Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Екстракти от билки и масленни/течни/извлеци  (Прочетена 13979 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 16:49:49 »

Екстракти от билки и маслени/течни/извлеци

1.Обикновенно спиртните извлеци на билките се правят в съотношение 1:10  на ситно нарязани или натрошени билки,които киснат 2-3 седмици.

2.Течен маслен извлек от липов цвят.Набират се свежи цветове сутрин преди да ги е напекло слънцето.Слагат се в стъклено  шише ( според мен да се се нарежат предварително ) заливат се с зехтин и  се затваря плътно и се оставя на слънце 2 седмици след което се прецежда.Съхранява се в хладилник и е годно 3 години.Използва се при слънчево изгаряне,загрубяла кожа на ръцете,лактите и особенно на петите./В-к"Зн" бр.24-99 год./

3.Сто грама наситнени сухи листенца се поставят се поставят в стъклен съд и се заливат с 70 градусов спирт ,коойто ги покрива 2 пръста.Престоява 7 денонощия прецежда се и се изстисква.Годен е  2 години.Приема се по 10-15 капки разреден с вода или върху бучка захар при ниско кръвно,високи стойности на холестерина,бронхити,грип и др.,също ш за разтриване наа болни стави. /В-к "Зн"бр.24-99 год./

4.Тинктура от мащерка:50 г.суха или 150 г. прясна се залива с 250 мл. водка.Оставя се 2 седм. на студено и се разклаща.Използва се 3 пъти на ден по 1 ч.л.Срок на годност 2 год.

- Масло от мащерка:набират се свежи цветове сутрин рано преди да е напекло слънцето,поставят се в бурканче и се залива със зехтин или предварено на водна баня олио.Оставя се на слънце 2 седмици като се разклаща.Съхранява се 2 год.Маслота има изклюителен козметичен ефект при суха и застаряваща кожа.Тонизира и изглажда бръчките.Втрива се поне веднъж седмично./В-к"Зн"бр.32-99 год./

5.Розмариново вино.Шепа наситнени сухи листенца от розмарин се сипват в стъклена бутилка и се заливат с отлежало сухо бяло вино.След един ден се прецежда и се пие по 1 винена чаша/75мл./сутрин на гладно и  вечер преди сън,като общоукрепващо и тонизиращо./В-к"Зн"бр.24-99 год./

6.Тинктура от невен се приготвя в съотношение дрога към ракия 1:5 и се пие по 30-40 капки 3-4 пъти дневно-д-р Н Донев/В-к"Зн"Бр.31-95 год./

7.Проополисова тинктура:чист спирт и 20-30% прополис.Проополиса се замразява в фризер след което се счуква на дребно и си поставя в спирта като ежедневно се разклаща. ( про.д-р П.Манолов д.м.н./В-к"Зн"бр.48-95 год./)

8.Спиртна настойка:наситнената суровина се поставя в подходящ съд и се залива с естрахиращ /извличащ/ разтвоор-спирт ,водка,разреден спирт и др.Съдът плътно се запушва и се оставя на тъмно (бърка се няколко пъти дневно)за определено време.Настойката се прецежда като се изстисква и течноста отново се филтрира.

-Припарка:това е старинна форма.Наситнената суровина се смесва с гореща вода  и получената кашица се разтилва равномерно върху парче плат.После се налага върху болното място и се покрива обикновенно с вълнена тъкан за запазване на топлината.

-Други форми:фитотерапията поознава и други форми за използване на лекарственните растения-налагане със свежи растения или с размачкани части както и вътрешно приемане на сокове,плодове,семена,наситнени корени и др.Сухата наситнена суровина се взема за еднократно приемане в такова количество , което може да е с три пръста / една щипка/.Това съответствува на 1 с.л.за листа и цветове- около 3-5 г.,а за корени и дървесина и кора около 6-8 г. (Кн."Тибитска школа за женска красота"стр.208.)

9.Тинктура/Настойка/.Обикноовенноо се купува от аптеката.При домашни условия се взема 10 г.ситно нарязана суха билка и се зааливат с 90 мл. 70%  винен спирт и се оставя 10 дни на топло място и отвреме навреме се разклаща.След това се прецежда и се съхранява в тъмно шише.

Кн.•31-144с.
    « Последна редакция: Февруари 08, 2011, 21:55:52 от Amaranth » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright