Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: РЕЙКИ  (Прочетена 9000 пъти)
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #75 -: Март 12, 2011, 23:47:35 »

В това няма нищо смешно. Просто тези, които искат да се занимават с Рейки или всякаква друга енергия да имат в предвид, че нещата не са такива каквито на пръв поглед изглеждат. Всеки е свободен да направи това, което пожелае, но все пак нека е наясно как са нещата и да не се заблуждава.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #76 -: Март 13, 2011, 00:18:30 »

Естествено ,че не е смешно, а е важно. Стана ми смешно сравнението Усмивчица - модерни духовни практики
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #77 -: Май 15, 2011, 15:24:10 »

"Новите" енергийни методи на лечение са колкото модерни, толкова и древни.

Казват (пишат по книгите), че Иисус Христос е използвал Рейки или много сходен на Рейки метод за изцеление на страдащите.
Това може да ни наведе на мисълта, че няма нищо ново под слънцето или, че всичко ново е добре забравеното старо.

Активен

Никога не казвай никога!
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #78 -: Май 15, 2011, 16:30:48 »

Със сигурност Иисус не е основоположника на енергийното лечение , значи е съвсем мнооооооого стар забравен и тук-таме припомнящ се похват.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #79 -: Май 15, 2011, 17:03:20 »

Със сигурност Иисус не е основоположника на енергийното лечение , значи е съвсем мнооооооого стар забравен и тук-таме припомнящ се похват.

Така е.
Според библията самият Иисус казва на неговите ученици след едно от изцеленията, че и те могат като него да изцеляват, дори и повече от него!
Ето че дойде времето, когато тайните (херметичните) учения започнаха да се разбулват пред обществото и за повечето хора вече става ясна силата на мисълта и използването й за осъзнато сътворяване на персоналната, а като следствие и на колективната действителност.
Религиозните люде (считай свещениците), обаче, се страхуват особено много от това всеки да може да лекува като Иисус, в това число и да се самоизлекува, тъй като биха загубили ролята на посредници за възстановяване на "изчезналата някъде" връзка между човека и Бога.

Активен

Никога не казвай никога!
Чиста енергия
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #80 -: Май 25, 2011, 23:17:27 »

Тва мн ме впечатли http://vbox7.com/play:020a1946
    Активен
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #81 -: Май 26, 2011, 08:09:12 »

Лечението с прана е вид енергиен метод на лечение.

Доколкото съм запознат при този метод има два основни принципа: изчистване и енергизиране на енергийното тяло на пациента с прана или жизнена енергия. Това се осъществява чрез изчистване или отстраняване на болната енергия от засегнатата чакра и от заболелия орган, и енергизирането им (на засегнатата чакра и засегнатия орган) с достатъчно количество прана, или жизнена енергия, за да бъде завършено лечението.

В този клип мисля, че е показано точно как се прави изчистване за отстраняване на болната (с намалена жизненост) енергия. В случая изхвърляната енергия е насочена към съд с вода, предполагам солена.

Друга особеност на лечението с прана - при започване на лечебния сеанс, лечителят повишава енергийното си ниво, чрез свързване на езика с небцето.
    Началото на сеанса започва задължително със сканиране на аурата - външна, вътрешна и на здравето.

По мое наблюдение, лечението с прана е много ефикасен метод на лечение.

Активен

Никога не казвай никога!
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #82 -: Май 26, 2011, 09:32:40 »

Активен
    Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #83 -: Май 28, 2011, 17:05:48 »

Лечението с прана е вид енергиен метод на лечение.

Доколкото съм запознат при този метод има два основни принципа: изчистване и енергизиране на енергийното тяло на пациента с прана или жизнена енергия. Това се осъществява чрез изчистване или отстраняване на болната енергия от засегнатата чакра и от заболелия орган, и енергизирането им (на засегнатата чакра и засегнатия орган) с достатъчно количество прана, или жизнена енергия, за да бъде завършено лечението.

В този клип мисля, че е показано точно как се прави изчистване за отстраняване на болната (с намалена жизненост) енергия. В случая изхвърляната енергия е насочена към съд с вода, предполагам солена.

Друга особеност на лечението с прана - при започване на лечебния сеанс, лечителят повишава енергийното си ниво, чрез свързване на езика с небцето.
    Началото на сеанса започва задължително със сканиране на аурата - външна, вътрешна и на здравето.

По мое наблюдение, лечението с прана е много ефикасен метод на лечение.

Познаваш ли хора в България, които го практикуват?
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #84 -: Май 28, 2011, 17:50:27 »

Според една листовка има курсове по самолечение с прана на Мастър Чоа Кок Сюи в Пловдив.

Познавам човек, който използва метода.
    Аз самият съчетавам няколко метода на енергийно лечение, единият, от които е лечението с прана и по-конкретно общо изчистване и изчистване на болния орган (болното място).

Разбрал съм, че твърдението - Колкото са лечителите, толкова са и методите на лечение - е много вярно, тъй като човек постоянно се учи от чуждия опит и развива своята практика, отделно от това открива нови неща в тази практика като я доразвива. Така доусъвършенства метода или създава нов, на базата на стария.

В крайна сметка целта на всеки метод на лечение е излекуването.
    Или по-точно разбирането на посланието, което болестта ни изпраща.
    В тази връзка може би е правилно да се каже, че истинският лечител не е този, който ще те излекува, а е този, който ще те научи как сам да се излекуваш.

Активен

Никога не казвай никога!
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #85 -: Май 28, 2011, 18:10:39 »

"Новите" енергийни методи на лечение са колкото модерни, толкова и древни.

Казват (пишат по книгите), че Иисус Христос е използвал Рейки или много сходен на Рейки метод за изцеление на страдащите...
    Цитат
    МИРОПОМАЗВАНЕ
    Светото тайнство миропомазване се извършва непосредствено след кръщението. Ако кръщението ни ражда за нов живот, миропомазването ни дава благодатна сила, която ни служи за възрастване в духовния живот и за укрепване в доброто. oМиропомазването низвежда над нас благодатните дарове на Светия Дух, благодарение на които разумът на човека се просвещава, за да може да познае истината, чувствата се очистват, за да могат да обичат Бога, и волята се укрепява, за да може да върши добри дела. Видимата страна на тайнството се състои в кръстообразното помазване със свето миро разните части на тялото, при което се произнасят думите: "Печат на дара на Светия Дух, амин!" Печатът обикновено служи като знак на принадлежност или потвърждение на някоя изява. Печатът, сложен върху една вещ, означава, че тая вещ принадлежи на оногова, чието име носи печатът. Печатът на Светия Дух показва, че човекът, който е получил този печат, е осветен от Светия Дух и принадлежи Богу. С печата на Светия Дух се помазват кръстообразно челото - за освещаване ума и мислите; гърдите - за освещаване сърцето и желанията; очите, ушите, ноздрите и устата - за освещаване чувствата; ръцете и нозете - за освещаване делата на човека и цялото му поведение. По такъв начин целият човек се освещава, става храм Божий и жилище на Светия Дух. Оттук следва за нас поуката, че трябва строго да се пазим от всяко зло и от всеки грях, за да не оскверним душата и тялото си, посветени Богу, и да не изгубим благодатта на светия Дух, дадена ни чрез светото тайнство миропомазваме.

Първоначално апостолите извършвали св. тайнство миропомазване чрез ръковъзлагане. Това било за тях по-удобно. Но в последствие, когато числото на вярващите в Иисуса Христа се увеличило във всички страни твърде много, нито апостолите, нито техните приемници - епископите, ръкоположени от тях могли да отиват лично при всички новокръстени и да им низвеждат благодатта на Светия Дух чрез ръковъзлагане. Тогава се наложило, вместо ръковъзлагане, да се помазват кръстените със св. Миро. Това могли да извършват и свещениците (презвитерите) по поръчение на апостолите и на епископите. За да се запази обаче и при миропомазването чрез свещеници елементът на личното апостолско или епископско благословение, Мирото се освещавало от апостолите, а после от техните приемници - епископите. Първоначално то се освещавало във всяко време, когато нуждата наложела. А после се затвърдила практиката да се освещава на Велики четвъртък.
    ...

СВЕЩЕНСТВО
    Тайнството свещенство е необходимо за ония лица, които се посвещават на пастирско служение. В Православната църква не всеки може да извършва богослуженията, както това е в някои протестантски общини. Само особени лица, които са приели тайнството свещенство, могат да извършват св. тайнства, разните видове богослужения, както и да учат другите във вярата и да ги наставляват в благочестието. На тия лица в св. тайнство свещенство, чрез ръкополагане от страна на епископ, се дава благодатта на Светия Дух за извършване всички обязаности на свещенослужителя. Още през Своя земен живот Иисус Христос избрал и подготвил дванадесетте Си апостоли, за да бъдат върховни пастири в новооснованата Църква. Те трябвало да разпространяват истинската вяра, да ръкополагат в разните градове епископи и презвитери (свещеници) и да извършват други свещенодействия. Още през Своя земен живот Иисус Христос избрал и подготвил дванадесетте Си апостоли, за да бъдат върховни пастири в новооснованата Църква. След като Иисус Христос се възнесъл на небесата, апостолите приели от слезлия над тях Дух Свети благодатта за изпълнението на тая тежка и велика задача. Те я изпълнили прекрасно. Проповядвали навред вярата, избрали достойни лица измежду повярвалите и ги ръкополагали за пастири, като им предавали благодатта на свещенството. Така, установено от Иисуса Христа, възникнало и се оформило в св. Православна църква тайнството свещенство.
    из "Православен катехизис"
    « Последна редакция: Май 28, 2011, 18:17:09 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #86 -: Май 30, 2011, 16:17:32 »

Здравейте.
    Извинявам се предварително, но да ви напомня нещо.Човек може да разполага(лекува) само със собственна енергия.Но разполагайки (лекувайки) той си разгражда собственния живот.Ако ползва някакви практики то той използва на незнам кой си енергията и следва голям рев.Така че имайте си едно на ум.Жените когато достигнат до лечителство(оригинала) могат да взимат на заем енергия за лекуване,но на сметката на лекувания.Безплатен обяд няма.Питай патило а не всезнайко.
    Живи и здрави.
    П.с.И за да лекува някой то той трябва да е без никакви заболявания.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #87 -: Май 30, 2011, 18:14:48 »

Добре ще е, ако се обосновеш защо мислиш така, meander.
    Активен
    Tainstven
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #88 -: Октомври 16, 2011, 13:04:42 »

Прочетох много неща тук за рейки и разбити нервни системи. Не ги слушайте. Аз искарах рейки от тогава станах по енергичен, хармоничен, всичко е много готино.
    Активен

Имам 2-ро ниво рейки, използвам ТЕС и мудрите. Рейки не го използвам от няколко месеца, енергията е стара, важното е да подаваш на други хора. Занимавам се с програмиране от скоро. По момичета ходя, рядко пия, посещавам лекции за духовност. Винаги съм бил добър, или поне съм се опитвал.
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #89 -: Май 30, 2012, 00:05:43 »

Абе... това с рейки.. не можеш ли да се научиш сам на нещо такова ? Вместо да ти правят инициация, след това да ми запечатват енергийни символи ?
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Страници:  1 ... 4 5 [6]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Посвещение в рейки лечение « 1 2 3 »
    Енергийни учения
    Админ 35 13911 Последна<br />публикация Юни 07, 2011, 23:23:29
    от notlike
    Видео на 12-те позиции на самолечение при Рейки
    Видео клипове
    Evolution 0 4272 Последна<br />публикация Декември 09, 2010, 23:22:40
    от Evolution

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright