Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петимата тибетци - Пет древни тибетски ритуала  (Прочетена 57157 пъти)
гошо
Гост
« Отговор #15 -: Януари 17, 2012, 10:33:33 »

Има и шести тибетец,може би знаете,когато европейци изявили желание и тибетския учител им обяснил петте упражнения им рекъл че има и шести тибетец,и всички изявили желание ,той ги предупредил че този тибетец не е за всеки те пак настояли да научат тогава той склонил и им казал истината,а именно въздържане от секс,те ахнали
Активен
гошо
Гост
« Отговор #16 -: Януари 17, 2012, 12:37:16 »

Извинявам се ,не погледнах по нагоре ,че вече е споменато за въздържане от секс,докато тренирах иога треньора ми каза ,че дълголетието си го дължи не на йога а на това че в рода му има дълголетници,първият фактор за дълголетието-генетична обуславеност,а и вие всички знаете ,че  и това не е целта на йога,както се казва целта не е да добавим години към живота си ,а живот към годините си,защото и 100 години за вечността са като утринна роса,но да не забравяме поговорката,че господ помага но ,да си помогнем сами за да ни помогне и той
Активен
nevil
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Юни 20, 2013, 01:06:35 »

Здравейте. Усмивчица
       За тези който се колебаят а и не само за Тях.....да бъде или да не бъде.  Хммм

В един период от живота Си, застигнат от здравословни проблеми и смешни (сега смешни но тогава бяха трагични за Мен) решения от страна на медицината....неса  за коментиране, та преосмислих положението Си, и реших,  трябва да направя  нещо сам за Себе си !!!
               Като първа стъпка, премахване на излишните килограми, Ми се видя добро решение. Започнах с постепенно физическо натоварване.  Точно в този период чрез мой  познат се появиха и " Петимата тибeтци".  Научих някой неща за тях.
    Паснаха Ми чудесно физически и психически. Промениха стесненият Ми светоглед от проблемите.
                Вложих много воля, вяра и желание и станаха едно чудесно допълнение към това което  правех. Вече си бях отвоювал един час време от съня сутрин само за Мен и нямах проблем с петнадесетте минути необходими за изпълнението на упражненията.
                Излишните килограми, здравословните проблеми и още някои други негативи, останаха далеч в миналото.
                 От допълнителни упражнения вече 7 години те са основното с което  съобразявам всичко всяка сутрин.
               Жертвата си заслужава.
               Приятно е да гледаме с насмешка на  рекламите по телевизията  за ставни проблеми и цял пакет болести и великодушната фармацевтика която винаги ни предлага най-добрите си медикаменти.
                 Не Съм ползвал техните любезни услуги вече 7 години.

Формулата за успех е ...вяра,воля и постоянство !!!
                Ако неможете да се ползвате от тези три неща ......бързичко ще се разочаровате.

Желая успех и бъдете здрави.
    « Последна редакция: Юни 20, 2013, 01:15:39 от nevil » Активен

В крайна сметка .............Всичко е въпрос на приемане.
    nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Юни 23, 2013, 22:04:26 »

Здравейте отново  Усмивчица
             Искам да споделя още няколко неща.
             Надявам се, това което казах последно, да не е довело до обратен ефект.
    Цитат
               Формулата за успех е ...вяра,воля и постоянство !!!
                Ако неможете да се ползвате от тези три неща ......бързичко ще се разочаровате.
                Важното е, да се започне веднъж, първоначално може и само с желание. Само така можем да дадем шанс на Себе си за успех.
                Казано е ...апетита идва с храненето. И тук е така.
                Има една Енергия, която се появява .... все едно от нищото. Известно време след като започнем  упражненията,  точно тази Енергия прави особено  впечатление. Тя при Мен беше решаваща, даде Ми максимална мутивация.  Чувствате свобода и лекота, помещението в което играете ще ви стане тясно  и не се знае на къде ще избиете !!!  Намигване Намигване Намигване
             При Мен беше ......гуменките и към парка!!!
             Скромният  опит който натрупах с тази Тибетска история Ми позволява да гарантирам за всичко казано до тук така добре и разбираемо от Administrator Дидо и потребител Веселин за ползите от упражненията.
    Цитат
                 - придобиване на по-младежки вид;
                 - забавяне и дори обръщане на процеса на стареене;
                 - подобряване на съня;
                 - усещане за свежест и енергичност при събуждане;
                 - значително увеличаване на физическата сила;
                 - увеличаване на издръжливостта и енергичността;
                 - излекуване на проблеми с гръбнака и ставите;
                 - разтягане и тонизиране на всички мускули на тялото;
                 - облекчаване на болката;
                 - повишаване на нивото на сексуалната енергия;
                 - отслабване;
                 - спиране на тютюнопушенето;
                 - детоксикация на тялото и желание за здравословно хранене;
                 - подобряване на зрението;
                 - подобряване на паметта;
                 - подобряване на емоционалното и умственото здраве;
                 - преодоляване на депресивни състояния;
                 - повишаване на усещането за благосъстояние и хармония;
                 - повишаване на нивото на цялостната енергия;

За шестия тибетец, много точно е казано от Веселин
    Цитат
    При редовното практикуване на първите пет упражнения, се повишава нивото на сексуалната енергия. Един от начините да се справите с излишъка от нея е да я изразходите чрез сексуална активност. В този случай загубата ù е необратима. Шестият ритуал представлява алтернатива на сексуалната активност. Той позволява трансформиране на сексуалната енергия за по-висши цели – за ускоряване на духовното развитие и за подмладяване на тялото.
                 Ако имате и най-малко притеснение относно шестия тибетец, поради някакви  причини, просто не го правете. Ползата от другите пет упражнения е толкова голяма, че на първо време можете спокойно да го пренебрегнете. 

Желая успех.
                Бъдете здрави.           

Активен

nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Август 17, 2013, 01:00:05 »

Здравейте   Усмивчица
                    Предлагам един по различен поглед върху Петимата тибетци, или това което е останало след тях.   Става  въпрос за следите по пясъка,  който остават след тяхното изпълнение на морския бряг.
                    Това е може би най-доброто място, където човек може да се насади от тях,  сутрин при изгрев слънце. Зарядът е невероятен. Трябва да се усети.  Който ги практикува ще разчете фигурите.

На втората снимка се вижда отпечатък от въртене на място. Реших да се по въртя малко извън упражненията и се унесох. На морския бряг при бързо въртене имаш чувството за непрекъснат хоризонт и все едно Си в сфера и политаш. Следих ги някъде до 300, след това не зная колко станаха.   
                     Получи се това.

* DSC01635.JPG (1223.21 KB, 1751x1313 - видяно 347 пъти.)

* DSC01755.JPG (1439.94 KB, 2116x1587 - видяно 337 пъти.)
    Активен

nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Март 02, 2018, 01:08:37 »

Привет Усмивчица
    Реших малко да поизтупам прахоляка от темата..................
    Вероятно доста хора вече са решили че в петте упражнения няма нищо магическо..........и са прави. Упражненията на книга.................и като знание.......... нямат никаква стойност.
    Силата в тях.............идва от енергията на намерението,постоянството и волята за промяна. Няма правила. Дава се воля на вътрешното усещане.
     Всички други  видове  различни упражнения.........следващи  равновесието............захранени със същите енергии......имат сходни резултати. Освобождават блокирана енергия и увеличават енергийния баланс. Блокираната енергия.............това са здравословните проблеми,  а увеличения  енергиен  баланс........увеличава регенеративните функции на организма Ни.
    Това е в основата на реалното физическо здраве но....... човек трябва да е готов да жертва голяма част от моделите на обществено поведение който следва в ежедневието за да може да  наложи промяната в живота Си.
    Добрата новина е че ...................докато човек е жив.........никога не е късно да се започне.............защото резултатите са гарантирани.
     И когато не знае как? 
    Петте упражнения са лесен и оптимален вариант за успех.
    Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Петимата тибетци
    Книги
    11WOLF11 2 8517 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:10:27
    от Muko
    Тибетски тайни на младостта и жизнеността
    Книги
    11WOLF11 0 4543 Последна<br />публикация Юни 24, 2009, 00:51:50
    от 11WOLF11
    Първите пет цикъла от физическия план
    Духовни учения
    Administrator 3 1786 Последна<br />публикация Януари 14, 2011, 19:45:27
    от nia.boneva6
    Древни атомни бомби
    Любопитни факти
    Evolution 0 1338 Последна<br />публикация Септември 25, 2010, 11:05:42
    от Evolution
    Пет травми , които ни пречат да бъдем щастливи...
    Духовни учения
    Amaranth 13 2027 Последна<br />публикация Октомври 21, 2012, 21:22:14
    от Alida

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright