Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 6 7 [8]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вегетарианство  (Прочетена 10017 пъти)
Leah ~
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

:]

« Отговор #105 -: Декември 12, 2012, 21:14:55 »

Ако свидетелствата в полза на този начин на хранене (и живот) не са достатъчни в тази тема... нека и аз да добавя своето!  Усмивчица

Скоро ще станат 3 години от както не консумирам месо и 2 години и половина от както спрях да консумирам други животински продукти (но ще си призная, че съм имала пропуквания, специално със сиренето ).

Та, оказа се, че здравето ми не е било много добро преди това. Но започнах да забелязвам чак когато усетих положителни промени.

Вече носа ми не се разтича когато изляза на студа. А преди, това ставаше винаги когато реша да си покажа носа навън, ама ви-на-ги.  Згреших
 Зима е, изляза навън - носа ми почва да тече, понякога даже и вземе да се запуши и ми разваля деня, защото сега си мисля: болна ли съм, не съм ли болна.
Събуждах се всяка сутрин със запушен нос и трябваше да минат 10 минути ходене насам натам докато се отпуши. Едва си отварях очите сутрин, беше ми някакво тежко в главата на ставане... трудно се вдигах за училище/работа/друго. Прибирах се изморена, боляха ме очите, главата, стомаха. Какви ли не проблеми имах. И видиш ли, мислех си че е нормално да се чувствам така. Бях свикнала с всичко това, докато един ден не забелязах, че вече го няма.

Стомахът ми започна да си върши работата както трябва.

Не ме хващат хреми и грипове с кашлици и температури, както беше преди години.

Между другото, личното ми мнение за гриповете съм цитирала по-долу. Но не се препоръчва за хора с предразсъдъци: ( Ухилен)

Цитат
За тези, които не знаят - обикновената хрема и грип не са болести (в истинския смисъл на думата), тоест не могат да бъдат уподобени на туберколозата, примерно. Те са методи на тялото да се пречисти в дълбочина, когато ние (незнаещи че имаме нужда) не му осигуряваме необходимите условия за прочистване (тоест, не постим). Ако ви хващат хреми, ако ви тече носа - това означава че тялото ви още има жизнена сила и я употребява целенасочено, за да се чисти и да се поддържа. Грипа удължава живота на тялото. Чистейки се по този начин, тялото ви изхвърля много токсични и непотребни вещества чрез слуз (носна, храчна, белодробна... квато щете) и пот.  Особено досадна е слузта, която тялото отделя в носа (сополи) и очите (гурели). Пъпките също... ако имате пъпчасала кожа, това пак означава че тялото е СИЛНО и прави големи усилия да изхвърли всичките отрови от тъканта директно през кожата. И разбира се, това са симптоми че е редно тялото да бъде подложено на пост (демек, никаква храна, само вода или плодов сок) за няколко дни или седмица, за да се прочисти и да не бъде нужно да се стига до по-крайните му методи (гриповете).

Това мое убеждение беше придобито след доста четене и експерименти, но разбира се е само мнение. Извинявам се ако някой не е съгласен, но наистина се чувствам длъжна да го споделя, защото ме е спасило от много неща. За всичко, тялото ни предупреждава. Вече, дали ще обърнем внимание и ще направим нещо си е наше решение.

С времето, начина по който се чувствам се променя и до ден днешен. Първите няколко месеца усещах само първичните признаци, които са:
- повече енергия
- повишено внимание и памет
- повече физическа издържливост
- емоционална олекотеност
- по-ярки цветове, по-добро зрение

Колкото по-чиста е храната която приемам, толкова по-силно усещам изброените ефекти.

Най-силно чувствам всичко, когато се храня само с плодове и зеленчуци (сурови)... и то предимно плодове. Тогава... просто думи не могат да опишат колко лека, силна и спокойна се чувствам в ситуации, които преди са ме довеждали до психическо истерясване. Честно ви казвам.

Ако не сте пробвали, ПРОБВАЙТЕ. Първо без месо, после без млечни продукти... после без хляб и сладко (захар). Накрая, само плодове и вода (неограничени количества, до засищане). Дори и да е за малко, една-две седмици, усещането си струва. 

Наистина съжалявам ако някой не е съгласен, просто исках да споделя това, което проработи толкова добре за МЕН и подобри моя живот. Нямам желание да споря или да се боря с някого.
Почти всеки ден чувам по някоя новина за млад човек, под 30 години с някое ужасно смъртоносно заболяване (рак, множествена склероза, бъб. недостатъчност)... и ми става толкова тъжно. Де да можехме да живеем по-добре. =(
Активен

The pain you carry is the love you withhold.
Страници:  1 ... 6 7 [8]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
Великият преход
delfin 10 6187 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
от otsawa
От кой квартал във вашите градове сте?
Обща тематика
Аэ съм 6 1160 Последна<br />публикация Май 02, 2010, 22:51:59
от Аэ съм
Гробницата на Бастет е в Странджа!
Древни цивилизации
Аэ съм 1 4300 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright