    В България има все още няколко свестни произвидителя...ето една статия за доматите например и как ги третират. Български производител на семена ги коментира:  http://e-vestnik.bg/4451
    Не се лъжете със скупите продукти, на които пише "еко" - доста хора, които са ходили на бригади в чужбина знаят какво се случва всъщност Усмивчица

Гледайте да купувате от малки магазинчета и от зеленчукови пазари и предполагам, че и силата на мисълта би помогнала - повтаряйте си, че тази храна е здравословна, не концентрирайте мислълта си върху това дали е генномодифицирана и с какво е пръскана...ако няма друг избор и това е някакъв вариант Усмивчица
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #33 -: Юли 19, 2010, 11:04:45 »

Относно млечните продукти - на пазара няма натурални такива - нито БИО продуктите на Малеева, нито каквито и да било други - не става въпрос за ГМХ а изобщо в случая - за млечни продукти -набавяй си мляко от някоя баба на село и можеш да си правиш сам кисело, че и сирене даже..
    Има много био продукти на пазара и стават все по-популярни. За съжаление измежду тях рядко се намират такива, които да са наистина БИО. Дори не мога да ти препоръчам... Всичките са безумно скъпи, а малко от тях са 100 БИО. Има магазини доста вече..
    Аз лично подстеркавам баща ми да отглежда повече неща на вилата, защото това е единствената гаранция за БИО продукт. прави сиропи от малини, ягоди - не се докосвам вече до безалкохолно от магазина освен много рядко малко кола като ми падне кръвното...
    Случва се така, че био храните или храните, които не ни разболяват са достъпни само за богатите..и това ако не е геноцид ....
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #34 -: Юли 19, 2010, 11:07:20 »

Доматите на село-чиста работа Ухилен и круши, и ябълки, и таквизи нещица...
    От тези ГМО измират пчелите Безмълвие
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #35 -: Юли 19, 2010, 13:24:58 »

Според мен този геноцид не е случайна работа. Все пак немалко хора вече знаят, че некачествената храна блокира енергията, само че дори и богаташите, които гледат да ядат био продукти, да не си въобразяват, че биха се пречистили. Важно е съзнанието най-вече.  Усмивчица
    Иначе майка ми на двора гледа ягоди, които нито беше пръскала с нещо, бяха си съвсем натурални и мога да ви уверя, че прсто нямаше по-превъзходни на вкус от тях и на пазара никога не можеш да откриеш такива.  Плезещ се
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #36 -: Юли 19, 2010, 13:33:26 »

това сме го изпитали, само че с доматите :Р
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #37 -: Юли 21, 2010, 20:43:37 »

Ето малко информация от днес за ГМ храни в България.
    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3140671

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3122051
    Я да видим сега ще успеем ли да извоюваме нещо или пак ще си седим на дупетата вкъщи...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #38 -: Юли 23, 2010, 15:34:00 »

Да ви попитам какво мислите за следните учреждениия?

- Институт по растителни генетични ресурси - Садово;
    - Институт по земеделие и семезнание - Русе;
    - Институт по царевицата-Кнежа;
    - Институт по пшеница и слънчоглед добруджа - Генерал Тошево;
    - Институт по земеделие - Кюстендил;
    - Институт по зеленчукови култури Марица - Пловдив;
    - Институт по градинарство и консерви Пловдив.

Какво мислите, че правят от самото си създаване тези Институти ... и всичките им филиали с научни работници във всички градове наречени "ОПИТНИ СТАНЦИИ"Хммм

В българия негласно отдаааавна си има Генно модифизирани семена и овошки.

"Баба Пена" отива в магазина за сортови семена и си купува семе за домати и чушки ... да си ги гледа на село в градинката ... няма да им слага тор ... и те ще са екологично чисти ... екологични са обаче на кукуво лято ... защото някой от горе споменатите институти вече им е бръкнал в генома и е направил някаква трайна модификация ( нали затова се наричат генно модифицирани ) с тях.

Вярно е, че модификационната изменчивост е обратима (за разлика от мутацията която е необратима) ... но тази обратимост зависи много от условията на средата. Друга разлика е, че модификациите засягат по-често количествените белези, а мутациите - качествените. Само дето "по-често" не означава винаги ... и съвесем не знаем ( след като няма или не се спазват стандартите ) до къде са стигнали умовете на генетиците ...

И това дали са използвани торове или са гледани в оранжерии не прави продукта ГМО ... ГМО е когато му е бръкнато в гените ...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #39 -: Юли 23, 2010, 15:39:44 »

Като се замисля това, което казваш, ади, е доста вероятно...
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #40 -: Юли 30, 2010, 01:59:41 »

Цитат на: @di
    И това дали са използвани торове или са гледани в оранжерии не прави продукта ГМО ... ГМО е когато му е бръкнато в гените ...
    Разбира се. Това дали човек пие витамини или се кръстосва с орангутан е различно. Резултата от първото е - по-здрав човек, а от второто е - ГМО.
    Хибридизацията или кръстоските между различни земеделски култури, са нещо толкова старо, колкото е и земеделието, като начин на препитание.
    Няма нищо, чак толкова лошо в това, стига да е за добро.
    Иван Мичурин е правил кръстоски, за да получи например усурийската круша, за да издържи на минусовите температури в Сибир. Неговите вишнево-черешови кръстоски и така нареченото ашладисване, с цел облагородяване, също е похват, познат от векове, на градинари и овощари, от всички краища на света.
    Също от много отдавна, съществуват и кръстоските между животни.
    95% от познатите ни породи кучета, са генетични хибриди. Реално, те не съществуват и никога не са съществували в дивата природа. (Макар, че тука си имаме див пинчер, но той е уникален екземпляр  Ухилен)
    Приемам, че кръстоската между различни представители на един вид е нещо нормално.
    Не разбирам, обаче, на кой болен мозък му е хрумнала, великата простотия - да кръстосва животни с растения?!
    Хубаво, не се пръскат с химикали, не се плевят, не ги ядат бръмбари, но плевелите и инсектите, след време ще еволюират, неминуемо и ще станат резистентни към сегашните гмо  култури и какво следва?
    Накрая ще ни кръстосват нас с маймуни, за да сме по-устойчиви и да имаме по-силна захапка.
    Не му се вижда края на всичко това. За това, може би не е трябвало да се започва.
    Иначе казано - няма лошо да се смесват различните човешки раси, но ако почнат да се смесват с животни или растения... става пародия.
    Така е с всичко.

Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #41 -: Юли 31, 2010, 00:46:06 »

Резюме : Клайв (Ейдриън  Броуди) и Елза (Сара Поли) са млади и амбициозни учени, които се опитват да влязат в историята като изградят ново стъпало в еволюцията, игнорирайки моралните и законните граници на обществото си. Двамата съединяват ДНК от различни животни с човешка, като резултатът наричат „Дрен”. Първоначално съществото прилича на деформирано женско бебе, но бързо се развива. Клайв и Елза са доволни и смятат, че са създали съвършения организъм, докато не видят последната метаморфоза (красива и крилата Химера), заплашваща животът им ... и този на останалото човечество.
    Предупреждавам, че е малко психарски и не е добра идея, да се гледа от хора, които имат непоносимост към подобни неща

линк за сваляне от zamunda

субтитри
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright