Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хипно-Медитацията - Среща между истока и запада  (Прочетена 1058 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Януари 28, 2010, 17:50:10 »

ХИПНО-МЕДИТАЦИЯТА - СРЕЩА МЕЖДУ ИЗТОКА И ЗАПАДА
    Д-р Бъртън Доналд Шнел

В Изтока медитацията е много силно развита; може да се каже, че в тази област Изтокът заема водещо място в света.
    На Запад е добре развита хипнозата; може да се каже, че в тази област ние сме най-добрите.

Новото откритие, благотворно за здравето и добруването, е единството на медитацията и хипнозата, т.нар. "хипно-медитация".

Създател на хипномедитацията е д-р Доналд Бъртън Шнел.
    През целия си съзнателен живот се д-р Шнел се занимава с йога, бойни изкуства, бодибилдинг и въпроси на храненето. Бакалавър е по педагогика, има докторска степен по клинична хипнотерапия от Американския институт по хипнотерапия в Ървин, Калифорния.

Преподава медитация и йога от 19-годишна възраст. Посещавал е 7 пъти Индия, за да се обучава на медитация. Д-р Шнел е хипнотерапевт, основоположник на хипномедитацията - ефикасен синтез между западни и източни духовни учения и техники.

Заниманията си по медитация д-р Шнел започва на 7-годишна възраст Първият му духовен учител е неговият баща.
    На 12 години започва да изучава уроците на Ордена на розенкройцерите.

На 18 години започва дванайсетгодишно официално обучение и достига ранга "Посветен". В момента е сред най-висшите членове на ордена.

На 19 години е включен в 17-годишната програма за духовно обучение на д-р Хю Гриър Каръдърс, лекар и учен от Оксфорд, който по време на 17-годишния си престой в един от манастирите на Тибет получава званието "Лама".
    Преди да навърши 30 години, Доналд Шнел е приет в Мартенисткия орден - езотерична организация, която има за цел да разкрие принципите на древните религии.

Йога изучава при Свами Мишра, основател на първия ашрам "Ананда" в щата Ню-Йорк. Д-р Рамурти Мишра е психиатър в нюйоркската болница "Белвю", хирург и преподавател по източни езици. Автор на "Основи на йога".

В края на 70-те д-р Шнел завършва курс за преподаватели при Свами Муктананда и 5 години преподава сидха йога.
    По това време започват и продължителните му пътувания в Индия, където се учи при различни духовни водачи. Близо 2 години прекарва в ашрамите на Сатхия Сай Баба, медитирайки по 8 часа на ден. Свидетел е на стотици чудеса, извършени от неговия гуру, убеждавайки се, че умът е вместилище на неизползвани възможности. Заедно с Мерилин Даймънд ("Сила за живот") е съавтор на известната у нас книга "Фитоника" - програма за живот, основана на холистичните принципи за единство на тялото, ума и душата.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Разликата между спиритизма и естественото ясновидство.
    Духовни учения
    delfin 8 3370 Последна<br />публикация Август 21, 2009, 20:34:02
    от delfin
    Медитацията и Мантри
    Йога
    Админ 0 1171 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:23:39
    от Админ
    Пречки за медитацията
    Йога
    Админ 4 1462 Последна<br />публикация Юли 12, 2010, 20:22:53
    от sahaj
    Връзката между крал Артур и Антихриста
    Древни цивилизации
    Аэ съм 3 2189 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 16:28:25
    от Аэ съм
    На някой случвало ли му се е да минава хеликоптер над дома му, докато медитира?
    Въпроси и отговори
    i.am.eternal 1 421 Последна<br />публикация Октомври 05, 2011, 20:03:32
    от shining_star

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright