Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се роди планетата Гея  (Прочетена 2138 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 16, 2009, 19:02:54 »

КАК СЕ РОДИ ПЛАНЕТАТА ГЕЯ?

Из "Космическата книга на тайните"

Когато голяма част от сътвореното пространство вече живееше по собствените си закони, в един отрязък от крайните части на Вторичната млада Вселена бе решено да се разпръснат космически тела в една звездна система, която трябваще да експериментира един по-усъвършенстван модел за еволюция на материята в разумните й форми.

Космическите строители на тела получиха задачата си и поеха към отрязъка, който тънеше в Мрака на несътвореното проявление на живота и разума.

По схемата на Пазителите на живота започна сътворението на Голямата свързваща галактика, наречена по-късно Млечен път в земните астрономически четива.

Системата, в която трябваше да се роди и днешната планета Земя, по план щеше да съдържа 11 главни тела част от тях спътници - за равновесие на силите на въртене, както и за други експериментаторски цели. Строителите просто следваха Плана и моделираха зададените параметри за всяко тяло.

При първия вариант за Гея, трета след Главното светило, не бяха спазени някои "пропорции", което след време наложи повторното й изграждане. Есплозията на планетата Гея промени траекторията на една от по-малките планети, както и орбитите на някои спътници.

Гея 1 се оказа интересно творение, така както го беше замислил Създателят. Строителите събраха всичките й компоненти и след като бе даден първичният тласък на сътвореното тяло, то като автономен организъм пое по своята орбита.

Времето, през което се моделираше първичният земен релеф, е трудно да се обхване от човешкото съзнание. После се оформиха флората, фауната, субстанциите на моретата и океаните. Течността вода във вариантите "сладка и солена" също е мислеща и има разум на определено ниво. Тя се премоделира в пара, газ, лед и отново в течност - нещо като вечен двигател, без който е немислим животът на планетата.

В заложеното време се породи и разумният живот - местните разумни живи същества. Според наблюдателите им те бяха интересни индивиди, но за да оцелеят заедно с развиващата се планета, имаха нужда от индиректна, а понякога и от директна намеса и корекции.

Някои от видовете започнаха взаимно да се унищожават. Това бе проява на закона за приспособяването и оцеляването чрез подбор и развитие. Тази тенденция се прояви и при еволюцията на човека, както бе наречен разумният вид, заселен на Гея 1.

В ЧОВЕКА СА ЗАЛОЖЕНИ ВСИЧКИ СЕТИВА, КОИТО ИЗПОЛЗВАТ И НАЙ-ДРЕВНИТЕ И МЪДРИ РАЗУМНИ ОБИТАТЕЛИ НА КОСМОСА. ПО ПЪТЯ НА ЕВОЛЮЦИЯТА ЕДНИ СЕТИВА ОТПАДАТ, ЗА ДА ДАДАТ ПЪТ НА НОВИТЕ, НЕОБХОДИМИ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕТО НА ВИДА.

В края на ХХ столетие човешкото съзнание ще направи преход към нови сетива и умения. Ще има трансформация ина физическо и на психическо ниво. Ще има промени в нервните клетки, в гените, които са заложени още от Сътворението на планетата и на приобщения към него обитател /флора, фауна, човек/.

Животът на планетата и видовете по нея и на цикли, които са автоматични и заложени като програма.

Човекът има възможност чрез сетивата си за автокорекции, както и за определено въздействие върху ареала, в който обитава. Ако то е негативно или късно, идва корекцията.    

Тя възстановява целесъобразното равновесие между видовете и гарантира оцеляването на тялото и представителите на по-важните видове.

Днешните жители на Гея могат да запитат - защо никой не е искал съгласието им за участие в този експеримент? Но как може да се пита несътвореното? За човешкото съзнание тази постановка е странна и вероятно - неприемлива.

Когато някой поема Бремето на отговорността за своите творчески импулси, според логиката на Космоса той е преценил стотици варианти и е взел възможно най-точното решение.

Създателят е дал Живот и Разум на толкова много същества и космически тела, както и равни шансове на всички за напредък и развитие.

Нима може да зе осъжда ЖИВОТЪТ, РАЗУМЪТ, СВЕТЛИНАТА? Нима безмълвието и пустотата на Мрака са за предпочитане? НИЩОТО е НЕЩО, което също е непостижимо като точно усещане за човека днес. Но Пазителите на мъдростта знаят, че НЕЩОТО, дори и с много несъвършенства, е риск, който заслужава ЛЮБОВТА и ШАНСА да се сътвори живот и разум /НЕЩО/ и да бъдат оставени да покажат заложеното в тях, дори и с отклонения, мутации или деградации.

Създателят също има нужда от своите УРОЦИ, за да прави своите КОРЕКЦИИ.

Нина Ничева
    « Последна редакция: Октомври 05, 2009, 21:08:08 от delfin » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #1 -: Юни 20, 2012, 07:44:59 »

Цитат
    КАК СЕ РОДИ ПЛАНЕТАТА ГЕЯ?
    Дълго съм мислил и стигнах до една истина за мен.
    Планетата се е родила ....точно се е родила и си има родители както всички ,ние на земята.
    За мен тя е от женски пол и се е родила както се раждат повечето същества на планетата.
    Всичко е почнало от малко нещо което се е деляло и съединявало и така докато се получи нашата планета.Както и при човека ,клетката или яйцеклетката след оплождане се дели и дели докато се получи тази сложна и невероятна схема наречена човек с всичките чудеса в него.
    Така и планетата е жива и е родена и ако се замислите тя не е била вечно в слънчевата система и самата слънчева система не е била вечно във галактиката и др.
    Всичко се е родило от процеси които са подобни на човешките и разбира се е имало съединение между дадени елементи за да се получи новия живот.
    Просто размишлява и споделям.
    Здраве на всички
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #2 -: Август 27, 2012, 20:21:30 »

Здравей (S_s _b)
    Цитат
    Така и планетата е жива и е родена и ако се замислите тя не е била вечно в слънчевата система и самата слънчева система не е била вечно във галактиката и др.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=100.0;num_replies=1#ixzz24lfu0xSG
    Ще си позволя да твърдя че жените си раждат децата у дома(поне на времето).Така че нашата майка Земя е родена у дома,а това мисля че е слънчевата система.И така нареченото слънце е майка и.Всички приказват за светли,светлина.Защото сме деца на майка родена от слънце.А децата си мязат на родителите,е поне малко.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #3 -: Септември 29, 2012, 22:14:37 »

Здравей (S_s _b)
    Цитат

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=100.0;num_replies=1#ixzz24lfu0xSG
    Ще си позволя да твърдя че жените си раждат децата у дома(поне на времето).Така че нашата майка Земя е родена у дома,а това мисля че е слънчевата система.И така нареченото слънце е майка и.Всички приказват за светли,светлина.Защото сме деца на майка родена от слънце.А децата си мязат на родителите,е поне малко.
    Живи и здрави.
    Моите уважения, но слънцето, не е майка на планетата ,а баща.Казвам майка или баща понеже тук на земята в човешкото общуване е прието така и по друг начин няма как да го кажа.  
    Да слънчевата система е дом на нашата планета.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Септември 29, 2012, 23:14:51 от Sunshine(sun) » Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #4 -: Септември 29, 2012, 22:29:34 »

Здравей  Sunshine(sun)
    Твърдиш неща които си чувал/чел.Ако ти стиска обърни се към слънцето с думите- каквото си решиш + завършиш с пресвета майко.Ако усетиш нещо не насирай.
    Живи и здрави
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #5 -: Септември 29, 2012, 23:14:08 »

Здравей  Sunshine(sun)
    Твърдиш неща които си чувал/чел.Ако ти стиска обърни се към слънцето с думите- каквото си решиш + завършиш с пресвета майко.Ако усетиш нещо не насирай.
    Живи и здрави
    Това го знам от различна информация , не е от четене  , понеже това което предавам е прекалено ново.
    Стиска ми и това което го казвам , не ме притеснява.
    Със слънцето имам доста преживявания и няма да се впускам в обяснение , които ме разбира ме разбира.
    Проблема е ,че човешките разбирания и определения са различни от вселенските или от тези на природата и на всичко извън планетата. 
    Здраве meander  
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #6 -: Октомври 08, 2012, 18:01:25 »

„Според предаването Земята-създаването на една планета на NG, изглежда основната съставка на живота на земята-водата е донесена от метеорити. Във всеки метеорит е имало съвсем малко вода. Но те са се изсипвали на Земята в продължение на повече от 20 млн. години и водата е нараствала капка по капка. Но освен вода метеоритите са донесли и нещо друго-въглерод и примитивни белтъци от Kосмоса до дъното на океана. Неясно как и кога те са се свързали понякакъв начин с елементите в океана и са създали първите форми на живот на Земята.”
    Щом тези метеорити са донесли водата и живота на нашата планета,  то напълно възможно е да идват от място във Вселената където има също живот. Или да са донесли същите елементи в някое друго далечно кътче на Вселената, където също да се е зародил живот както на Земята. Възможно е дори там динозаврите да са оцелели и еволюирали до разумно мислещи същества. Както когато вятъра отвява семенцата на някое растение и те поникват някъде и се заражда живот. Така и метеорите са разнесли семенцата на живота из цялата Вселена, и където е било възможно е покълнал живот. Вселената е огромна и е твърде егоистично да мислим, че сме единствените същества в нея.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #7 -: Октомври 08, 2012, 19:48:14 »

Ей , РУ за втори път , наистина много ме кефиш !!!Поздрави за теб!!!
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #8 -: Октомври 08, 2012, 20:07:48 »

Цитат
    Вселената е огромна и е твърде егоистично да мислим, че сме единствените същества в нея.
    Няма начин да сме сами.Живот има на всякъде , но трябва да поработим за да ни се даде право да прогледнем.
    Казано по по-разбираем език.Има и други светлини на този въпрос но няма да ги обсъждам.
    Тукаhttp://indigota.com/index.php?topic=6391.0 съм дал малко инфо за елементите на живота или в дневника ми , но това е моя гледна точка и различна от другите.
    За планетата си представи какво става с едно бебе и с клетката която се дели и дели и накрая има тяло , което е от вода или по голямата си част.
    За да се създаде тяло е нужно да има 2 елемента мъж и жена.Те са 3 но има неща които са много сложни и това е така и не е така.Гледна точка.
    При планетата са две енергии положителна и отрицателна и така започва формиране на планетата.
    Като водата се е деляла и формирала до ден днешен.
    Така е в човека . от нищо се получава нещо.
    После клетките се формират и образуват органи и така и на планетата живота се формира и образува различните части на планетата.
    Разбирате ли .... както в нас клетките могат да еволюират , така и на планетата ,клетките могат да еволюират.
    Тука на планетата са различни форми на живот и те еволюират за да образуват планетата в завършения и вид.
    До сега всичко бе неосъзнато за да може всичко да върви по-план, сега обаче ще разберем и ще осъзнаем нещата.За да продължи еволюцията и прогреса на живота и формите му.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #9 -: Октомври 09, 2012, 07:31:38 »

Благодаря, AriaM!
    Sunshine(sun) много хубаво обясняваш и интересно, винаги ми е приятно да чета.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #10 -: Октомври 09, 2012, 16:57:23 »

Благодаря, AriaM!
    Sunshine(sun) много хубаво обясняваш и интересно, винаги ми е приятно да чета.

Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    В Русия се роди говорещо новородено « 1 2 3 »
    Други деца на новото време
    delfin 33 6868 Последна<br />публикация Юли 10, 2012, 22:30:08
    от Gabstar
    Роди се бебе със зъбче
    Любопитни факти
    delfin 0 906 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 16:33:13
    от delfin
    Най-многобройното същество на планетата е...
    Любопитни факти
    delfin 0 1408 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 16:38:03
    от delfin
    В чернокожо семейство във Великобритания се роди бяло момиченце
    Любопитни факти
    Amica 4 4186 Последна<br />публикация Септември 25, 2010, 15:45:36
    от Kery

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright