Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ИНДИГО дискусия  (Прочетена 6903 пъти)
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « -: Юни 12, 2009, 21:49:32 »

Здравейте, да би било много добре да се започне една комуникация по между си, чрез която бихме могли по-добре да развием темата, а и да я разберем по-добре. Между другото разбрах, че в Америка и в Германия обръщат сериозно внимание на това явлениеи дори са създали асоциация за помощ на индиговите личности. Как мислите дали българското общество е дорасло за такива неща и вие готови ли се чувствате да участвате в такива обединяващи процеси?
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Юни 13, 2009, 23:03:55 »

Бих казал, че много малка част от българското общество са склонни да приемат този факт, че живеем в исторически период. Защото точно по нашо време ще се направи прехода.

Но по мои наблюдения, все повече хора има, които се подготвят за това. Дори съм виждал сбирки на които всякакви самопровъзгласили се учители подготвят народа за прехода.

Само времето ще покаже какво ще се случи!
    Активен

11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Юни 14, 2009, 01:02:52 »

В тази насока относно прехода съм написъл много интересно изложение, обхващащо гледната точка на историците, учените, астрономите и др. Надявам се да Ви хареса. Ще отворя нова тема "ПРЕХОДЪТ" и ще я публикувам там. Структурирал съм я възоснова на 10 различни информационни източника, като съм ги комбинирал.
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

• dean.radnev
    « Отговор #3 -: Юни 17, 2009, 20:26:27 »

Надявам се след половин година, когато вляза тука, форума да е отрупат с въпроси за хора, които са преоткрили себе си и искат да се учат. Искрено се надявам това да се случи. Българите са духовно извисен народ, проблема е там, че колкото и духовно да си извисен пак си подвластен на чисто човешки чувства и емоции.

Пример за това е много голяма част от индиго хората, са наркомани, алкохоло зависими. Това е защото болката от видяното около тях е голяма. Затова се надявам през 2012 година това да се промени, наистина се надявам това да се случи.
    Активен

11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Юни 18, 2009, 00:28:26 »

Днес мисля да си полегна по-рано, че сутринта искам да съм по-съсредоточен за важни дела. Така че новите теми които отворих ще ги обоснова като седна пред компютъра пак. Предполагам вече сте се досетили, че възнамерявам да започна активна дискусия касаеща нашето бъдеще като общество и държава. Важното е да не се спира само с дискусия, а да се продължи с активни действия да се навлиза в обществения живот, по един или друг начин.
    Активен
    Цар Кару І
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 66

• Град: Пловдив
    « Отговор #5 -: Юни 20, 2009, 11:48:55 »

Ядосан Специално за Сащ - там са "лекувани" от талантите им в психиатрии и с наркотични "лекарства". "Управляващите" са така сащисани от имащото да става, че са си построили специални бункери за 2012г. в наивността си, че ще могат да се спасят там.
    Активен

Цар Кару І - ecce Inquisitor Curiae
    Създател на "Енциклопедията на Пайтон" Ухилен
    delfin
    Гост
    « Отговор #6 -: Юни 20, 2009, 12:02:00 »

Ти как смяташ, че ще се развият нещата през 2012 г., за нулевата точка и края на времето?
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Юни 30, 2009, 11:30:30 »

Индиго, какво стана със срещата която имаше за 25 с членовете на БАН?
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

• dean.radnev
    « Отговор #8 -: Юни 30, 2009, 17:04:49 »

Индиго, какво стана със срещата която имаше за 25 с членовете на БАН?

Не ме потърсиха на 25, което ме учуди защото те бяха заинтересованата страна. Но предполагам, че ще ме потърсят, защото очакват от мен безплатна консултация относно една система от сайтове, която подготвят да пуснат.
    Активен

11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Юни 30, 2009, 18:15:15 »

Дано дръннат едно телефонче, ще е интересно.
    Активен
    dana
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #10 -: Август 02, 2009, 20:14:05 »

Здравейте и тук,
    в последно време обмислям много възможности за работа с деца-индиго. Понеже бях 5 години в Германия, поне в областта където бях , няма подобни центрове или училища. Има училища за надарени деца/тема много популярна там/ и за деца с поведенчески проблеми. Ако такива деца оцелеят/след гоненията от държавните училища и риталина, с който психолозите и психиатрите обикновенно си измиват ръцете/ те попадат в гореспоменатите училища, където се опитват да ги моделират по общоприетия образец - послушно, изпълнително, не създаващо проблеми дете.
    Може би, сте запознати с Валдорфската педагогика.Там методиката е разкрепосена, творческа, подходяща е за тези деца. В Германия има над 250 такива училища.Има ги в цяла Европа, вкл.Румъния,Гърция,Русия,Украина.Има ги в Кореа, Африка...Може би, е възможно да се действа в тази насока...
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #11 -: Август 02, 2009, 20:26:59 »

Не зная за такава педагогика. В Русия има училища също, които работят с днешните деца, които са напълно на разкрепостен принцип, но само приблизително мога да кажа, че нещо в Москва май беше и някъде в Сибирския регион. Но има едно училище на Щетинин, което обучава деца сред природата, не е тип зелено училище), учениците живеят и учат на едно място сред изцяло природна среда.

Ето тук има обсъждане на училището на Щетинин, на руски е -

http://forum.anastasia.ru/topic_1952.html

Ето и списание "Юные боги", което се издава за такива деца и техните родители, както има в него и произведения на нови деца. http://info.sotvorenie.kiev.ua/content/library/texts/unie_bogi/unie_bogi.html
    Има ги от 1 до 20 брой.

« Последна редакция: Август 02, 2009, 20:58:14 от delfin » Активен
    dana
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #12 -: Август 02, 2009, 20:35:17 »

За щастие и в Бг. има вече валдорфска детска градина. Мислил ли е някой, родителите на деца с особени способности, но с поведенчески проблеми в училище/трудна адаптация и т.н./ да излязат с искане за създаване на училище, каквито има много в Европа, за деца , които нямат проблеми с усвояването на материала, а с начина на преподаване и социалните взаимоотношения в училище и поради това попадат в една категория-трудни деца?
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #13 -: Август 02, 2009, 20:48:00 »

http://rodova.narod.ru/ - това е сайтът на училището на Щетинин. Не съм ги разглеждала тези неща и затова не зная нещо повече от това, което писах за училището.

Ето още нещо за възпитание и училище по нов начин

http://kurdyumov.ru/esse/esse06/6esse01.php

Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 02, 2009, 21:03:15 »

Не съм в среда на педагози откакто вече не работя (работех преди в детска градина като пом.-възпитател, но отказвах, когато искаха да ме накарат да уча за учител, смятам, че преподаването във висшите ни училища е доста остаряло и не дава нищо за новите методи и стилове на възпитание).

Но от видяно, чуто и прочетено - в София има дневни центрове за работа с аутични деца, както и със синдрома на Даун, които са създадени с помощта на фондации, основно създадени с помощта на родители на такива деца. Имам приятелка с братовчед със Даун, както и познавах едно момиче с такъв синдром, което завърши и висше образование, но тя беше сравнително лек случай, а и родителите й са я подкрепяли много.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Истинският Дом
    Снимки
    7dc 7 6878 Последна<br />публикация Ноември 26, 2013, 17:06:08
    от Kissing You Good Night
    РАДИКАЛНА ПРОМЯНА на данъчното и осигурително облагане
    За България
    naturu 5 2596 Последна<br />публикация Декември 14, 2010, 13:41:04
    от The One
    УЧЕНИЕТО НА КАТАРИТЕ И БОГОМИЛИТЕ « 1 2 »
    Духовни учения
    marushka 19 2887 Последна<br />публикация Март 05, 2011, 15:07:49
    от marushka
    МИСТЕРИЯТА НА СИНХРОНИЧНОСТТА (разкази) « 1 2 »
    Изкуство
    giti 17 2114 Последна<br />публикация Октомври 28, 2010, 20:19:52
    от nia.boneva6
    Има ли свободни зидари сред вас?
    Програмиране, световен елит
    Аэ съм 4 1211 Последна<br />публикация Декември 09, 2010, 22:26:08
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright